• <

Ukraińskie ministerstwo obrony: Rosja skoncentrowała na Morzu Czarnym 58 pocisków manewrujących

AK

25.04.2022 20:24 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraińskie ministerstwo obrony: Rosja skoncentrowała na Morzu Czarnym 58 pocisków manewrujących

Partnerzy portalu

Ukraińskie ministerstwo obrony: Rosja skoncentrowała na Morzu Czarnym 58 pocisków manewrujących - GospodarkaMorska.pl

Na Morzu Czarnym znajduje się osiem rosyjskich okrętów uzbrojonych w 58 pocisków manewrujących - poinformował w poniedziałek rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk, powołując się na dane ukraińskiego wywiadu.

Według informacji naszego wywiadu na Morzu Czarnym znajduje się obecnie osiem rosyjskich okrętów uzbrojonych w pociski manewrujące. Ich łączna salwa to obecnie 58 pocisków - powiedział rzecznik resortu obrony.

Motuzjanyk dodał, że rosyjskie grupy morskie na Morzach Czarnym i Azowskim nadal kontrolują obszar działań wojennych, prowadzą rozpoznanie i zapewniają wsparcie ogniowe swoim wojskom na lądzie.

W niedzielę rzecznik ministerstwa obrony informował, że w Czarnomorskiej Strefie Operacyjnej istnieje zagrożenie atakiem na wybrzeże Ukrainy wrogiej grupy morskiej, składającej się z około 20 okrętów nawodnych i podwodnych, wyposażonych w pociski manewrujące Kalibr

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.