• <
gryfia_70lat

Trzy okręty państw NATO wezmą udział w manewrach u fińskich wybrzeży

AK

25.04.2022 20:36 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Trzy okręty państw NATO wezmą udział w manewrach u fińskich wybrzeży

Partnerzy portalu

Trzy okręty państw NATO wezmą udział w manewrach u fińskich wybrzeży - GospodarkaMorska.pl

Trzy okręty państw NATO - Łotwy, Estonii i Holandii - przybyły do Finlandii, by wziąć udział w ćwiczeniach morskich wraz z marynarką wojenną tego kraju - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera za fińskimi siłami zbrojnymi.

Łotewski stawiacz min LVNS Virsaitis, a także dwa trałowce - estoński ENS Sakala i holenderski HNLMS Schiedam będą uczestniczyły we wspólnych manewrach z dwoma trałowcami z Finlandii - przekazano w komunikacie fińskiej armii.

Dwudniowe ćwiczenia, które rozpoczną się 28 kwietnia, przygotują fińskie okręty do udziału w siłach reagowania NATO w 2022 roku. Celem przedsięwzięcia będzie "zwalczanie min oraz przećwiczenie współpracy w ramach struktur wielonarodowych" - napisano w oświadczeniu resortu obrony Finlandii.

W połowie maja zostanie ogłoszona wspólna deklaracja Finlandii i Szwecji o zamiarze wstąpienia do NATO – poinformował w poniedziałek fiński dziennik "Iltalehti", powołując się na źródła rządowe. Władze dwóch państw nordyckich mają podjąć decyzję o akcesji do Sojuszu Północnoatlantyckiego w odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.