• <
gryfia_70lat

Ambasador Ukrainy wzywa dokerów w Rostocku do zbojkotowania statku z rosyjskim ładunkiem

zk

03.05.2022 20:47 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ambasador Ukrainy wzywa dokerów w Rostocku do zbojkotowania statku z rosyjskim ładunkiem

Partnerzy portalu

Ambasador Ukrainy wzywa dokerów w Rostocku do zbojkotowania statku z rosyjskim ładunkiem - GospodarkaMorska.pl
Fot. rostock-port.de

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk wezwał pracowników portu w Rostocku, na północnym wschodzie Niemiec, aby nie rozładowywali zakotwiczonego tam tankowca z produktami naftowymi z Rosji.

"Wzywam koalicję rządzącą, wszystkie rządy krajów związkowych i wszystkie niemieckie porty do bojkotu wszystkich rosyjskich statków lub statków z rosyjskim ładunkiem, zwłaszcza tankowców" - powiedział Melnyk w poniedziałek portalowi tygodnika "Der Spiegel".

"Chciałbym wystosować specjalny apel do pracowników portowych w Rostocku i innych niemieckich portach, aby zablokowali rozładunek rosyjskich towarów. Te środki powinny doprowadzić do uderzenia w serce rosyjskiej machiny wojennej i szybszego zakończenia wojny eksterminacyjnej przeciwko Ukrainie" - oświadczył Melnyk.

Od soboty w porcie w Rostocku cumuje tankowiec Advantage Point. Dwa dni wcześniej statek opuścił po załadunku ropy naftowej port w Primorsku nad Bałtykiem. Według informacji portalu "Der Spiegel" jednostka transportuje destylaty ropy naftowej i ma zostać rozładowana w poniedziałek lub wtorek.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.