• <
siemens_gamesa_2022

Łopaty turbiny wiatrowej wpadły do morza [WIDEO]

jm

26.10.2021 18:50
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Łopaty turbiny wiatrowej wpadły do morza [WIDEO]

Partnerzy portalu

Łopaty turbiny wiatrowej wpadły do morza [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vattenfall

Podczas prac na farmie wiatrowej Ormonde na Morzu Irlandzkim do wody z żurawia spadł wirnik z trzema łopatami turbiny.

Do wypadku doszło 18 października. Firma MPI Offshore, zajmująca się serwisowaniem turbin, prowadziła prace nad farmie Ormonde należącej do Vatenfall, około sześciu mil od Barrow-in-Furness.

Żuraw zamieszczony na jednostce jack-up MPI Adventure podnosił ważące około 126 ton i mierzące 61 metrów łopaty i wirnik, kiedy mocowanie odczepiło się i ładunek wpadł do wody, zahaczając o burtę statku. Wypadek został nagrany przez jednego z pracowników. Nikomu nic się nie stało.

Vatenfall poinformował, że firma podjęła akcję uprzątnięcia złomu. Część elementów podczas upadku została na tyle zniszczona, że kawałki łopat turbiny B01 morze wyrzuciło na pobliskie wybrzeże. Firma zauważa, że istnieje możliwość, że śmieci będą znajdowane w większej odległości od zdarzenia. Vatenfall oddelegował specjalne oddziały pracowników do uprzątnięcia wszystkich fragmentów i uruchomił specjalną linię telefoniczną do pozyskiwania informacji na temat wyrzuconych na plażę szczątków urządzenia. Firma jednocześnie przestrzega, żeby – choć pozostałości łopat i piasty są niegroźne dla zdrowia – okoliczni mieszkańcy nie próbowali uprzątnąć ich na własną rękę by ograniczyć możliwość wystąpienia wypadków.


 

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.