Trzech pracowników chińskiej stoczni Wuhu zginęło w wyniku upadku suwnicy bramowej.
W niedzielę o godzinie 21:20 czasu lokalnego potężny podmuch wiatru przewrócił 450-tonową suwnicę bramową w stoczni Wuhu w Chinach. Choć podczas trwającej burzy dźwig był wyłączony z eksploatacji, to konstrukcja upadła na posterunek, w którym schroniło się trzech pracowników. Wszyscy zginęli.
Według lokalnych mediów, Departament Zarządzania Kryzysowego prowincji Anhui, gdzie znajduje się Wuhu, zaraportował, że suwnica została przewrócona w wyniku wiatru o sile ocenianej na 12 w skali Beauforta.
Nie podano do jakich zniszczeń w sprzęcie doprowadził upadek suwnicy.
Stocznia Wuhu, wcześniej funkcjonująca jako Fujiheng Machinery Plant, znajduje się nad rzeką Jangcy. To największy zakład stoczniowy w prowincji Anhui.
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Drugi okręt podwodny dla sił morskich Hiszpanii zwodowany. Tak się prezentuje
Ulstein woduje kolejny statek, którego kadłub zbudował CRIST. Tak prezentuje się Nexans Electra
Mitsubishi Shipbuilding dostarcza duży prom samochodowy Keyaki japońskim zamawiającym
W Turcji ruszyła budowa pierwszego okrętu logistycznego dla sił morskich Portugalii
Hiszpański „Hydrograf”? Navantia zbuduje okręty specjalistyczne dla Armada Española
Duńskie promy bardziej przyjazne środowisku. Jeden z nich otrzyma nowy system akumulatorów