• <

Rosja zaprezentowała wideo z domniemanymi członkami załogi "Moskwy", są zdjęcia jak zatonął krążownik! [WIDEO]

zk

18.04.2022 11:57 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosja zaprezentowała wideo z domniemanymi członkami załogi "Moskwy", są zdjęcia jak zatonął krążownik! [WIDEO]

Partnerzy portalu

Rosja zaprezentowała wideo z domniemanymi członkami załogi "Moskwy", są zdjęcia jak zatonął krążownik! [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało w sobotę nagranie wideo, na którym rzekomo widać spotkanie szefa marynarki wojennej z rozbitkami z okrętu wojennego "Moskwa".

Na nagraniu, które trwa około 30 sekund, widać kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach marynarki wojennej, ustawionych w szeregu na baczność przed szefem marynarki wojennej Nikołajem Jewmienowem.

Do spotkania doszło podobno w Sewastopolu na zaanektowanym Półwyspie Krymskim.

To pierwsze zdjęcia przedstawiające domniemanych członków załogi statku "Moskwa" od czasu jego zatonięcia w czwartek.

W czwartek wieczorem ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że krążownik rakietowy Moskwa zatonął podczas holowania w sztormie. Nie wspomniało jednak nic o tym, że został trafiony, a jedynie, że przyczyną holowania był pożar. Ukraińską wersję zdarzeń - że okręt został trafiony dwiema ukraińskimi rakietami - potwierdziły w piątek też Stany Zjednoczone.

Los ponad 500 członków załogi "Moskwy" pozostawał początkowo niejasny.

Na nagraniu widać też osobę bardzo podobną do kapitana Moskwy - Antona Kuprina - który, jak wynika ze wcześniejszych informacji, nie żyje. 

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.