• <
smartre_2023

Kontenerowiec Maerska zderzył się z greckim trałowcem u wybrzeży Pireusu [wideo]

PMK

28.10.2020 10:30
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kontenerowiec Maerska zderzył się z greckim trałowcem u wybrzeży Pireusu [wideo]

Partnerzy portalu

Kontenerowiec Maerska zderzył się z greckim trałowcem u wybrzeży Pireusu [wideo] - GospodarkaMorska.pl
EHA News

Trałowiec greckiej marynarki wojennej został poważnie uszkodzony po zderzeniu ze znacznie większym statkiem kontenerowym w pobliżu portu w Pireusie we wtorek rano.

Incydent dotyczył okrętu Marynarki Wojennej Kallisto i Maersk Launceston, kontenerowca pod portugalską banderą należącego do J.T. Essberger i zarządzanego przez niego.

Wszystkich 27 członków załogi trałowca jest bezpiecznych. Dwóch odniosło stosunkowo drobne obrażenia, wynika z oświadczenia greckiej straży przybrzeżnej.

Wspólne Centrum Koordynacji Poszukiwań i Ratownictwa Straży Przybrzeżnej zostało powiadomione o zdarzeniu o godzinie 07:40 czasu lokalnego we wtorek.

Od tego czasu „Kallisto” został odholowany do bazy morskiej w Salaminie.

Maersk Launceston nie został poważnie uszkodzony i został zatrzymany przez Centralny Zarząd Portu w Pireusie podczas wstępnego śledztwa, poinformowała straż przybrzeżna. Raport wskazuje, że kapitan kontenerowca mógł zostać aresztowany lub zatrzymany.

Maersk opublikował oświadczenie na Twitterze:

W Maersk wiemy o poważnym incydencie z udziałem kontenerowca Maersk Launceston, który jest własnością J.T. Essberger. Jesteśmy w kontakcie i przez ten czas zaoferowaliśmy właścicielom pełne wsparcie. Natychmiast po zdarzeniu wszystkie odpowiednie władze zostały powiadomione. Dokładna przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana.”

Wideo z Kallisto pokazuje zakres szkód spowodowanych kolizją:


Maersk Launceston jest zarejestrowany w Portugalii. Został zbudowany w 2005 roku i ma pojemność 4533 TEU, według danych MarineTraffic.com.

Oto film przedstawiający holowanego Kallisto:Gospodarka Morska
Eha News

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.