• <
gryfia_70lat

Norweski rejs skrócony po uderzeniu wycieczkowca w górę lodową na Alasce

zk

02.07.2022 10:23
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Norweski rejs skrócony po uderzeniu wycieczkowca w górę lodową na Alasce

Partnerzy portalu

Norweski rejs skrócony po uderzeniu wycieczkowca w górę lodową na Alasce  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter/Cruise Hive

Wycieczkowiec Norwegian Cruise Line wraca do Seatle po tym, jak podczas rejsu na Alasce uderzył w małą bryłę lodową (glower).

Incydent z udziałem Norwegian Sun miał miejsce 25 czerwca, gdy w gęstej mgle, statek kierował się do lodowca Hubbarda na Alasce, powiedział Cruise Hive rzecznik Norwegian Cruise Line.

Kolizja Norwegian Sun miała miejsce podczas silnej mgły. Góra lodowa, z którą zderzył się statek to growler.  Growler jest typem góry lodowej, która ma około 6 metrów szerokości - i jest trudna do zauważenia, ponieważ ich wierzchołek znajduje się nie więcej niż metr nad linią wody.

Zgodnie z danymi National Snow & Ice Data Center, góra lodowa miała nie więcej niż 2 metry szerokości i wystawała nie więcej niż metr nad wodę. Jak podaje Norwegian Cruise Line w oświadczeniu przesłanym portalowi Cruise Hive, przyczyną wypadku była zła widoczność.
W rezultacie statek został zmuszony do pominięcia zawinięcia do portu w Skagway, aby popłynąć do Juneau w celu oceny szkód, jednak później zdecydowano, że pozostała część 9-dniowego rejsu zostanie odwołana, a Norwegian Sun kieruje się obecnie do Seattle.

– Statek pozostaje w pełni sprawny i jest obecnie w drodze do Juneau na Alasce w celu oceny. Dodatkowe informacje zostaną dostarczone w razie potrzeby – powiedział rzecznik NCL.

W zdarzeniu nie ucierpiał żaden pasażer ani członek załogi.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.