• <
gryfia_70lat

KSOE zdobyło zamówienie na dwa zbiornikowce LNG

22.06.2021 12:20 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki KSOE zdobyło zamówienie na dwa zbiornikowce LNG

Partnerzy portalu

KSOE zdobyło zamówienie na dwa zbiornikowce LNG - GospodarkaMorska.pl
Fot. HHI

Południowokoreański gigant stoczniowy Korea Shipbuilding & Offshore Engineering (KSOE) pozyskał zamówienie na dwa zbiornikowce LNG, które zostaną zbudowane przez jego podspółkę Hyundai Heavy Industries.

Umowa na budowę dziesięciu statków, z których dwa to gazowce LNG, jest warta 1 miliard dolarów. Oba gazowce mają zostać dostarczone do końca 2023 roku. Ich zamówienie opiewa na kwotę 385 mln dolarów. Kontrakt został podpisany z firmą z Oceanii, powiedziało KSOE w zgłoszeniu regulacyjnym.

Gazowce będą miały pojemność 174 000 metrów sześciennych i zostaną zbudowane przez Hyundai Heavy Industries.

Pozostałe statki objęte zamówieniem to zbiornikowiec do przewozu gazu płynnego (LPG) o pojemności 91 000 metrów sześciennych zamówiony przez grecką firmę i dwie kolejne takie jednostki zamówione przez inną nieujawnioną firmę. Dwie z nich zostaną zbudowane przez HHI, a jedna przez Hyundai Samho Heavy Industries.

Hyundai Samho Heavy Industries zbuduje również 300 000-tonowy tankowiec i dostarczy go do drugiej połowy 2023 roku europejskiej firmie.

Zamówienie obejmuje również cztery tankowce do przewozu produktów petrochemicznych o nośności 115 000 ton dla europejskiej firmy.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.