• <
gryfia_70lat

Okupanci na Wyspie Węży utworzyli przyczółek do desantu na Odessę

gm

01.06.2022 09:38 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Okupanci na Wyspie Węży utworzyli przyczółek do desantu na Odessę

Partnerzy portalu

Okupanci na Wyspie Węży utworzyli przyczółek do desantu na Odessę - GospodarkaMorska.pl
Fot. Фотонак - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62277127

Najeźdźcy rozmieścili na Wyspie Węży zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń, która mogłaby zapewnić osłonę ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy i okolic miasta - poinformował w środę rzecznik dowództwa operacyjnego Południe Władysław Nazarow.

„Rosyjskie okręty nadal blokują porty oraz intensyfikują działania wokół Wyspy Węży. Rozmieszczenie na niej sprzętu wskazuje na zamiar ochrony wrogich okrętów” – powiedział Nazarow.

Zdaniem dowództwa Południe nie ma na razie jasnych oznak przygotowywania się do operacji desantowej w obwodzie odeskim. Możliwe jest natomiast podjęcie próby wyjścia dywersantów na położony nad Morzem Czarnym brzeg lub w pobliżu ujścia Dunaju, jak też ostrzały rejonów nabrzeżnych.

Szef odeskiej administracji wojskowej Serhij Bratczuk poinformował we wtorek o skierowaniu w okolicę Wyspy Węży trzech dodatkowych okrętów Floty Czarnomorskiej. Dodał, że na anektowany przez Rosję Krym skierowano dwa bataliony zestawów rakietowych S-300.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.