• <
gryfia_70lat

Mitsubishi Heavy Industries chce przekształcić istniejące statki na zeroemisyjne

ac

24.05.2021 15:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mitsubishi Heavy Industries chce przekształcić istniejące statki na zeroemisyjne

Partnerzy portalu

Mitsubishi Heavy Industries chce przekształcić istniejące statki na zeroemisyjne - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

Mitsubishi Heavy Industries (MHI) rozpoczęło nowy projekt z Mærsk Mc-Kinney Møller. Wszystko po to aby ocenić techniczne, finansowe i środowiskowe czynniki związane z modyfikacją istniejących statków na zeroemisyjne.

Tworząc plan przekształcenia istniejących statków napędzanych paliwami kopalnymi w statki neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, głównym celem jest zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego związanego z przejściem na dekarbonizację.

Projekt obejmie ocenę techniczną aspektów bezpieczeństwa przy przerabianiu masowców czy tankowców na zasilanych amoniakiem, metanolem i innymi podobnymi paliwami. MHI przeanalizuje również wymagane wydatki, w tym koszty konwersji paliwa, inwestycje technologiczne, koszty paliwa i powiązane koszty wysyłki. Równolegle przeprowadzona zostanie ocena środowiskowa w celu oszacowania korzyści wynikających z redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) w okresie eksploatacji istniejącego statku. Partnerami MHI w projekcie są A.P. Møller - Mærsk, ABS, MAN, NYK, Seaspan Corporation i Total.

To już druga zapowiedź dotycząca dekarbonizacji w ciągu kilku tygodni. W zeszłym miesiącu MHI ogłosiło swój udział w badaniu Mærsk Mc-Kinney Møller Center dotyczącym wytycznych bezpiecznego stosowania amoniaku jako paliwa morskiego, we współpracy z LR.

Na znak międzysektorowego zapotrzebowania na zasoby zielonej energii, Mitsubishi Power, spółka zależna MHI, opracowuje 40-megawatowy turbogenerator, który może pracować na czystym amoniaku - "pierwsza skomercjalizowana turbina gazowa, w której jako paliwo używany jest wyłącznie amoniak" MHI przejęło Mitsubishi Power na początku tego roku, aby wykorzystać zasoby obu firm do dekarbonizacji.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.