• <
gryfia_70lat

Kapitan spędził kilka godzin za burtą bez kamizelki ratunkowej

jm

07.07.2022 22:06
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kapitan spędził kilka godzin za burtą bez kamizelki ratunkowej

Partnerzy portalu

Kapitan spędził kilka godzin za burtą bez kamizelki ratunkowej - GospodarkaMorska.pl

Kapitan statku rybackiego wypadł za burtę jednostki i dryfował przez kilka godzin bez kamizelki ratunkowej. Co zadziwiające, wyszedł z opresji bez szwanku.

Do wypadku doszło nieopodal Panama City na Florydzie w USA na początku miesiąca. Kapitan niewielkiej jednostki rybackiej Fiona Leone wypadł za burtę statku bez kamizelki ratunkowej. Jeden z członków załogi zawiadomił o tym odpowiednie służby około godziny 4 rano czasu miejscowego.

W okolice zdarzenia oddelegowanych zostało kilka jednostek, by rozpocząć akcję poszukiwawczą. Towarzyszył im także samolot. Po około czterech godzinach dryfowania na powierzchni wody kapitana z morza podjęła załoga jachtu New Beginnings. Mężczyzna został następnie przetransferowany przez straż przybrzeżną z powrotem na własny statek Fiona Leone. Mężczyźnie nic się nie stało, a powróciwszy na własną jednostkę bezpiecznie poprowadził ją do portu.

– Przetrwanie w wodzie bez kamizelki ratunkowej, tak jak zrobił to kapitan, jest trudne do osiągnięcia dla każdego. Straż przybrzeżna nieustannie zachęca społeczność żeglarską do praktykowania bezpiecznego pływania z kamizelkami ratunkowymi, używania wyłączników awaryjnych i posiadania odpowiedniego sprzętu komunikacyjnego – powiedziała kapitan straży przybrzeżnej Cassie Kitchen.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.