• <
Baltexpo2023_duży

Na Filipinach doszło do zderzenia tankowca z masowcem

zk

09.04.2021 09:23 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Na Filipinach doszło do zderzenia tankowca z masowcem

Partnerzy portalu

Na Filipinach doszło do zderzenia tankowca z masowcem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Philippines Coast Guard

W Zatoce Manilskiej na Filipinach, doszło do zderzenia się tankowca Rich Rainbow  i masowca Ivy Alliance, powodując znaczne uszkodzenia obu statków.

Do wypadku doszło w środę około godziny 21:14. czasu lokalnego i obejmował tankowiec Rich Rainbow pływający pod banderą Panamy oraz masowiec Ivy Alliance pod banderą Wysp Marshalla.

Menedżer Rich Rainbow, Fuyo Kaiun, potwierdził incydent w oświadczeniu przesłanym drogą elektroniczną
.
„Nikt nie ucierpiał w wyniku tego incydentu, ani nie spowodował on zanieczyszczenia środowiska. Rich Rainbow doznał uszkodzenia kadłuba powyżej linii wody. Pełna ocena uszkodzeń powstałych w wyniku zderzenia zostanie przeprowadzona przez Class” - głosi oświadczenie.

Zdjęcia opublikowane przez filipińską straż przybrzeżną pokazują duże rozcięcie o długości około od 10 do 20 metrów po prawej stronie Rich Rainbow. Ivy Alliance doznał uszkodzeń łuku.
Oczekiwano, że Filipińska kontrola państwa portu (PSC) dostarczy „zawiadomienie o zatrzymaniu” obu statkom.


Fot. Philippines Coast Guard

Dane AIS wskazują, że kiedy doszło do wypadku Rich Rainbow właśnie przybył z Zhuhai w Chinach do kotwicowiska w Manili, a Ivy Alliance był w drodze do Maura Satui w Indonezji.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.