• <
gryfia_70lat

Francja. Fala zabrała troje członków jednej rodziny, wszyscy zginęli

gm

20.05.2022 08:41 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Francja. Fala zabrała troje członków jednej rodziny, wszyscy zginęli

Partnerzy portalu

Francja. Fala zabrała troje członków jednej rodziny, wszyscy zginęli - GospodarkaMorska.pl
Fot. Silas Baisch / Unsplash

Troje członków tej samej rodziny - rodzice i dziecko - zginęło w czwartek wieczorem w miejscowości Plogoff na wybrzeżu Bretanii, gdy podczas spaceru po skalistym cyplu porwała ich do Atlantyku wyjątkowa wysoka fala - poinformowały miejscowe władze.

Dwoje dorosłych, 55-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę, udało się wyciągnąć z wody, ale podjęta przez ratowników próba reanimacji nie przyniosła rezultatu. Ciało ich 12-letniej córki znaleziono godzinę później. Trójka pozostałych dzieci tej pary, które nie weszły na skalisty cypel, jest cała i zdrowa, ale w głębokim szoku.

"W chwili tragedii ocean był bardzo wzburzony, z wyjątkowo wysokimi falami, ale pogoda nie była najgorsza" - powiedziała rzeczniczka prefektury morskiej. W akcji ratunkowej brało udział około 100 osób.

W piątek zostanie wszczęte dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii. Rodzina pochodziła z pobliskiej miejscowości Audierne.


Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.