• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność

31.12.2021 13:00 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność

Partnerzy portalu

Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność - GospodarkaMorska.pl
Fot. IMO

Kapitan i pierwszy oficer masowca Wakashio, który roztrzaskał się o rafę koralową u wybrzeży Mauritiusa, wywołując najgorszą katastrofę ekologiczną na archipelagu Oceanu Indyjskiego, wyjdą wkrótce na wolność po tym, jak wczoraj złagodzono ich 20-miesięczny wyrok.

Kapitan statku i pierwszy oficer zostali uznani za winnych "zagrażania bezpiecznej żegludze".

Ich prawnik twierdzi, że dobre zachowanie i czas spędzony w więzieniu oznacza, że 20-miesięczny wyrok zostanie złagodzony.

Obaj mężczyźni, którzy przebywają w areszcie policyjnym od sierpnia 2020 roku, zostali skazani w tym tygodniu, a sędzia Ida Dookhy Rambarrun zauważyła, że sąd wziął pod uwagę "fakt, że obaj oskarżeni przyznali się do winy i przeprosili".

- Kapitan i jego drugi dowódca byli nieodpowiedzialni i nie wywiązali się tak, jak powinni ze swoich obowiązków nawigacyjnych - powiedziała sędzia.

Podczas procesu, kapitan przyznał się do picia podczas przyjęcia urodzinowego na pokładzie i oznajmił, że wydał instrukcje, aby zbliżyć się do wód Mauritiusa w celu uzyskania dostępu do sieci telefonii komórkowej, aby członkowie załogi mogli skontaktować się z rodzinami.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.