• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

d’Amico sprzedaje kolejny stary tankowiec średniego zasięgu

PMK

10.09.2020 16:45
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski d’Amico sprzedaje kolejny stary tankowiec średniego zasięgu

Partnerzy portalu

d’Amico sprzedaje kolejny stary tankowiec średniego zasięgu - GospodarkaMorska.pl
d’Amico

Irlandzki armator d’Amico Tankers, część włoskiego przedsiębiorstwa żeglugowego d’Amico International Shipping (DIS), podpisał porozumienie dotyczące sprzedaży jednego z najstarszych tankowców średniodystansowych (MR) MT High Courage.

Tankowiec produktowy o nośności 46 975 dwt, zbudowany przez francuską stocznię STX Offshore w 2005 roku, zostanie sprzedany nieujawnionemu nabywcy za 12,65 mln USD.

Jak wyjaśniono, transakcja umożliwia firmie d’Amico Tankers wygenerowanie w momencie dostawy statku - co ma nastąpić między listopadem 2020 r. a styczniem 2021 r. - około 8,9 mln USD w gotówce, po potrąceniu prowizji i spłaty istniejącego kredytu bankowego statku.

Komentując umowę, Paolo d'Amico, prezes i dyrektor generalny d'Amico International Shipping, powiedział: Jak wielokrotnie stwierdzaliśmy w przeszłości, zamierzamy ustawić naszą firmę jako właściciela i operatora bardzo nowoczesnej floty tankowców produktowych. Ponadto umowa ta wygeneruje około 8,9 mln USD w gotówce dla DIS, jeszcze bardziej zmniejszając nasz bilans i znacznie zwiększając naszą pozycję gotówkową. Wierzymy, że solidna struktura finansowa jest kluczem do długoterminowego odniesienia sukcesu w tej branży.

Na dzień dzisiejszy flota DIS składa się z 42 dwukadłubowych tankowców produktowych, z których 22 jest własnością armatora, a 20 jest czarterowanych. Średni wiek jednostki to około 6,95 lat w przypadku statków będących w posiadaniu i czarterowanych bez załogi.

bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
tankowiec

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.