• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji

PMK

28.10.2020 09:50
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji

Partnerzy portalu

Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji - GospodarkaMorska.pl
MMEA

Dwóch członków załogi malezyjskiego statku pomocniczego zginęło we wtorek po tym, jak ich jednostka uderzyła w platformę obsługiwaną przez państwową firmę naftową Petronas u wybrzeży stanu Sarawak na wyspie Borneo.

Dayang Topaz wbił się w platformę wiertniczą Baram B po zerwaniu się z kotwicy podczas złej pogody, podały Petronas i władze morskie w oddzielnych oświadczeniach.

Statek przewoził 187 członków załogi, z których 125 wskoczyło do morza, gdy zdarzył się wypadek, około 7,7 mil morskich (14,3 km) od brzegu. Dwie osoby zmarły, ale reszta została uratowana.

Departament morski Malezji powiedział, że rozmiar wyrządzonych szkód nie został jeszcze ustalony, ale nie wykryto żadnego zanieczyszczenia morza.

Platforma Baram B jest obsługiwana przez Petronas Carigali, jednostkę poszukiwawczą ropy naftowej państwowej firmy Petronas.

W oświadczeniu Petronas powiedział, że śledztwo w sprawie incydentu wciąż trwa.

Gospodarka Morska
MMEA

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.