• <
KONGSBERG_2023

Wybuch gazu w stoczni w Szczecinie, nie żyje jedna osoba

jm

06.12.2023 10:20
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wybuch gazu w stoczni w Szczecinie, nie żyje jedna osoba

Partnerzy portalu

Fot. Autorstwa Kapitel - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=109440985

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu gazu na terenie Stoczni Pomerania w Szczecinie.

O wypadku poinformowały lokalne media powołując się na straż pożarną. Służby zostały poinformowane o wybuchu na terenie Stoczni Pomerania o godzinie 8:18 rano. Doszło do niego w jednej z hal przy ul. Gdańskiej. Według relacji kpt. Franciszka Golińskiego, rzecznika Straży Pożarnej w Szczecinie, ucierpiały trzy osoby, wszyscy to mężczyźni w wieku około 40 lat. Jeden jest w stanie bardzo ciężkim, bo został przygnieciona dużą blachą. Doznał urazu czaszkowo-mózgowego, doszło także do zatrzymania krążenia. Mężczyzna był reanimowany. Dwaj pozostali poszkodowani byli przytomni, obaj mieli urazy głowy, jeden także ręki. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali.

Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego.

Hala, w której doszło do wybuchu, nie została uszkodzona, nie ma ryzyka zawalenia się konstrukcji.

Stocznia Pomerania jest częścią Net Marine Group. W tym roku wzbogaciła się o nowy dok o długości 128 metrów, szerokości 25 metrów.

[AKTUALIZACJA 11:13]

Jak przekazała PAP rzeczniczka szpitala klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie Joanna Woźnicka, jednego z poszkodowanych nie udało się uratować.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.