• <
attis_konferecnja_2024

Półzanurzalna platforma wiertnicza rozpoczyna prace dla Shell w Namibii

rk

12.12.2022 22:47 Źródło: Odfjell Drilling
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Półzanurzalna platforma wiertnicza rozpoczyna prace dla Shell w Namibii

Partnerzy portalu

Półzanurzalna platforma wiertnicza rozpoczyna prace dla Shell w Namibii - GospodarkaMorska.pl
Odfjell Drilling

Należąca do Northern Ocean półzanurzalna platforma wiertnicza Deepsea Bollsta dotarła do Namibii, gdzie rozpoczęła realizację dla brytyjskiego giganta naftowego.

Misja platformy rozpoczęła się w listopadzie br., gdy została wysłana na namibijskie wody terytorialne, aby rozpocząć realizację zadanie wiertnicze wedle kontraktu. Przygotowania rozpoczęły się już w sierpniu. Platforma musiała być odpowiednio przygotowana do realizacji obowiązków, stąd kierownik operacyjny transakcji Odfjell Drilling rozpoczął prace związane z jej aktywacją w macierzystym miejscu stacjonowania w Norwegii, natomiast Northern Ocean przeprowadził emisję akcji w celu pozyskania wpływów brutto w wysokości około 40 mln USD na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Platforma Deepsea Bollsta dotarła do Walvis Bay w Namibii w listopadzie i przez kolejne tygodnie była przygotowywana do rozpoczęcia prac wydobywczych. Kontrakt przewiduje prace na okres roku, z możliwością przedłużenia na kolejne pół.

- Wyrażamy uznanie dla załóg i kierownictwa Odfjell, ponieważ zrealizowali ten projekt i tranzyt na czas, nie przekraczając budżetu i bez trudności po drodze. Z niecierpliwością czekamy na dostarczenie kolejnych dobrych wieści dla Shell, gdy rozpoczniemy tę kampanię wiertniczą. Spodziewamy się dalszego umacniania wzajemnych relacji oraz efektów inwestycji  – stwierdził dyrektor generalny Northern Ocean Scott McReaken

Zbudowana w 2020 r. półzanurzalna platforma Deepsea Bollsta jest konstrukcją szóstej generacji proj. Moss CS60E i może pomieścić 140 osób. Może prowadzić operacje zarówno w łagodnych, jak i trudnych środowiskach na głębokości wody do 3000 metrów.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.