• <
KONGSBERG_2023

Amerykański armator zamawia dwa suezmaxy w koreańskiej stoczni

PMK

24.09.2020 18:35
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Amerykański armator zamawia dwa suezmaxy w koreańskiej stoczni

Partnerzy portalu

Amerykański armator zamawia dwa suezmaxy w koreańskiej stoczni - GospodarkaMorska.pl
SHI

Armator tankowców Nordic American Tankers (NAT) zawarł dwa kontrakty na budowę nowych suezmaxów ze stocznią Samsung Heavy Industries w Korei Południowej.


Planowane dostawy statków przypadają na pierwszą połowę 2022 roku.


- Połączenie specyfikacji, jakości stoczni, ceny, warunków płatności i dostaw sprawia, że jest to atrakcyjna inwestycja dla NAT i jest zgodna z naszą strategią rozbudowy i odnawiania naszej floty - powiedziała firma.


- Przez lata cieszyliśmy się doskonałymi relacjami z sektorem stoczniowym w Korei Południowej i cieszymy się, że możemy podpisać kolejne kontrakty Suezmax na budowę nowych konstrukcji z Samsung Heavy Industries – dodał armator


Najnowsza umowa zwiększa flotę tankowców Suezmax firmy do 25 jednostek. NAT rozważy różne alternatywy finansowania przed dostawami.


Według informacji NAT, w pozostałej części 2020 roku ma zostać dostarczonych łącznie 13 nowych tankowców Suezmax. Ponadto w 2021 roku zaplanowano dostawę łącznie 22 konwencjonalnych tankowców Suezmax.

W drugim kwartale 2020 roku NAT osiągnął dochód netto w wysokości 49,1 miliona dolarów, co stanowi dalszą poprawę w porównaniu z pierwszym kwartałem, w którym dochód netto wyniósł 39,5 miliona dolarów.

etmal_790x120_gif_2020
Tagi:
NAT, tankowiec
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.