• <

Ukraiński tankowiec trafiony rosyjskim pociskiem? Sensacyjne doniesienia z mediów

sg

01.06.2022 15:01
Strona główna Ukraiński tankowiec trafiony rosyjskim pociskiem? Sensacyjne doniesienia z mediów
Ukraiński tankowiec trafiony rosyjskim pociskiem? Sensacyjne doniesienia z mediów - GospodarkaMorska.pl
Fot. usm.media

Zdjęcia przedziurawionego tankowca BRENTIX obiegły w środę internet. Jednostka została rzekomo trafiona przez rosyjskie siły zbrojne.

Zagraniczne portale branżowe donoszą o zniszczeniu ukraińskiego tankowca przeznaczonego do przewozu oleju i chemikaliów. Na zdjęciach widzimy dużą dziurę w kadłubie statku, tuż pod nazwą jednostki. Przyczyną szkody miał być pojedynczy pocisk kasetowy. Jak donosi portal Ukrainian Shipping Magazine, w czasie trafienia na pokładzie nie było załadunku ani załogi. Pożar ugasiła załoga, nie stwierdzono ofiar. Uszkodzeniu uległy wewnętrzne rurociągi i sprzęt.

Tankowiec przebywał w porcie w Oczakowie w obwodzie mikołajowskim. Przypłynął tam z Syrii jeszcze przed rozpoczęciem wojny w Ukrainie. Od tego czasu ukraińskie porty pozostają zamknięte.

Zbudowany dla tanzańskiej floty w Norwegii, od 2017 roku BRENTIX należy do Ukrainy. Jego wartość szacowana jest na 1,1 mln dolarów.

Jeśli informacja o źródle zniszczenia się potwierdzi, będzie to pierwszy od początku wojny przypadek zniszczenia zacumowanego tankowca z Ukrainy przez rosyjskie siły zbrojne.

Gospodarka Morska
Fot. usm.media
Gospodarka Morska
Fot. usm.media

Dziękujemy za wysłane grafiki.