• <
smartre_2023

Uratowano siedmiu kadetów porwanych przez falę; jedna osoba jest wciąż poszukiwana

zk

26.11.2022 11:22 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Uratowano siedmiu kadetów porwanych przez falę; jedna osoba jest wciąż poszukiwana

Partnerzy portalu

Uratowano siedmiu kadetów porwanych przez falę; jedna osoba jest wciąż poszukiwana - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jeremy Bishop/Unsplash

Służby ratownicze Portugalii prowadzą w piątek poszukiwania słuchaczki szkoły kadetów, która wraz z siedmioma kolegami została porwana przez wysoką falę w rejonie miejscowości Aver-o-Mar koło miasta Povoa de Varzim, w północnej części kraju.

Jak poinformowali koordynatorzy akcji ratowniczej, do tragicznego zdarzenia doszło o 4.00 w piątek podczas ćwiczeń wojskowych na plaży Lagoa.

Dotychczas uratowanych zostało siedem osób porwanych przez wysoką falę. Zostały one już przetransportowane do szpitala w Povoa de Varzim z oznakami wychłodzenia organizmu.

Trwają poszukiwania 20-letniej dziewczyny, która została zmyta z plaży przez wysoką falę oceaniczną. W akcji ratunkowej bierze udział śmigłowiec portugalskiej marynarki wojennej.

Z informacji przekazanych mediom przez Krajowy Urząd Morski (AMN) wynika, że wszyscy porwani przez falę byli słuchaczami szkoły kadetów działającej w Povoa de Varzim.

Wypadek przy plaży Lagoa to drugie podczas ostatniej doby tragiczne zdarzenie w Portugalii związane ze sztormem na Atlantyku. W czwartek wysoka fala porwała dwóch pracowników portu w Sines, na zachodnim wybrzeżu. Jeden z mężczyzn zmarł.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.