• <

Wynik wyszukiwania - "ksoe" - Wiadomości

Badanie sprawdziło emisje generowane przez statek w całym cyklu jego życia

Dzięki przeprowadzonemu przez kilka spółek branży morskiej badaniu, można było prześledzić dokładnie emisje gazów cieplarnianych na każdym etapie życia statku – od wydobycia surowców potrzebnych do jego budowy aż do jego rozbiórki.
02.02.2024

Alarm 3 stopnia dla floty Norwegii. Marynarz może zejść ze statku pływającego w strefie wojny

Podczas, gdy wielu operatorów zmienia trasy swoich statków, norweska administracja morska podeszła do zagadnienia kompleksowo i wyznaczyła strefy zagrożeń statkom pływającym pod banderą tego kraju. A trzeba podkreślić, że flota norweska to czwarta flota narodowa na świecie pod względem wartości.
27.01.2024

Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją

Chińscy stoczniowcy w 2023 r. odnotowali 63% wzrost zamówień na nowe projekty. Tak wynika danych podanych przez CANSI za okres od stycznia do października. Chińscy stoczniowcy uzyskali zamówienia na 61,06 mln t w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2023 r. Innowacyjne promy z Chin i kontenerowce oraz masowce możemy oglądać w polskich portach prawie codziennie.
07.12.2023

Azjatycki przemysł stoczniowy płynie cała naprzód. Europejski w kilwaterze

Przemysł stoczniowy przeżywa boom i armatorzy biją się o miejsca w dokach. Niestety, ale w stoczniach azjatyckich. Europejskie stocznie ratują się zamówieniami na statki pasażerskie, specjalistyczne i okręty. Firmy z otoczenia stoczni ratują się sprzedając najnowocześniejsze urządzenia i technologie do stoczni azjatyckich.
04.08.2023

ESG – moda czy konieczność? Żegluga, porty, offshore i stocznie pod presją innowatorów

Latem tego roku opublikowano poradnik ESG dla żeglugi. Wdrożenie strategii ESG w żegludze ma swoje konsekwencje w całym łańcuchu dostaw i eksploatacji statków, od projektowania poprzez produkcję, eksploatację i obsługę w portach.
02.08.2023

Rynek pływających terminali LNG. FSRU w Gdańsku na inwestycyjnym kursie

Flota FSRU podwoi się do 2025 roku – przewidywali około 10 lat temu analitycy z Oxford Institute of Energy Studies. Po napaści Rosji na Ukrainę widać, że wiele krajów europejskich poszukuje sposobów na zwiększenie możliwości przeładunkowych skroplonego gazu. W Polsce zdecydowano, że statek FSRU zacumuje w Zatoce Gdańskiej.
10.07.2023

Kamień milowy dla małego atomu na statkach

Losy brytyjskiej firmy Core Power i jej innowacyjnego rozwiązania dla sektora morskiego śledzimy od 2019 roku. W ostatnich tygodniach firma osiągnęła kamień milowy finansowania w wysokości 100 milionów dolarów na rozwój nowej technologii jądrowej dla przemysłu morskiego.
01.05.2023

Stocznie Republiki Korei z 37% udziałem w światowym rynku. Biznes pod parasolem rządu

Koreańskie stocznie stawiają na statki innowacyjne o wysokiej marży. Wystartowały dynamicznie w 2023 r mimo ogólnego spowolnienia tempa nowych zamówień na całym świecie. Podczas gdy Chiny odzyskały przewagę w nowych zamówieniach w marcu br., koreański przemysł stoczniowy podkreśla, że utrzymał pozycję lidera w pierwszym kwartale.
17.04.2023

Koreański gigant stoczniowy zmienia nazwę i przedstawia nowy plan rozwoju

Nowa nazwa oznacza nie tylko kosmetyczną zmianę, ale służy także zapowiedzi nowej strategii odnośnie przyszłości firmy, w tym w ramach zrównoważonego rozwoju i wdrażania zielonej energetyki.
27.12.2022

Rekordowe zamówienia zbiornikowców LNG, rekordowe ceny. PGNiG wchodzi na rynek z portfelem na 8 zbiornikowców

Globalny portfel zamówień statków na skroplony gaz ziemny osiągnął prawie 230 gazowców LNG i stanowi to 38 proc. wielkości obecnej floty operacyjnej. PGNiG z kontraktem na 8 statków funkcjonuje na rynku jako nowy inwestor.
10.08.2022

Koreańskie stocznie walczą o podium z Chinami

W maju br. koreańskie stocznie podpisały kontrakty na 20 jednostek i 1,2 miliona CGT i przejęły prawie połowę światowego portfela kontraktów na który złożyło się 57 statków i 2,5 miliona CGT. Na początku lipca br. Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co. (KSOE) z Korei Południowej powiększyła swój portfel o 10 zbiornikowców LNG o wartości 2,21 mld dolarów. Wojna wyraźnie napędza stoczniom portfel na gazowce i zbiornikowce.
12.07.2022

Hyundai będzie przerabiał metanowce na FSRU

Koreański koncern Hyundai Heavy Industries przygotowuje się do przerabiania statków do transportu LNG na pływające terminale FSRU – pisze gazeta Korea Economic Daily. To reakcja na spodziewany popyt na te jednostki w Europie.
05.04.2022

Knutsen buduje nowe gazowce dla PGNiG?

Koreański gigant stoczniowy KSOE ogłosił pozyskanie zamówienia na dwa nowoczesne gazowce. Branżowe źródła twierdzą, że zamawiającym jest norweski Knutsen, a docelowym czarterującym będzie PGNiG.
04.04.2022

Statki do transportu wodoru będą gotowe w 2025 roku - przekonuje KSOE

Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) chce do 2025 roku dysponować technologią umożliwiającą transport wodoru za pomocą statków. Byłby to przełom w dostawach bezemisyjnych paliw, zwłaszcza że w wodorze upatruje się główny nośnik bezemisyjnej energii.
27.01.2022

Koreański tygrys atakuje. Południowokoreańskie stocznie w walce o globalną dominację

Po długoletnim załamaniu koniunktury sytuacja w południowokoreańskim przemyśle stoczniowym poprawiła się na tyle, że koreańskie stocznie walczą o miano globalnego lidera wespół z Chinami. Wsparcie rządu, globalny popyt na statki sprawia, że Korea pokazuje potencjał stoczniowy godny miana koreańskiego tygrysa.
05.11.2021

KSOE zdobywa zamówienie na cztery chemikaliowce na LNG

Południowokoreański gigant stoczniowy Korea Shipbuilding & Marine Engineering (KSOE) otrzymał zamówienie na budowę czterech statków do przewozu produktów petrochemicznych.
26.10.2021

Koreańskie stocznie podniosą ceny

Korzystając z niesłabnącego popytu, wielka trójka południowokoreańskich stoczni podniesie ceny, by odrobić straty na stali.
04.08.2021

KSOE zdobyło zamówienie na dwa zbiornikowce LNG

Południowokoreański gigant stoczniowy Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) pozyskał zamówienie na dwa zbiornikowce LNG, które zostaną zbudowane przez jego podspółkę Hyundai Heavy Industries.
22.06.2021

Mniej zamówień niż przewidywano. Czołowa koreańska stocznia notuje stratę w pierwszym kwartale

Południowokoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) zanotowała stratę w pierwszym kwartale 2021 roku, po zysku w tym samym okresie w zeszłym roku.
21.05.2021

Czołowa południowokoreańska stocznia zdobyła kontrakty na łączną kwotę 609 mln dolarów

Południowokoreańska stocznia Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) zdobyła zamówienia na siedem statków o wartości 609 mln dolarów.
16.03.2021

HMM wyczarterował trzy nowe tankowce VLCC

Południowokoreański armator, HMM, wyczarteruje trzy duże tankowce typu VLCC, które powstaną w stoczni Hyundai Samho Heavy Industries należącej do grupy Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co.
03.03.2021

Hyundai Samho z kolejnym kontraktem na trzy gazowce VLCC

Południowokoreańska stocznia Hyundai Samho Heavy Industries, należąca do Korea Shipbuilding & Offshore Engineering, zdobyła kontrakt na budowę trzech bardzo dużych tankowców VLCC.
22.02.2021

DSME zdobyło kontrakt na kwartet kontenerowców

Południowokoreańska stocznia Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) zdobyła wart 441 mln dolarów kontrakt na budowę czterech kontenerowców.
17.02.2021

Południowokoreańska stocznia straciła kontrakt na blisko miliard dolarów

Południowokoreański gigant stoczniowy, Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE), należący do Hyundai Heavy Industries Group, ujawnił anulowanie kontraktów na dziesięć bardzo dużych tankowców (VLCC) w dwóch swoich podspółkach.
08.02.2021

Japoński armator zacznie transportować skroplony wodór od wiosny 2021 roku.

Japoński Kawasaki Heavy Industries chce powtórzyć swój sukces na rynku LNG w transporcie wodoru, kluczowym elemencie na drodze do dekarbonizacji światowego przemysłu.
03.02.2021

Hyundai Mipo z kontraktem na dwa tankowce

Południowokoreański stocznia Hyundai Mipo Dockyard podpisała umowę na budowę dwóch tankowców petrochemicznych o wartości 72,7 mln dolarów. Kontrakt złożyła anonimowa europejska firma.
27.01.2021

Koreański armator zamawia duży gazowiec dual-fuel

Południowokoreański armator KSS Line złożył zamówienie na bardzo duży gazowiec (VLGC) dual-fuel o pojemności 91 tys. m3. Umowa jest warta 79,5 mln dolarów.
21.01.2021

Chiny zatwierdziły fuzję południowokoreańskich gigantów stoczniowych

Chiński urząd antymonopolowy zatwierdził plan fuzji pomiędzy południowokoreańskimi stoczniami: Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE), Hyundai Heavy Industries (HHI) oraz Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME).
29.12.2020

Trwa wielka seria zamówień na gazowce LNG w południowokoreańskich stoczniach

W ostatnich dniach grudnia, stocznie z Korei Południowej obserwują napływ zamówień na gazowce do przewozu skroplonego gazu ziemnego.
28.12.2020

KSOE zdobyło zamówienie na cztery VLCC

Południowokoreańska stocznia Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) otrzymała zamówienie na budowę czterech bardzo dużych tankowców (VLCC) dla anonimowego armatora z Azji. Kontrakt jest warty 358,1 mln dolarów.
15.12.2020

Fuzja koreańskich stoczni pod lupą europejskich władz

Proponowana mega fuzja największych koreańskich stoczniowców Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) oraz Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE), ma zostać dokładnie zbadane przez Unię Europejską.
10.12.2019

Udziałowcy zatwierdzili fuzję dwóch koreańskich gigantów stoczniowych

Akcjonariusze południokoreańskiej Hyundai Heavy Industries (HHI) zatwierdzili 31 maja plan fuzji stoczni z rodzimym zakładem Daewoo Shipbuilding & Marine (DSME). Zgoda została uzyskana mimo sprzeciwu pracowników HHI, którzy zorganizowali w ostatnim miesiącu szereg strajków.
02.06.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.