• <

EST-Floattech podpisuje umowę z Rolls-Royce Power Systems na długoterminową współpracę

rk

25.11.2022 12:29 Źródło: EST
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki EST-Floattech podpisuje umowę z Rolls-Royce Power Systems na długoterminową współpracę

Partnerzy portalu

EST-Floattech podpisuje umowę z Rolls-Royce Power Systems na długoterminową współpracę - GospodarkaMorska.pl
EST

Niemieckie przedsiębiorstwo coraz bardziej ugruntowuje swoją pozycję na rynku morskim i niedawno podpisało długoterminową umowę ramową z Rolls-Royce Power Systems na moduł baterii "Green Orca 1050" na pokładzie dziesięciu nowo wybudowanych statków.

Jako jeden z wiodących na świecie dostawców baterii morskich, EST-Floattech ma na celu przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju mobilności morskiej poprzez bezpieczne i niezawodne systemy magazynowania energii. W tym celu zawarł ramową umowę z Rolls-Royce Power Systems, która pozwali obu firmom przyczynić się do realizacji tych celów poprzez budowę przyjaznych dla środowiska szybkich promów.


Pierwsze zamówienie w ramach nowego partnerstwa dotyczy 33 modułów baterii litowo-polimerowych z serii 'Green Orca 1050' jako części 9 hybrydowych szybkich promów dla włoskiego operatora Liberty Lines, które będą wyposażone w hybrydowe pakiety napędowe MTU dostarczone przez Rolls-Royce Power Systems. Każdy z modułów ma pojemność 10,5 kW, co daje łącznie 3 118,5 kW dla 9 statków. Pozostałe jednostki o identycznej konstrukcji zostaną zbudowane w hiszpańskiej stoczni Armon w okresie od kwietnia 2023 do kwietnia 2024 roku. Mają wypłynąć w latach 2023-2026 realizując rejsy promowe między Sycylią a Chorwacją. Będą też realizować usługi transportowo-pasażerskie do i z mniejszych włoskich wysp.

Jako drugą inwestycję przygotowuje hybrydowy pakiet napędowy 76-metrowego megajachtu dla tureckiego konstruktora Turquoise Yachts. Będzie on zasilany 1 512 kWh energii z akumulatorów. Dostawa pakietu napędowego planowana jest na 2023 rok, a przyjęcie jachtu do eksploatacji na 2025 rok.

- Umowa ramowa jest milowym osiągnięciem dla EST-Floattech Hamburg. Rolls-Royce Power Systems i EST-Floattech będą dobrze współpracować. Obie firmy wyznaczają kamienie milowe na drodze do żeglugi neutralnej dla klimatu dzięki zatwierdzonym morskim silnikom wysokoprężnym serii 2000 i serii 4000 mtu, odpowiednio zatwierdzonym i certyfikowanym przez DNV akumulatorom Green Orca 1050 – podkreślił Walter van der Pennen, dyrektor ds. handlowych w EST-Floattech.


Zarówno na promach, jak i na jachcie systemy bateryjne będą wykorzystywane do utrzymania prędkości przelotowych do 8 węzłów. W trybie całkowicie elektrycznym, np. podczas wpłynięcia i wypłynięcia z portu, kotwiczenia i manewrowania, nie tylko nie powoduje to żadnych emisji CO2, ale też chroni środowisko. Umożliwia przy tym większy komfort na pokładzie ze względu na minimalnie generowany dźwięk.


- Rolls-Royce Power Systems przekonał się o naszych możliwościach technicznych, wysokiej jakości i niezawodności baterii związanych z naszym systemem. Tworzone przez na zespół techniczny i handlowy pokazały, że potrafią działać szybko. Dotyczyło to odpowiadania na wszystkie zapytania techniczne, jak i przedstawienia zadowalającej oferty - relacjonuje kierownik sprzedaży na Niemcy Marc Mühlenbeck.

Gospodarka Morska
EST

EST-Floattech specjalizuje się w opracowywaniu, dostarczaniu i instalowaniu niezawodnych, trwałych i bezpiecznych systemów akumulatorowych do zastosowań morskich i innych. Opracowane przez nią oprogramowanie Battery Management System jest zintegrowane w celu zapewnienia bezpiecznego dostarczania i ładowania energii. W swoim dorobku ma ponad 200 projektów dotyczących technologii akumulatorowej EST-Floattech, realizowanych z udziałem wielu partnerów z branży morskiej.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.