• <

Wynik wyszukiwania - "tankowiec" - Wiadomości

Napastnicy, którzy przejęli tankowiec u wybrzeży Jemenu, zostali zatrzymani przez marynarkę wojenną USA

Uzbrojeni napastnicy, którzy w niedzielę u wybrzeży Jemenu przejęli, a potem wypuścili tankowiec Central Park, zarządzany przez izraelską firmę, zostali zatrzymani przez marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych. Rząd Jemenu oskarżył o atak rebeliantów Huti.
27.11.2023

Kolejny atak na statek powiązany z Izraelem. Tym razem w Zatoce Adeńskiej

Grupa niezidentyfikowanych uzbrojonych osób przejęła w niedzielę w Zatoce Adeńskiej tankowiec do przewozu ropy naftowej Central Park zarządzany przez izraelską firmę - przekazał amerykański urzędnik obrony, cytowany przez agencję Reutera.
26.11.2023

Orlen Trading Switzerland wyczarteruje supertankowiec Olympic Trophy do transportu wenezuelskiej ropy

Orlen Trading Switzerland poinformowała o wyczarterowaniu supertankowca Olympic Trophy klasy VLCC. Jednostka zostanie wykorzystana do odbioru wenezuelskiej ropy naftowej, która trafi do kilku odbiorców. Jednym z nich prawdopodobnie będą Chiny.
24.11.2023

Pierwszy na świecie silnik zasilany metanolem zamówiony do tankowca VLCC

China Merchants Energy Shipping (CMES), gigantyczna firma żeglugowa notowana na giełdzie w Szanghaju i spółka-córka China Merchants Heavy Industry (CMHI), zamówiła główny silnik MAN B&W 7G80ME-LGIM w związku z budową tankowca VLCC. To pierwsze tego rodzaju zamówienie na silnik metanolowy typu dual-fuel dla tego rodzaju statku. Statek będzie konstruowany przez Dalian Shipbuilding Industry Co (DSIC), a dostawa planowana jest do kwietnia 2026 roku.
22.11.2023

UE chce kontrolować rosyjskie tankowce w Cieśninach Duńskich

Zachodnie media donoszą, że UE planuje umożliwić duńskim władzom kontrolowanie rosyjskich tankowców przepływających przez Cieśniny Duńskie. Jest to kolejny element zaostrzania sankcji przeciwko rosyjskiemu eksportowi ropy.
15.11.2023

Załoga zajętego przez Iran tankowca została skazana na 22 lata więzienia

Załoga tankowca pływającego pod panamską banderą, zajętego w zeszłym roku przez Iran, została skazana na łącznie 22 lata więzienia przez sąd rewolucyjny w Bandar Abbas, poinformowały we wtorek irańskie media państwowe.
17.10.2023

Kolejny cywilny statek na minie na Morzu Czarnym

Zarejestrowany w Liberii tankowiec uderzył na Morzu Czarnym nieopodal rumuńskich wybrzeży w minę morską. To już kolejny podobny wypadek w tym miesiącu.
16.10.2023

Nie żyje członek załogi tankowca. Przez trudne warunki wypadł za burtę

Członek załogi tankowca MTM Dublin wpadł do wody podczas opuszczania drabiny statku w celu zaokrętowania u wybrzeży Boston Harbor. Niestety, ofiara zmarła w szpitalu.
29.09.2023

Bloomberg: pomimo sankcji Rosja dalej korzysta z europejskiego transportu, by eksportować ropę

Pomimo sankcji i pułapów cenowych, nałożonych przez grupę największych gospodarek świata zachodniego (G7), Rosja w dalszym ciągu korzysta z transportu krajów Unii Europejskiej i G7, by eksportować ropę naftową - informuje we wtorek agencja Bloomberga. Grupę G7 tworzą: USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i UE.
26.09.2023

Firma SMIT Salvage zakończyła prace na pokładzie rozkładającego się statku FSO Safer u wybrzeży Jemenu

Zespół SMIT Salvage pod przewodnictwem ONZ na początku sierpnia pomyślnie przetransportował ponad 1,1 miliona baryłek ropy z rozkładającego się statku na tankowiec zastępczy Jemen. Zespół zakończył operacje w poniedziałek, po oczyszczeniu zbiorników Safer i udzieleniu pomocy przy cumowaniu Jemenu w pobliżu Safer.
30.08.2023

Nigeryjska marynarka wojenna spaliła podejrzany o przemyt tankowiec bez nakazu sądowego

Nigeryjska marynarka wojenna zniszczyła statek podejrzany o przemyt ropy naftowej bez uprzedniego uzyskania nakazu sądowego. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnim czasie już dwa razy.
25.08.2023

W Świnoujściu tankowiec uderzył o brzeg Kanału Piastowskiego

Wczoraj w godzinach popołudniowych na Kanale Piastowskim w Świnoujściu doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Płynący ze Szczecina w stronę Gdańska tankowiec Angon uderzył w wschodni brzeg Kanału Piastowskiego. Jak się później okazało - incydent okazał się niegroźny w skutkach.
21.08.2023

Zaatakowany przez Ukraińców tankowiec z dziurą [WIDEO]

W sieci ukazało się wideo pokazujące uszkodzenia jakich doznał rosyjski tankowiec SIG w wyniku ataku ukraińskiego drona pływającego.
19.08.2023

SBU: morskie drony, którymi zaatakowano most na Krym, powstają w podziemnej fabryce

Morskie drony, którymi Ukraina uderzyła w lipcu w most na okupowany przez Rosję Krym oraz zaatakowała rosyjski okręt desantowy Oleniegorskij Gorniak i tankowiec SIG, to własne konstrukcje specjalistów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, powstające w podziemnej fabryce – oświadczył szef SBU Wasyl Maluk.
16.08.2023

Rosja wykorzystuje cywilne statki do celów wojskowych

Rosyjska armia wykorzystuje do celów wojskowych cywilne statki operujące na Morzu Czarnym; przykładem jest tankowiec SIG, zaatakowany 4 sierpnia przez ukraińskie drony, a wcześniej dostarczający paliwo zgrupowaniu rosyjskiej marynarki wojennej w Syrii - powiadomił w czwartek Andrij Kłymenko, prezes kijowskiego Instytutu Czarnomorskich Badań Strategicznych.
10.08.2023

W USA ropa tanieje pomimo ataku na tankowce na Morzu Czarnym

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają pomimo niepokojących informacji o ataku na tankowce na Morzu Czarnym - wskazują maklerzy.
07.08.2023

Zmarł jeden z członków załogi holownika zatopionego w Kanale Sueskim przez tankowiec

Zmarł jeden z członków załogi holownika, który zatonął w Kanale Sueskim, po zderzeniu z tankowcem przewożącym skroplony gaz płynny (LPG). O jego śmierci poinformowała w sobotę agencję Reutera rodzina zmarłego. Na pokładzie holownika Fahd znajdowało się siedem osób - powiadomił prezes zarządu Kanału, Osama Rabie.
06.08.2023

W Kanale Sueskim po zderzeniu z tankowcem zatonął holownik

Holownik Kanału Sueskiego zatonął po zderzeniu z tankowcem pod banderą Hongkongu płynącym na drodze wodnej; trwa akcja jego wydobycia - poinformował w sobotę zarząd Kanału Sueskiego.
05.08.2023

Podejrzany rosyjski tankowiec utknął na Bałtyku

Uszkodzony tankowiec płynący z Rosji utknął w pobliżu wyspy Rugia w Niemczech. Płynął z ropą w kierunku Indii. Istnieje podejrzenie, że jest częścią "floty widmo" jednostek służących Rosjanom do omijania sankcji zachodnich. Z drugiej strony, może być także użyty jako test na reakcję Zachodu na incydenty z udziałem infrastruktury krytycznej.
05.08.2023

Ukraińskie media: uszkodzenie rosyjskiego tankowca to efekt operacji ukraińskich służb

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wraz z Marynarką Wojenną Ukrainy przeprowadziły nocą z piątku na sobotę operację specjalną, w wyniku której uszkodzony został duży rosyjski tankowiec SIG - podała w sobotę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła w SBU.
05.08.2023

Nocny atak drona na rosyjski tankowiec SIG

W nocy z piątku na sobotę w wyniku ataku ukraińskiego morskiego drona na wodach Morza Czarnego uszkodzony został rosyjski tankowiec SIG. Statek został zaatakowany w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej łączącej okupowany przez Rosjan Krym z rosyjskim Krajem Krasnodarskim.
05.08.2023

Unibaltic ma nowy chemikaliowiec

Flota Unibaltic Shipping Ltd zwiększyła się do 10 statków. Najnowszym nabytkiem firmy został chemikaliowiec, który otrzymał imię Agath 2.
01.08.2023

Nigeryjski śmigłowiec zatapia tankowiec w ramach walki z przemytem ropy

Tankowiec zidentyfikowany jako Ali Riza Bey został przechwycony przez firmę ochroniarską działającą na zlecenie władz, w związku z zwalczaniem procederu przemytu nigeryjskiej ropy Po zajęciu statku i zatrzymaniu załogi, statek został zniszczony przez wojskowy śmigłowiec, bez wcześniejszego śledztwa czy postępowania sądowego.
12.07.2023

Szemrany armator wożący rosyjską ropę traci statki

Firma analityczna Equasis twierdzi, że szybko zbudowana flota tankowców podejrzanej firmy Gatik, która służyła głównie do transportu rosyjskiej ropy do Azji, jeszcze szybciej się rozpadła.
10.07.2023

Dwie eksplozje w dwa dni. Cztery ofiary wybuchów na tankowcu

Czterech marynarzy zginęło w dwóch wybuchach, do jakich doszło na tankowcu Shagor Nandini-2 w ciągu zaledwie dwóch dni.
05.07.2023

Kolejne sankcje: tankowce mają informować o przeładunkach ze statku na statek

W 11. pakiecie wymierzonych w Rosję sankcji unijnych znajdują się też takie, które ponownie biorą na cel rosyjski handel ropą za pośrednictwem dróg morskich.
26.06.2023

Korea Płd. i UE wspólnie opracują duże zbiorniki na ciekły wodór

HD Korea Shipbuilding & Marine Engineering dołącza do pierwszego w swoim rodzaju projektu badawczego, który angażuje zarówno południowokoreańskiego stoczniowca, jak i wiodące instytucje europejskie, które będą pracować nad pierwszymi wielkoskalowymi zbiornikami ładunkowymi na wodór. Jest to część umowy między Unią Europejską a Koreą Południową, która ma na celu zwiększenie udziału w badaniach nad nowymi technologiami i koordynację wysiłków.
09.06.2023

Marynarka wojenna USA: Iran nielegalnie przejął drugi tankowiec w ciągu tygodnia

Iran przejął w Cieśninie Ormuz pływający pod banderą Panamy tankowiec Niovi, co jest drugim takim incydentem w regionie w ciągu tygodnia - poinformowała stacjonująca na Bliskim Wschodzie V Flota USA.
04.05.2023

Załoga Heroic Idun z polskim mechanikiem uwolniona po 8 miesiącach

Media podały, że załoga tankowca Heroic Idun, który został zatrzymany przez nigeryjskie służby, została po ośmiu miesiącach uwolniona. Jednym z członków załogi jest polski starszy mechanik.
03.05.2023

USA skonfiskowały ładunek irańskiej ropy zanim Iran przejął tankowiec Advantage Sweet

Stany Zjednoczone, na mocy sankcji nałożonych na Teheran, skonfiskowały ładunek irańskiej ropy na kilka dni przed zajęciem w czwartek przez irańską marynarkę wojenną tankowca Advantage Sweet pływającego pod banderą Wysp Marshalla - poinformowała w piątek agencja Reutera.
29.04.2023

Portugalskie siły zbrojne: we współpracy z Hiszpanami monitorujemy ruchy rosyjskich okrętów wojennych

Siły zbrojne Portugalii we współpracy z hiszpańską Marynarką Wojenną monitorują ruchy rosyjskich okrętów u wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego. Od kilku dni obserwowane są trzy rosyjskie jednostki bojowe i tankowiec.
28.04.2023

Iran przejął tankowiec pływający pod banderą Wysp Marshalla

Siły morskie irańskich Strażników Rewolucji Islamskiej przejęły w czwartek w Zatoce Omańskiej, na wodach międzynarodowych, tankowiec Advantage Sweet pływający pod banderą Wysp Marshalla – poinformowała stacjonująca na Bliskim Wschodzie V Flota USA.
27.04.2023

Terminale Grupy PERN – rekordowe obroty w I kwartale 2023 roku

Pierwszy kwartał 2023 roku okazał się dla Naftoportu o wiele lepszym, niż ubiegłoroczny. Spółka obsłużyła 110 statków, co oznacza 30 proc. wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Aż 50 proc. wzrost odnotowała również baza paliw w Dębogórzu, gdyż w I kwartale 2023 roku przyjęła aż 24 tankowce.
18.04.2023

FSO Safer to tykająca bomba. ONZ kupiło statek by ją rozbroić

Z Chin wypłynął zakupiony przez ONZ-owską agencję tankowiec, który ma być kluczowym elementem zapobieżenia katastrofie ekologicznej u wybrzeży Jemenu.
10.04.2023

Uzbrojeni napastnicy dostali się na pokład tankowca w Zatoce Gwinejskiej

Wygląda na to, że względny spokój w Zatoce Gwinejskiej został przerwany doniesieniami o trwającym incydencie z nieznanymi pasażerami próbującymi przejąć kontrolę nad duńskim tankowcem Monjasa Reformer, który znajdował się u wybrzeży Demokratycznej Republiki Konga w pobliżu Point Noire.
28.03.2023

Rina zatwierdza pierwszy tankowiec, który przekroczy IMO 2050 spalając paliwa kopalne

Rina ogłosiła zatwierdzenie (Approval in Principle) pierwszego projektu tankowca wykorzystującego paliwa kopalne, ale wypełniającego cele IMO 2050. Projekt został wykonany przez szwedzką FKAB Marine Design.
27.03.2023

ONZ przepompuje ropę z rozpadającego się jemeńskiego FCO Safer

Kupiliśmy tankowiec, na który zostanie przeniesione 1,1 miliona baryłek ropy naftowej z niszczejącego u wybrzeży Jemenu statku, który od 2015 r. z powodu wybuchy wojny nie został rozładowany, co grozi katastrofą ekologiczną - poinformowała w czwartek ONZ.
10.03.2023

Wyciek z zatopionego tankowca zagraża morskim ekosystemom na Filipinach

Filipiński urząd ds. środowiska i katastrof alarmuje, że trzeba natychmiast powstrzymać wyciek z zatopionego tankowca. Zagraża to morskiej faunie i florze, a także gospodarce morskiej regionu.
06.03.2023

Tankowiec LNG Lech Kaczyński z silnikiem wyposażonym w System Monitoringu Danych DCM produkcji firmy Enamor

Tankowiec LNG Lech Kaczyński – jednostka wyczarterowana przez polskiego importera gazu – PGNiG SA (obecnie grupa PKN Orlen), z silnikiem napędowym zaprojektowanym przez WinGD – Winterthur Gas & Diesel, został wyposażony w System Monitoringu Danych DCM produkcji firmy Enamor.
28.02.2023

Premier Netanjahu: to Iran odpowiada za atak na tankowiec Campo Square

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że Iran jest odpowiedzialny za atak na tankowiec Campo Square - poinformowała agencja Reutera. Statek pływa pod banderą Liberii, ale jest powiązany z firmą Zodiac Maritime, która jest kontrolowana przez izraelskiego magnata żeglugowego Eyala Ofera.
20.02.2023

Lech Kaczyński płynie do Polski z pierwszą dostawą LNG

Gazowiec Lech Kaczyński po raz pierwszy wypłynął z terminalu LNG Cheniere Sabine Pass w USA z ładunkiem LNG do Europy. W Świnoujściu ma pojawić się około 10 marca.
19.02.2023

Nigeria. Trujące opary na tankowcu, interweniowała marynarka

Nigeryjska marynarka wojenna przyszła z pomocą załodze tankowca kotwiczącego nieopodal Lagos. Choć doniesienia są niejasne, to najprawdopodobniej kilku marynarzy zatruło się toksycznymi oparami podczas czyszczenia ładowni.
08.02.2023

80-letni żeglarz w opałach, z pomocą przyszedł tankowiec

Tankowiec Silver Dover odnalazł na Morzu Karaibskim wzywający pomocy jacht, który stracił sterowność, i podjął na pokład płynącego nim samotnego 80-żeglarza.
07.02.2023

Jeden martwy i siedmiu zaginionych po eksplozji tankowca w Tajlandii

Część załogi tankowca Smooth Sea 22 nadal poszukiwana po zdarzeniu, które miało miejsce na rzece Mae Khong dzisiejszego ranka. Jak przekazał Bankgok Post, jeden pracownik zmarł, a czterech innych odniosło obrażenia.
17.01.2023

Eksplozja rozerwała tankowiec na pół [WIDEO]

W mediach społecznościowych gorąco za sprawą publikacji nagrania z akcji poszukiwawczo-ratowniczej u północnego wybrzeża Chin.
16.01.2023

Quinto Shipping zamawia od Concordia Damen tankowiec śródlądowy typu „Parsifal”

W ubiegłym tygodniu holenderska stocznia żeglugi śródlądowej Concordia Damen otrzymała zlecenie na budowę i wyposażenie tankowca do żeglugi śródlądowej dla Quinto Scheepvaart B.V. z Zwijndrecht. Oznacza to również przejście, po 25 latach, rodzinnej firmy Quinto z transportu kontenerowego na transport tankowcami.
13.01.2023

Wenezuelska ropa popłynie do USA. Koniec sankcji?

Amerykański koncern naftowy Chevron wysyła do Wenezueli dwa tankowce w związku z pierwszym od prawie czterech lat ładunkiem ropy przeznaczonym do Stanów Zjednoczonych. To także powrót koncernu do funkcji związaną z produkcją i przetwarzaniem surowca z tego południowoamerykańskiego państwa.
02.01.2023

Rosja ma kolejny tankowiec. Pomoże omijać sankcje

29 grudnia Sovcomflot odebrał pierwszy zbudowany i sfinansowany przez Rosję tankowiec Aframax napędzany LNG. To ważna wiadomość dla samych Rosjan, bo każdy tankowiec jest teraz dla nich na wagę złota ze względu na zachodnie sankcje i price cap na rosyjską ropę.
30.12.2022

Do portu w Inkoo przybył pływający terminal LNG. Pozwoli na zastąpienie gazu z Rosji

Do portu w Inkoo nad Zatoką Fińską dotarł w środę mobilny gazoport. LNG dostarczany tankowcami do statku-terminala ma zastąpić import gazu ziemnego z Rosji. Po regazyfikacji, surowiec może być przesyłany rurociągiem Baltic Connector do krajów bałtyckich, a także do Polski – poinformował operator Gasgrid.
28.12.2022

Bangladesz. Zatonął tankowiec, wyciekło paliwo

Na rzece Meghna w Bangladeszu zatonął tankowiec załadowany paliwem. Doszło do poważnego wycieku.
28.12.2022

Od miesięcy blokowany przez USA irański tankowiec został rozładowany w Syrii

Załadowany ropą statek Lana, pływający pod banderą Iranu, dostarczył w piątek do Syrii ładunek, który Stany Zjednoczone skonfiskowały wcześniej w okolicach Grecji, kończąc tym samym trwającą miesiącami epopeję niepewności co do załadowanych zapasów surowca.
05.12.2022

Jubileuszowa dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

Dziś chwilę przed godziną 8.00 gazoport w Świnoujściu przyjął 200, jubileuszową dostawę LNG.
01.12.2022

Hiszpania. Migranci przepłynęli z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie uczepieni płetwy sterowej tankowca

Trzej pasażerowie na gapę zostali uratowani przez hiszpańską straż przybrzeżną w Las Palmas w poniedziałek po tym, jak trwającą 11 dni podróż z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie przetrwali, siedząc na płetwie sterowej tankowca.
29.11.2022

Koreański tankowiec porwany przez piratów. To już drugi raz

Południowokoreańscy urzędnicy i służby bezpieczeństwa monitorujące Zatokę Gwinejską potwierdzają, że należący do Korei Południowej tankowiec został porwany przez piratów w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej. To drugi przypadek wejścia na pokład tego samego tankowca po incydencie w 2022 roku.
28.11.2022

Cywilny tankowiec zaatakowany przez drony

Należący do linii Okeanis tankowiec Nissos Kea został zaatakowany przez uzbrojone drony podczas postoju w terminalu naftowym Al-Dabba w Ash Shihr w Jemenie. Atak był nieskuteczny, nikomu nic się nie stało.
25.10.2022

Tankowiec na krótko zablokował Kanał Sueski

Pływający pod banderą Singapuru tankowiec Affinity V utknął w środę wieczorem na wąskim odcinku Kanału Sueskiego blokując ten strategiczny szlak wodny. Po kilku godzinach holownikom udało się go ustawić we właściwej pozycji - poinformował zarząd Kanału.
01.09.2022

Port w Kłajpedzie wspiera Ukrainę. Z portu wypłynęła duża partia oleju słonecznikowego

W ubiegłym tygodniu z portu w Kłajpedzie wypłynął tankowiec z 15 tys. ton ukraińskiego oleju słonecznikowego. Jest jeden z największych ukraińskich ładunków, jaki opuścił litewski port.
27.08.2022

Nigeria. Tankowiec chciał uciec marynarce wojennej zgłaszając atak piratów

Kapitan tankowca nie chciał poddać statku kontroli marynarki wojennej Nigerii z braku odpowiednich dokumentów. Postanowił wymknąć się, zgłaszając atak piratów.
25.08.2022

Nikt już nie zamawia dużych tankowców

Od ponad roku stocznie nie otrzymały zamówień na nowe tankowce VLCC lub Suezmax.
23.08.2022

Bułgaria. Rząd: nie ma zapewnionych dostaw gazu po wrześniu, rozmowy z Gazpromem nieuniknione

Dostawy gazu dla Bułgarii są zapewnione tylko do końca września; w tej sytuacji negocjacje z Gazpromem w sprawie wznowienia eksportu surowca są nieuniknione - poinformowali w poniedziałek tymczasowy wicepremier Christo Aleksiew i minister energetyki Rosen Christow.
22.08.2022

Tankowiec uratował syryjskich uchodźców

Pływający pod banderą Grecji tankowiec Antigone przyjął na pokład grupę uchodźców z Syrii, którzy utknęli na Morzu Śródziemnym bez wody pitnej, jedzenia i paliwa.
04.08.2022

[WIDEO] Indie. 22 załogantów uratowanych z tonącego tankowca

Indyjska straż przybrzeżna ewakuowała 22 członków załogi tankowca, który nabierał wody na Morzu Arabskim.
08.07.2022

Ukraina. Dowództwo Południe: rosyjska rakieta znów trafiła w mołdawski tankowiec

Rosyjska rakieta ponownie trafiła w mołdawski tankowiec dryfujący po Morzu Czarnym z resztkami paliwa – poinformowało w czwartek dowództwo operacyjne Południe na Telegramie.
07.07.2022

Pierwszy od dwóch lat tankowiec z ropą wkrótce wyruszy do Europy

Ładunek 650 tys. baryłek ciężkiej ropy naftowej ma wkrótce wypłynąć z Wenezueli tankowcem, wyczarterowanym przez włoską firmę naftową Eni - podała w piątek agencja Reuters. Do Wenezueli płynie z Europy drugi duży tankowiec, który część załadowanej tam ropy ma dostarczyć do Hiszpanii.
18.06.2022

ONZ chce w dwa tygodnie zebrać 5 mln USD, by zapobiec wielkiemu wyciekowi ropy z tankowca w Jemenie

ONZ rozpoczął zbiórkę internetową, w ramach której chce w ciągu dwóch tygodni zebrać 5 mln dolarów, by zapobiec ogromnemu wyciekowi ropy z tankowca niszczejącego u wybrzeży Jemenu - podaje we wtorek BBC.
14.06.2022

Ceny wynajmu tankowca przewożącego skroplony gaz LNG sięgają nawet 120 tys. dolarów za dzień

We względu na rosnący popyt na skroplony gaz istnieje groźba niedoboru tankowców LNG - ostrzega dziennik belgijski “De Standard". Stawki czarterowe osiągają nawet 120 tys. dolarów dziennie.
06.06.2022

Rosną opłaty za tankowce. Winna niestabilność geopolityczna i ceny paliwa żeglugowego

Według danych amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA), gwałtownie rosną stawki za europejskie tankowce z powodu niestabilności geopolitycznej i kosztów paliwa żeglugowego.
03.06.2022

Ukraiński tankowiec trafiony rosyjskim pociskiem? Sensacyjne doniesienia z mediów

Zdjęcia przedziurawionego tankowca BRENTIX obiegły w środę internet. Jednostka została rzekomo trafiona przez rosyjskie siły zbrojne.
01.06.2022

Zbankrutowana Sri Lanka ratuje się rosyjską ropą

Polityczne i gospodarcze problemy sprawiają, że Sri Lanka stoi w obliczu niedoborów wszelkiego rodzaju paliw i surowców energetycznych. Żeby zapewnić krajowi choć minimalne zasoby, rząd zezwolił na import rosyjskiej ropy.
31.05.2022

Iran. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia" - podała agencja IRNA.
27.05.2022

W. Brytania. Greenpeace zablokował tankowiec z rosyjską ropą

Aktywiści Greenpeace zablokowali grecki tankowiec z rosyjską ropą w porcie w Essex w niedzielę wieczorem. Policja zatrzymała 15 osób, rzecznik brytyjskiego rządu uznał postępowanie członków organizacji za "nie do zaakceptowania" - podaje w poniedziałek Sky News.
16.05.2022

Wyczarterowany przez PGNiG tankowiec w Świnoujściu

Do terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął tankowiec Maran Gas Apollonia z ładunkiem ponad 65 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To pierwsza dostawa zrealizowana statkiem wyczarterowanym przez GK PGNiG, a zarazem pierwszy ładunek, jaki Grupa odebrała od amerykańskiego Venture Global LNG, z którym ma podpisane wieloletnie umowy na zakup skroplonego gazu ziemnego.
14.05.2022

Tankowiec z rosyjską ropą musiał opuścić holenderskie wody

Przewożący rosyjską ropę tankowiec pływający pod banderą Wysp Marshalla, który nie mógł przez tydzień zacumować w holenderskich portach, opuścił w piątek wieczorem niderlandzkie wody – poinformował na Twitterze szef związku zawodowego FNV Havens Asmae Hajjari.
07.05.2022

UE chce zablokować morski transport rosyjskiej ropy do krajów trzecich

Jak podają źródła, w proponowanym przez UE planie kolejnych sankcji gospodarczych na Rosję znajduje się również możliwość zablokowania transportu rosyjskich surowców przez instytucje zarejestrowane w krajach unijnych.
05.05.2022

Ambasador Ukrainy wzywa dokerów w Rostocku do zbojkotowania statku z rosyjskim ładunkiem

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk wezwał pracowników portu w Rostocku, na północnym wschodzie Niemiec, aby nie rozładowywali zakotwiczonego tam tankowca z produktami naftowymi z Rosji.
03.05.2022

W Porcie Amsterdam nie chcą tankowca z rosyjską ropą. Sprzeciw pracowników [WIDEO]

Pływający pod banderą Wysp Marshalla statek „Sunny Liger”, który transportuje rosyjską ropę, nie może zacumować w porcie w Amsterdamie. Powodem jest sprzeciw pracowników portu ze względu na ładunek z Rosji. Wcześniej tankowiec nie mógł zatrzymać się w Szwecji, bo pracowników doków odmówili jego obsługi.
02.05.2022

Supertankowiec dostarczył amerykańską ropę naftową do Hiszpanii

Branżowe media donoszą, że po raz pierwszy od sześciu lat do Hiszpanii przypłynął supertankowiec z amerykańską ropą.
01.05.2022

Ocean w ogniu – katastrofa tankowca Athenian Venture z polską załogą

Właśnie minęła 34. rocznica zatonięcia greckiego tankowca Athenian Venture w pełni obsadzonego polską załogą. Wspominamy ten tragiczny i nadal mało znany epizod oraz analizujemy przyczyny oraz kolejne etapy tego wypadku morskiego, o którym mówi się do dziś, ponieważ dokładne wnioski nigdy nie zostały do końca poznane. Była to jedna z największych katastrof morskich z udziałem Polaków.
22.04.2022

Grecja. Zatrzymany rosyjski tankowiec przewoził irańską ropę

Grecja zatrzymała rosyjski tankowiec u wybrzeży wyspy Eubea w ramach sankcji Unii Europejskiej, nałożonych na Moskwę w związku z jej inwazją na Ukrainę - poinformowała we wtorek grecka straż przybrzeżna. Statek przewoził ropę z Iranu, która - jak podają miejscowe służby - nie jest przedmiotem konfiskaty.
19.04.2022

Tankowiec z rosyjską ropą zablokowany przez Greenpeace w porcie w Antwerpii

Aktywiści Greenpeace przez sześć godzin blokowali w porcie w Antwerpii w nocy z sobotę na niedzielę zacumowanie tankowca przewożącego rosyjską ropę. Protestujący przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę przykuli się łańcuchami do jednej ze śluz.
10.04.2022

Iran buduje pierwszy pierwszy tankowiec od dawna

Iran planuje rozpocząć budowę tankowca typu Aframax. Będzie to pierwsza taka jednostka wybudowana w kraju od ponad dekady.
22.03.2022

Czy rosyjskie statki utkną na morzu?

Rosyjski gazowiec, którego przyjęcia odmówiono w Wielkiej Brytanii jednym z wielu statków, które mogą utknąć z ładunkiem na morzu.
11.03.2022

Jest porozumienie Orlenu z Aramco ws. zamówienia dodatkowych pięciu tankowców ropy z Morza Północnego

Orlen porozumiał się z partnerem Aramco w sprawie zamówienia pięciu dodatkowych tankowców surowca z Morza Północnego, zabezpieczył też alternatywne dostawy z rynku SPOT do Orlen Lietuva - poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
02.03.2022

Kriti Future - pierwszy na świecie tankowiec z napędem umożliwiającym wykorzystanie amoniaku

Grecki armator Avin International odebrał Suezmax Kriti Future, pierwszy na świecie tankowiec z napędem umożliwiającym wykorzystanie amoniaku. Ceremonia przekazania okrętu odbyła się w stoczni New Times Shipbuilding w styczniu br.
10.02.2022

Czy tankowce będą transportować kontenery?

Concordia Maritime zleciła analizę projektu technicznego dotyczącego wykonalności przekształcenia tankowców w kontenerowce.
09.02.2022

Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność

Kapitan i pierwszy oficer masowca Wakashio, który roztrzaskał się o rafę koralową u wybrzeży Mauritiusa, wywołując najgorszą katastrofę ekologiczną na archipelagu Oceanu Indyjskiego, wyjdą wkrótce na wolność po tym, jak wczoraj złagodzono ich 20-miesięczny wyrok.
31.12.2021

Superjacht zatopił tankowiec

W wigilijny wieczór niewielki tankowiec Tropic Breeze płynący u wybrzeży Bahamów poszedł na dno po zderzeniu z superjachtem.
30.12.2021

Mauritius. Kapitan tankowca skazany na 20 miesięcy więzienia za wyciek paliwa do morza

Kapitan tankowca MW Wakashio i jego zastępca, odpowiedzialni za wyciek paliwa z tego statku do morza w 2020 roku, zostali skazani na 20 miesięcy więzienia - poinformował w poniedziałek maurytyjski sąd. Wypadek spowodował największą w historii Mauritiusu katastrofę ekologiczną.
27.12.2021

Projekt pływającego terminalu FSRU w Gdańsku. Gaz-System ogłasza procedurę Open Season

Gaz-System ogłosił już wcześniej program, w ramach którego na morzu w rejonie Gdańska pojawiłaby się jednostka FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit). Jednostka taka, zacumowana na stałe, pomagałaby w odbiorze LNG dostarczanego drogą morską, jego regazyfikacji i wprowadzeniu do Krajowego Systemu Przesyłowego. Dziś Gaz-System ogłosił rozpoczęcie procedury Open Season FSRU – Fazy 1, która ma na celu weryfikację zainteresowania uczestników rynku potencjalną mocą regazyfikacji planowanego Terminalu FSRU.
06.12.2021

9 irańskich żołnierzy zginęło w starciach z US Navy

Dział marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, będącej częścią irańskich sił zbrojnych, poinformował, że dziewięciu irańskich żołnierzy zginęło w starciach z amerykańską marynarką. Tymczasem Izrael ujawnił lokalizacje baz irańskich dronów bojowych, które miały atakować statki cywilne.
25.11.2021

SCF pozyskał zieloną pożyczkę na dwa nowe tankowce

Największa rosyjska firma transportowa PAO Sovcomflot (Grupa SCF) pozyskała nowy kredyt w wysokości 110 mln dolarów na sfinansowanie dwóch nowych tankowców klasy lodowej.
16.11.2021

Proman Stena Bulk: pierwszy tankowiec napędzany metanolem zwodowany w Chinach

Spółka joint venture Proman Stena Bulk wprowadziła na rynek Stena Pro Patria, pierwszy z trzech dwupaliwowych tankowców MR o nośności 49 900 dwt z napędem na metanol.
05.11.2021

Odnaleziono wrak tankowca zatopionego podczas II wojny światowej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Amerykańska rządowa organizacja NOAA zlokalizowała wrak. Prawdopodobnie jest to tankowiec Bloody Marsh, który podczas Ii wojny światowej został zatopiony przez niemiecką łódź podwodną.
03.11.2021

Martwy waleń przyczepiony do dziobu statku

Blisko 12-metrowy martwy waleń został znaleziony przyczepiony do dziobu tankowca. Zwierzę zginęło w zderzeniu ze statkiem. Jego ciało było ciągnięte przez statek przez cały Pacyfik do Japonii.
14.10.2021

Tankowiec z 1300 tonami oleju napędowego utknął na Renie w Niemczech

Tankowiec załadowany prawie 1300 tonami oleju napędowego utknął w niedzielę wieczorem na Renie w pobliżu miejscowości St. Goar (Nadrenia-Palatynat) – informuje w poniedziałek „Der Spiegel”.
11.10.2021

Do Syrii przybył trzeci tankowiec z irańską ropą dla Libanu

Kolejny, trzeci już tankowiec z Iranu zacumował w syryjskim porcie. Za pośrednictwem Hezbollahu, przy sprzeciwie libańskiego rządu, transportuje ropę dla Libanu, łamiąc amerykańskie sankcje – poinformował w środę dziennik The Times of Israel.
06.10.2021

Brak kontaktu z tankowcem w Zatoce Omańskiej. Winsome zaangażowany w nielegalny handel ropą?

Zagraniczne branżowe media donoszą o możliwym zaginięciu tankowca Winsome. Statek ma być nieosiągalny od miesiąca.
11.08.2021

Wielka Brytania: porywacze opuścili pokład statku Asphalt Princess

Brytyjska marynarka wojenna podała w środę rano, że uzbrojeni porywacze, którzy weszli dzień wcześniej na pokład tankowca Asphalt Princess, opuścili go.
04.08.2021

Możliwe porwanie statku u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wielka Brytania poinformowała we wtorek 3 sierpnia o „potencjalnym porwaniu” statku u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według Sky News, na pokład wkroczyło osiem lub dziewięć uzbrojonych osób.
03.08.2021

Ambasador Iranu wezwany do brytyjskiego MSZ w sprawie zaatakowanego tankowca

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało w poniedziałek ambasadora Iranu w sprawie zaatakowanego w zeszłym tygodniu na Morzu Arabskim tankowca i przekazało mu, że jego kraj musi natychmiast zaprzestać tego typu działań.
02.08.2021

Wielka Brytania i USA również oskarżają Iran o atak na tankowiec na Morzu Arabskim

Wielka Brytania oskarżyła w niedzielę Iran o przeprowadzenie czwartkowego ataku na tankowiec na Morzu Arabskim, w który zginęło dwóch członków załogi - Brytyjczyk i Rumun. Także Stany Zjednoczone obarczyły Iran winą za ten atak
01.08.2021

Iran zaprzecza, by brał udział w ataku na tankowiec na Morzu Arabskim

Iran nie brał udziału w ataku na należący do izraelskiej firmy tankowiec na Morzu Arabskim - powiedział w niedzielę rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych, odnosząc się do incydentu, w którym zginęły dwie osoby i za który Izrael obwinił Iran.
01.08.2021

Atak na tankowiec na Morzu Arabskim; dwie osoby nie żyją

W ataku na płynący przez Morze Arabskie tankowiec Mercer Street zginęło dwóch członków jego załogi - poinformował w piątek armator jednostki, londyńska firma Zodiac Maritime, której właścicielem jest izraelski miliarder Ejal Ofer.
31.07.2021

Izrael oskarża Iran o atak na tankowiec i zamierza stanowczo odpowiedzieć

Władze Izraela oskarżyły w piątek Iran o przeprowadzenie na Morzu Arabskim ataku na tankowiec należący do izraelskiej firmy i zapowiedziały stanowczą odpowiedź - podała agencja Reutera.
30.07.2021

Euronav przedstawił projekt tankowca napędzanego amoniakiem i złożył nowe zamówienia na statki

Belgijska firma Euronav ogłosiła udział w partnerstwie w celu przyspieszenia rozwoju nowych dwupaliwowych tankowców napędzanych amoniakiem.
07.07.2021

NAT: Euforia spowodowana ożywieniem po pandemii dobra dla rynku tankowców

Rynek tankowców skorzysta na ożywieniu światowej gospodarki i handlu, ponieważ w nadchodzących miesiącach na rynek ma wejść więcej ropy.
26.05.2021

Chiny: Wyciek ropy na Morzu Żółtym po kolizji z udziałem tankowca

Do kolizji z udziałem tankowca doszło we wtorek w pobliżu portu w chińskim mieście Qingdao, co doprowadziło do wycieku ropy na Morzu Żółtym – podała agencja Reutera, powołując się na chińskie władze i firmę zarządzającą statkiem.
27.04.2021

Syria: atak na irański tankowiec, zginęły trzy osoby

Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku ataku na irański tankowiec w pobliżu syryjskiego portu Banijas - poinformowało w sobotę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
25.04.2021

Przetrzymywany od ponad trzech miesięcy południowokoreański tankowiec uwolniony

Przetrzymywany od stycznia przez irańską Straż Rewolucyjną południowokoreański tankowiec został oswobodzony w piątek – poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych w Seulu. Jako pierwszy był uwolniony kapitan jednostki, a następnie tankowiec opuścił port.
09.04.2021

TSL Silesia obsłużyła w tym roku już 100 000 ton paliw w Porcie Gdynia [wideo]

W drugiej połowie marca TSL Silesia przyjęła do obsługi spedycyjnej oraz celnej ostatni w tym kwartale tankowiec z olejem napędowym przeznaczonym dla jednego z kluczowych odbiorców w Polsce. Łącznie, od początku roku, TSL obsłużyła około 100 000 t paliwa, które zostało dostarczone drogą morską do polskiego portu.
28.03.2021

Czołowa południowokoreańska stocznia zdobyła kontrakty na łączną kwotę 609 mln dolarów

Południowokoreańska stocznia Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) zdobyła zamówienia na siedem statków o wartości 609 mln dolarów.
16.03.2021

Shell wyczarteruje 10 nowych VLCC napędzanych skroplonym gazem ziemnym

Shell wyczarteruje dziesięć nowych tankowców VLCC zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Energetyczny gigant stara się w ten sposób zmniejszyć emisję dwutlenku węgla ze swojej floty tankowców.
12.03.2021

HMM wyczarterował trzy nowe tankowce VLCC

Południowokoreański armator, HMM, wyczarteruje trzy duże tankowce typu VLCC, które powstaną w stoczni Hyundai Samho Heavy Industries należącej do grupy Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co.
03.03.2021

BIMCO: Armatorów tankowców czeka trudny rok

Po ciężkim ostatnim roku niski popyt znów będzie plagą na rynku tankowców, co w połączeniu zbyt dużą liczbą statków walczącą o coraz mniej towaru doprowadzi do mocnego kryzysu – stwierdzili eksperci z BIMCO.
01.03.2021

Hyundai Samho z kolejnym kontraktem na trzy gazowce VLCC

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries, należąca do Korea Shipbuilding & Offshore Engineering, zdobyła kontrakt na budowę trzech bardzo dużych tankowców VLCC.
22.02.2021

Samsung Heavy zdobył zamówienie na cztery tankowce napędzane LNG

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) zdobyła zamówienie na budowę czterech bardzo dużych tankowców (VLCC). Jednostki będą napędzane skroplonym gazem ziemnym.
19.02.2021

RINA i SDARI wspólnie stworzą projekt tankowca napędzanego metanolem lub amoniakiem

Towarzystwo klasyfikacyjne RINA oraz instytut Shanghai Merchant Ship Design & Research Institute (SDARI) podpisały porozumienie JDP w celu stworzenia projektu statku z napędem na amoniak lub metanol.
15.02.2021

Południowokoreańska stocznia straciła kontrakt na blisko miliard dolarów

Południowokoreański gigant stoczniowy, Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE), należący do Hyundai Heavy Industries Group, ujawnił anulowanie kontraktów na dziesięć bardzo dużych tankowców (VLCC) w dwóch swoich podspółkach.
08.02.2021

Hyundai Mipo z kontraktem na dwa tankowce

Południowokoreański stocznia Hyundai Mipo Dockyard podpisała umowę na budowę dwóch tankowców petrochemicznych o wartości 72,7 mln dolarów. Kontrakt złożyła anonimowa europejska firma.
27.01.2021

Zvezda pocięła stal pod kolejny arktyczny gazowiec LNG

W stoczni Zvezda Shipbuilding Complex pocięto stali pod nowy gazowiec klasy lodowej Arc7 dla terminalu Arctic LNG 2. Jednostka została zamówiona przez Smart LNG, joint venture między Novatekiem i Sovcomflot.
20.01.2021

Korea Płd. wysyła do Iranu delegację, by starała się o uwolnienie tankowca

Korea Południowa jak najszybciej wyśle do Iranu delegację dla prowadzenia rozmów w sprawie uwolnienia noszącego południowokoreańską banderę tankowca. Statek wraz ze swą 20-osobowa załogą wczoraj został zatrzymany przez okręty irańskiej Gwardii Rewolucyjnej pod zarzutem zanieczyszczenia olejem wód morskich.
05.01.2021

Marynarz zasztyletowany na pokładzie tankowca

Jak donoszą tajwańskie władze, członek załogi małego tankowca zginął w wyniku ataku innego marynarza, gdy statek pływał w okolicach wybrzeży Tajwanu.
04.01.2021

Aegean Shipping zamawia kolejny ekologiczny tankowiec Aframax

Grecki armator Aegean Shipping Management skorzystał z opcji budowy trzeciego tankowca Aframax w Chinach.
28.12.2020

Wenezuela mimo sankcji wznowiła bezpośrednie dostawy ropy do Chin

Wenezuela wznowiła bezpośrednie dostawy ropy naftowej do Chin – podała agencja Reutera, cytując dane dotyczące ruchu statków i wewnętrzne dokumenty. Wcześniej z powodu amerykańskich sankcji handel przez ponad rok odbywał się przez pośredników.
23.12.2020

KSOE zdobyło zamówienie na cztery VLCC

Południowokoreańska stocznia Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) otrzymała zamówienie na budowę czterech bardzo dużych tankowców (VLCC) dla anonimowego armatora z Azji. Kontrakt jest warty 358,1 mln dolarów.
15.12.2020

Media: irański tankowiec przypłynął do Wenezueli po ropę

Tankowiec Ndros, wyczarterowany przez National Iranian Oil Company (NIOC), przybył do Wenezueli po ropę w ramach zacieśniania więzi między obu krajami objętymi sankcjami USA – poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na odpowiednie dokumenty.
15.12.2020

DSME z kontraktem na 3 tankowce VLCC

Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) złożyła zamówienie na trzy bardzo duże tankowce (VLCC) w południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering. Kontrakt jest warty 260 mln dolarów.
07.12.2020

Załoga tankowca uratowała dwie osoby dryfujące na kawałku drewna

Łut szczęścia sprawił, że tankowiec 113,553 DWT Godam pod banderą Marshalla napotkał dziś rano dwie osoby dryfujące w Cieśninie Torresa, oddzielającej północną Australię od Papui Nowej Gwinei. Pilot na pokładzie, który miał pomagać w nawigacji tankowcem, zauważył dwie osoby trzymające się kurczowo kawałka drewna na wodzie.
04.12.2020

Hafnia: Potrzebna dalsza konsolidacja rynku tankowców

Czołowy armator tankowców produktowych Hafnia Limited uważa, że potrzebna jest dalsza konsolidacja w tym sektorze, aby w pełni uwolnić wartość i synergię z dodatkowej skali operacyjnej.
23.11.2020

Europejscy armatorzy tankowców założyli nową spółkę joint venture. Będzie ona zarządzać flotą chemikaliowców

Stolt Tankers B.V., należące do Stolt-Nielsen Limited, utworzyły spółkę joint venture z John T. Essberger Group w celu obsługi ich połączonych flot tankowców w Europie. Od 1 stycznia 2021 roku spółka joint venture o nazwie E&S Tankers będzie oferować klientom łączną flotę 48 chemikaliowców o nośności od 2800 do 11 300 ton, operujących w Europie, a zwłaszcza na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i północno-zachodniej Europie.
13.11.2020

Wybuch na tankowcu na Morzu Azowskim, trzy osoby z załogi zaginęły

Na Morzu Azowskim doszło do wybuchu na rosyjskim tankowcu Generał Azi Asłanow. Obecnie przeprowadzane są poszukiwania trzech członków 13-osobowej załogi. Tankowiec nie przewoził ropy. Przyczyną eksplozji mogły być opary paliwa.
24.10.2020

Amerykański armator zamawia dwa suezmaxy w koreańskiej stoczni

Armator tankowców Nordic American Tankers (NAT) zawarł dwa kontrakty na budowę nowych suezmaxów ze stocznią Samsung Heavy Industries w Korei Południowej.
24.09.2020

Nadal trwa akcja ratunkowa na New Diamond

Sri Lanka rozpoczęła naprawę pękniętego zbiornika oleju w maszynowni uszkodzonego supertankowca po zlikwidowaniu wycieku - poinformowała marynarka wojenna kraju.
16.09.2020

d’Amico sprzedaje kolejny stary tankowiec średniego zasięgu

Irlandzki armator d’Amico Tankers, część włoskiego przedsiębiorstwa żeglugowego d’Amico International Shipping (DIS), podpisał porozumienie dotyczące sprzedaży jednego z najstarszych tankowców średniodystansowych (MR) MT High Courage.
10.09.2020

Plama oleju zauważona u wybrzeży Sri Lanki w pobliżu uszkodzonego tankowca

W pobliżu płonącego supertankowca u wschodniego wybrzeża Sri Lanki zauważono plamę paliwa. Urzędnicy ostrzegli, że będą potrzebować pomocy, jeśli statek zacznie wypuszczać olej, ponieważ brakuje im odpowiedniego sprzętu, aby sobie z tym poradzić.
10.09.2020

Potężny pożar na tankowcu po jego kolizji z barką w pobliżu Szanghaju

Tankowiec przewożący ropę zderzył się z barką w ujściu rzeki Yangtze na terenie Szanghaju. Zaginęło 14 członków załogi.
21.08.2020

Ognisko koronawirusa na tankowcu w Gdańsku. Zakażonych kilkunastu marynarzy

Na statku pod bahamską banderą wykryto obecność koronawirusa. Kilkunastu marynarzy jest zakażonych. Jeden z nich trafił do polskiego szpitala. Pozostali członkowie załogi oczekują na jednostce na redzie Portu Gdańsk na decyzję armatora.
12.08.2020

Wrak tankowca w Jemenie: czas ucieka, by zapobiec nadchodzącej katastrofie ekologicznej, gospodarczej i humanitarnej

Rada Bezpieczeństwa ONZ ma się spotkać, aby omówić zagrożenia powodowane przez rdzewiejący tankowiec u wybrzeży Morza Czerwonego w Jemenie. FSO Safer jest załadowany ponad milionem baryłek ropy naftowej, a eksperci ostrzegają przed katastrofą ekologiczną, jeśli statek się rozpadnie.
17.07.2020

Cztery zachorowania na Covid-19 na tankowcu w okolicach Huelvy

Co najmniej czterech członków załogi maltańskiego tankowca, odbywającego regularne kursy do portów Hiszpanii i Portugalii, zachorowało na Covid-19. Kapitan jednostki wezwał władze Hiszpanii o wydanie pozwolenia na wpłynięcie do portu w Huelvie, na południowym zachodzie tego kraju.
09.07.2020

Sankcje wobec kapitanów irańskich tankowców, które przybyły do Wenezueli

USA nałożyły sankcje na kapitanów pięciu tankowców z irańską ropą, które przybyły w ostatnich dniach do Wenezueli. Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo, który ogłosił ich wprowadzenie w środę, potwierdził poparcie USA dla lidera wenezuelskiej opozycji.
25.06.2020

Stal-Rem S.A.

shipbuilding,shipbuilding industry,budowa statków,remonty statków,budowa kadłubów,stalrem,kluczowe: kadłub,auxiliary engines,remontowa,freezer,prom,sea,pipelines,industry,tugboat,stocznie,vessel,winches,shipyard,mussel,stalrem,trawler,seiner,propulsions,stal rem,statek,boat,stainless steel,seaman,pilot,shipbuilding,statki,stocznia,tankowiec,polyurethane foam insulations,metalizing,dragger,fishing,harbour,remont,multicat,carpentry,launch,hull repairs and conversions,marine

Niebezpieczny wrak na dnie Zatoki Gdańskiej. Może wyciec z niego nawet 1,5 mln l paliwa

Tykająca bomba na dnie Zatoki Gdańskiej. Mowa o zatopionym w 1945 r. tankowcu Franken, na pokładzie którego znajduje się nawet 1,5 mln l różnego rodzaju paliwa. Jego nagły i niekontrolowany wyciek może nastąpić w każdej chwili. Zdaniem ekspertów, grozi nam ekologiczna katastrofa.
04.07.2018

130 000 t ropy z Iranu w gdańskim Naftoporcie. Trafi do płockiej rafinerii

130 000 t ropy z Iranu dotarło w piątek do Naftoportu w Gdańsku. Dostawa przeznaczona jest dla PKN ORLEN. Do Polski z wyspy Kharg płynęła prawie miesiąc.
13.04.2018

Do Gdańska po raz pierwszy przypłynęła amerykańska ropa dla LOTOS-u

Historyczny zakup Grupy LOTOS. W czwartek rano do Naftoportu przypłynęła pierwsza dostawa ropy ze Stanów Zjednoczonych dla tej spółki. To ładunek ważny dla całej Europy Środkowej i Wschodniej.
09.11.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.