• <
siemens_gamesa_2022

Na tureckim Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce. Oba są poważnie uszkodzone

26.10.2021 09:59
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Na tureckim Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce. Oba są poważnie uszkodzone

Partnerzy portalu

Na tureckim Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce. Oba są poważnie uszkodzone - GospodarkaMorska.pl
Fot. KEGM

24 października dwa masowce zderzyły się w pobliżu północnego wejścia do Cieśniny Dardanelskiej na Morzu Marmara, poinformowała turecka Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wybrzeża (KEGM).

Około godziny 6:00 (czasu lokalnego) masowiec BC Vanessa o nośności 30 000 DWT uderzył w masowiec Benitamou 200 000 DWT w obszarze śródokręcia, powodując poważne uszkodzenia obu statków.

Według urzędników statki, które płynęły do miejsca kotwiczenia w pobliżu Gallipoli, zderzyły się z powodu gęstej mgły w regionie. Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wybrzeża Turcji wysłała na miejsce zdarzenia trzy holowniki i dwie łodzie ratunkowe. W wypadku nie doszło do ofiar śmiertelnych, a na miejscu nie stwierdzono zanieczyszczenia środowiska.

299-metrowy masowiec capesize Benitamou był w drodze do Chin, załadowany żeliwem. Według danych VesselsValue statek, zbudowany przez japońską firmę Imabari i obsługiwany przez Doun Kisen Co., doznał uszkodzeń dziobu i kadłuba. Obecnie jednostka pływa pod banderą Panamy.

Tymczasem 172-metrowy masowiec BC Vanessa pod banderą Barbadosu, który przewoził pszenicę z Bułgarii do Egiptu, doznał poważniejszych obrażeń. W kadłubie doszło do wyłomu, w wyniku czego przedostała się do niego woda. Jednostka została zbudowana przez japońską stocznię Saiki Heavy Industries w 2010 roku i jest obecnie zarządzana przez grecką firmę FGM Chartering.

Władze tureckie poinformowały lokalne media, że oba statki przejdą dokładną inspekcję nurkową i tymczasowe naprawy przed otrzymaniem pozwolenia na dalszą podróż. Oba statki są obecnie zakotwiczone w bezpiecznych obszarach.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.