• <
KONGSBERG_2023

Media: irański tankowiec przypłynął do Wenezueli po ropę

15.12.2020 14:45 Źródło: Sputnik Polska
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Media: irański tankowiec przypłynął do Wenezueli po ropę

Partnerzy portalu

Media: irański tankowiec przypłynął do Wenezueli po ropę - GospodarkaMorska.pl
fot. vesseltracker

Tankowiec Ndros, wyczarterowany przez National Iranian Oil Company (NIOC), przybył do Wenezueli po ropę w ramach zacieśniania więzi między obu krajami objętymi sankcjami USA – poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na odpowiednie dokumenty.

Z posiadanych przez agencję dokumentów wynika, że tankowiec Ndros ma załadować 1,9 mln baryłek ropy Merey 16 w porcie Jose.

„NIOC jest podana jako klient, PDVSA jako wysyłający” – podano w dokumentach.

Jak poinformowała agencja, Teheran dostarcza benzynę i żywność do Wenezueli, a Caracas płaci Iranowi za pomoc złotem. Na początku grudnia Iran wysłał do Wenezueli największą partię statków z paliwem - łącznie około dziesięciu tankowców.

Stany Zjednoczone wielokrotnie sprzeciwiały się współpracy między Iranem a Wenezuelą i nakładały sankcje na oba kraje. Departament Sprawiedliwości tego kraju poinformował w sierpniu o przejęciu irańskiej ropy z czterech tankowców płynących do Wenezueli. Jednak wówczas irański minister ds. ropy naftowej Bijan Namdar Zanganeh oświadczył, że paliwo skonfiskowane przez Stany Zjednoczone należało do Wenezueli, a nie do Iranu.

Źródło: Sputnik Polska

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.