Południowokoreański stocznia Hyundai Mipo Dockyard podpisała umowę na budowę dwóch tankowców petrochemicznych o wartości 72,7 mln dolarów. Kontrakt złożyła anonimowa europejska firma.
Statki mają zostać dostarczone w 2022 roku.Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co., spółka do której należy Hyundai Mipo, zdobyła dotychczas w tym roku zamówienia na 14 statków o wartości 1,4 miliarda dolarów.
Yonhap podał, że w 2021 roku stoczniowiec zwiększył swój cel do łącznych 14,9 miliardów dolarów.
Pod koniec zeszłego roku Hyundai Mipo otrzymało zamówienie od Waterfront Shipping Company (WSC) na osiem tankowców napędzanych metanolem.
Osiem jednostek o nośności 50 tys. dwt zostanie wybudowanych w stoczni Hyundai Mipo Dockyard i będą dostarczone pomiędzy 2021 i 2023 rokiem. Statki będą wyposażone w silniki MAN drugiej generacji B&W ME-LGIM.
Statki są rozwijane we współpracy z Marinvest / Skagerack Invest (Marinvest), Nippon Yusen Kaisha (NYK), Meiji Shipping, KSS Line i Mitsui O.S.K. Line.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River