• <

Wynik wyszukiwania - "aresztowanie" - Wiadomości

Kontenery, kreda, kokaina. Międzynarodowy kartel narkotykowy rozbity w Polsce

Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 13 osobom w związku z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem oraz międzynarodowym obrotem kokainą i opium. Zarzuty obejmują m.in. dostarczenie do Polski prawie 2 ton kokainy w workach z kredą.
07.05.2024

Nigeryjski pirat pozostaje w Danii. Bez kary i na wolności

Nigeryjski pirat, który został schwytany w 2021 roku przez duńskie siły, a następnie leczony z ran w Kopenhadze, otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii i prawdopodobnie pozostanie w Europie.
05.02.2024

Raport wypadków i zdarzeń morskich – listopad 2023 r.

Na szlakach żeglugowych na Morzu Czerwonym w okolicach Jemenu oraz Somalii ponownie po długoletniej przerwie zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Powaga sytuacji w tym regionie w ostatnich tygodniach stawała się coraz bardziej odczuwalna na całym świecie i będzie miała konsekwencje dla międzynarodowej żeglugi. W listopadzie doszło bowiem do sporej ilości incydentów związanych z ryzykami wojny, a nawet porwaniem załogi wraz ze statkiem. To na skutek gorących wydarzeń, które dzieją się na Bliskim Wschodzie.
05.12.2023

100 aktywistów klimatycznych aresztowanych za zablokowanie w kajakach największego portu węglowego. Wśród nich jest 97-latek

Aresztowano ponad 100 działaczy klimatycznych, którzy w weekend zablokowali ruch żeglugowy w porcie Newcastle, protestując przeciwko eksportowi paliw kopalnych - poinformowała w poniedziałek stacja Deutsche Welle.
27.11.2023

„Washington Post”: atak na Nord Stream koordynował ukraiński oficer

Pułkownik ukraińskich sił specjalnych Roman Czerwinski koordynował atak na Nord Stream w zeszłym roku – poinformował dziennik „Washington Post”, powołując się na osoby zaznajomione z planowaniem tej operacji.
12.11.2023

Lukratywny biznes: przemyt nielegalnych migrantów przez Morze Śródziemne do UE wart setki milionów euro

W pierwszej połowie 2023 r. migranci zapłacili przemytnikom co najmniej 360 milionów euro, by nielegalnie przedostać się przez Morze Śródziemne do Unii Europejskiej - od 2 tys. do 15 tys. euro za osobę. Przemyt organizują gangi, ale zaangażowane są całe lokalne społeczności.
04.10.2023

Sędzia nakazał Teksasowi usunąć pływającą barierę przeciwko nielegalnym imigrantom

Sędzia federalny David Ezra nakazał w środę władzom stanu Teksas przenieść do 15 września na brzeg dużą pływającą barierę na rzece Rio Grande. Miała ona zapobiec przekraczaniu granicy przez nielegalnych imigrantów między Meksykiem, a Stanami Zjednoczonymi.
07.09.2023

Tunezyjscy rybacy-piraci zostali aresztowani za okradanie imigrantów na Morzu Śródziemnym

Kapitan tunezyjskiego statku rybackiego i trzej członkowie jego załogi trafili do włoskiego więzienia. Grozili imigrantom nożami, blokowali łodzie swoimi kutrami, żądali oddania pieniędzy i telefonów komórkowych – podają niedzielne włoskie media, m.in. "Gezzetta del Sud online".
30.07.2023

Nigeryjski śmigłowiec zatapia tankowiec w ramach walki z przemytem ropy

Tankowiec zidentyfikowany jako Ali Riza Bey został przechwycony przez firmę ochroniarską działającą na zlecenie władz, w związku z zwalczaniem procederu przemytu nigeryjskiej ropy Po zajęciu statku i zatrzymaniu załogi, statek został zniszczony przez wojskowy śmigłowiec, bez wcześniejszego śledztwa czy postępowania sądowego.
12.07.2023

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zabicie setek kormoranów na Jeziorze Tonowskim

Żnińska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o strącenie 110 gniazd kormoranów i zabicie ok. 300 piskląt na wyspie na Jeziorze Tonowskim (woj. kujawsko-pomorskie). Zatrzymani zostaną doprowadzenie do prokuratury. Złożony zostanie wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.
09.05.2023

Amerykańska Straż Wybrzeża uratowała pasażera jachtu... który okazał się złodziejem

W piątek Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych przeprowadziła brawurową akcję ratunkową zagrożonego żeglarza w pobliżu baru na rzece Columbia - tylko po to, aby odkryć, że był on złodziejem. Pechowy "pasażer" został uratowany na chwilę przed wywróceniem się łodzi na wodzie.
06.02.2023

Aresztowanie w związku z groźbą zamachu terrorystycznego na kontenerowcu

Holenderska policja poinformowała o aresztowania osoby podejrzanej o groźby podłożenia bomby na kontenerowcowi MSC Lorena, jeśli ten wpłynie do portu w Antwerpii. Statek otrzymał polecenie zmiany kursu i został zatrzymany na tydzień na kotwicowisku u wybrzeży Holandii na czas trwania śledztwa.
13.01.2023

Słynny bokser aresztowany za przemyt 22 ton kokainy na pokładach statków MSC

W nowym zwrocie w toczącej się od dłuższego czasu sprawie przemytu narkotyków z udziałem kontenerowców należących do Mediterranean Shipping Company (MSC), amerykańskie władze federalne poinformowały o postawieniu w stan oskarżenia i aresztowaniu jednego z głównych sprawców stojących za tym procederem.
01.11.2022

Gdańsk. 19-letni sternik barki Galar Gdańsk I nie trafi do aresztu

Sąd w Gdańsku nie uwzględnił zażalenia prokuratury na brak aresztu dla 19-letniego sternika barki, który jest podejrzany o spowodowanie umyślnej katastrofy w ruchu wodnym. Po przewróceniu się Galara Gdańsk I, 14 osób wpadło do wody. Zginęły trzy osoby, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży, której dziecka też nie udało się uratować.
27.10.2022

Gdańsk. W czwartek sąd rozpatrzy zażalenie na niearesztowanie sternika barki

W czwartek sąd rozpatrzy zażalenie prokuratury na niearesztowanie 19-letniego sternika barki, który jest podejrzany o spowodowanie umyślnej katastrofy w ruchu wodnym. Po przewróceniu się Galara Gdańsk I, 14 osób wpadło do wody. W wypadku zginęły cztery osoby.
25.10.2022

Instruktor żeglarstwa z Gdańska: kontrole jednostek pływających po Motławie powinny być bardziej szczegółowe

Kontrole są, ale bardzo często są to kontrole po łebkach. Najczęściej wiążą się one ze zwykłym sprawdzeniem liczby kamizelek ratunkowych i tego, czy jest koło ratunkowe – taką opinię o kontrolach jednostek pływających po Motławie i Martwej Wiśle przekazał PAP Mieszko Charytoniuk, właściciel szkoły żeglarskiej z Gdańska.
20.10.2022

Gdańsk. Prokuratura będzie skarżyć decyzję o niearesztowaniu sternika barki

Prokuratura będzie składać zażalenie na decyzję sądu w sprawie nieuwzględnienia wniosku o tymczasowe aresztowanie 19-letniego sternika barki Galar Gdańsk I. Śledczy zarzucają mu umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu wodnym, na skutek której zginęły cztery osoby.
11.10.2022

Gdańsk. 19-letni sternik barki Galar Gdańsk I nie trafił do aresztu

Sąd w Gdańsku zdecydował, że 19-letni Marek O. nie zostanie aresztowany. Mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, w następstwie której śmierć poniosły cztery osoby, a dwie doznały obrażeń ciała po sobotnim wypadku na Kanale Kaszubskim.
11.10.2022

Zarzut umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym wobec 19-letniego sternika barki

Prokurator zarzucił 19-letniemu sternikowi umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu wodnym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, w następstwie której śmierć poniosły cztery osoby, a dwie doznały obrażeń ciała po sobotnim wypadku na Kanale Kaszubskim - poinformowała prokuratura.
10.10.2022

"Into the Deep" - film, który stał się dowodem w sprawie brutalnego morderstwa dziennikarki na łodzi podwodnej

Dokument „Into the Deep: the Submarine Murder Case” (Do głębi: sprawa morderstwa na łodzi podwodnej – z ang. przyp. PAP) o zabójstwie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, za które skazano duńskiego wynalazcę Petera Madsena jest już dostępny na Netflixie. Kontrowersyjny film ukazał się na platformie streamingowej w okrojonej wersji.
10.10.2022

130 lat temu urodził się Włodzimierz Steyer – współtwórca floty II Rzeczypospolitej

130 lat temu, 15 lipca 1892 r. urodził się dowódca obrony Helu i jeden z twórców floty II RP, kontradmirał Włodzimierz Steyer. Po wojnie należał do grona oficerów represjonowanych przez reżim komunistyczny. Próbował ratować swoich kolegów, którym groziła kara śmierci.
15.07.2022

Turcja. Rosyjski statek przewożący ukraińskie zboże zatrzymany przez tureckich celników

Tureckie organy celne zatrzymały przy wejściu do portu Karasu rosyjski statek towarowy, przewożący skradzione na Ukrainie zboże - poinformował w niedzielę ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar.
04.07.2022

Reuters: Ukraina prosi Turcję o zatrzymanie rosyjskiego statku z ukraińskim zbożem

Ukraina zwróciła się do Turcji o zatrzymanie i aresztowanie statku transportowego pod rosyjską banderą, wiozącego ukraińskie zboże zabrane z okupowanego przez siły rosyjskie portu w Berdiańsku - wynika z dokumentu, który widziała agencja Reutera.
01.07.2022

Skazani kapitan i pierwszy oficer Wakashio wyjdą na wolność

Kapitan i pierwszy oficer masowca Wakashio, który roztrzaskał się o rafę koralową u wybrzeży Mauritiusa, wywołując najgorszą katastrofę ekologiczną na archipelagu Oceanu Indyjskiego, wyjdą wkrótce na wolność po tym, jak wczoraj złagodzono ich 20-miesięczny wyrok.
31.12.2021

Rau: Polskę i Estonię niepokoi obecność militarna Rosji wzdłuż ukraińskich granic

Polskę i Estonię niepokoi obecność militarna Rosji wzdłuż ukraińskich granic; mimo wycofania wojsk, sprzęt wojskowy pozostał - mówił minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau na wtorkowej konferencji po spotkaniu z szefową MSZ Estonii Evą-Marią Liimets.
29.06.2021

45 tys. zł zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie dla b. prezesa Grupy Lotos

45 tysięcy złotych zadośćuczynienia za bezzasadne zatrzymanie w styczniu 2019 r. otrzyma b. prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny.
19.03.2021

Obrońcy wód oraz wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – Morskie Organy Ścigania (cz.4)

Kolejnym morskimi organami ścigania po Hellenic Coast Guard oraz Europejska Straż Graniczna i Przybrzeżna - Morskie Organy Ścigania (cz.3), które opiszemy w poniższej publikacji będą tzw. obrońcy wód oraz wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Morze. W tym przypadku sprawa się znaczenie bardziej komplikuje, ponieważ wskazanie morskich organów ścigania w Wielkiej Brytanii nie jest wcale takie oczywiste.
19.03.2021

Japan Coast Guard (JCG) – Morskie Organy Ścigania (cz. 2)

W pierwszym artykule tej mini serii, traktującej o gałęzi administracji morskiej zajmującej się tzw. „maritime law enforcement”, autorzy przybliżyli esencjonalnie strukturę oraz podstawy prawne funkcjonowania U.S. Coast Guard. Dziś wszystko co warto wiedzieć o Chińskiej i Japońskiej Straży Przybrzeżnej.
04.03.2021

Solidarna Polska chce apelować do Niemców o wycofanie się z Nord Stream 2

Solidarna Polska chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu została przyjęta uchwała wzywająca Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2; w piątek zostanie złożony wniosek do marszałek Sejmu o przyspieszenie prac nad projektem uchwały - poinformował poseł Solidarnej Polski, wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.
12.02.2021

Premier: budowa Nord Stream 2 to podarowanie Rosji kolejnego instrumentu szantażu

Budowa rurociągu Nord Stream 2 to podarowanie Rosji kolejnego instrumentu szantażu. To dowód słabości, a nie siły europejskiej polityki - ocenił premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do słów prezydent Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.
12.02.2021

Andzej Duda reaguje na słowa prezydenta Niemiec o Nord Stream 2

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował, że z polecenia prezydenta Andrzeja Dudy odbył rozmowę z szefem Kancelarii Prezydenta Niemiec, w której przekazał zdecydowanie krytyczne stanowisko Polski dotyczące Nord Stream 2 i pogłębiania uzależniania Europy od importu rosyjskiego gazu.
11.02.2021

KO: słowa prezydenta Niemiec o Nord Stream 2 - karygodne

Słowa prezydenta Niemiec Waltera Steinmeiera o Nord Stream2 są karygodne - stwierdził w czwartek lider PO Borys Budka. Poseł KO Paweł Kowal dodał, że liczy na podtrzymanie amerykańskich sankcji wobec firm pracujących przy Nord Stream 2 oraz na "twarde stanowisko Komisji Europejskiej".
11.02.2021

Rosyjskie media: budowa Nord Stream 2 w Danii potrwa do końca kwietnia

Układanie gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii zostanie zrealizowane do końca kwietnia br. - podał rosyjski dziennik "Izwiestija", powołując się na Duńską Agencję Energii. O rozpoczęciu układania rur w wodach Danii operator gazociągu poinformował 6 lutego
09.02.2021

Kanclerz Austrii o Nord Stream 2: Jest w interesie wielu krajów UE

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz wspiera budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2. "To jest europejski projekt", który leży w interesie wielu krajów UE - powiedział Kurz w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Welt am Sonntag".
07.02.2021

Nord Stream 2: statek Fortuna rozpoczął układanie rurociągu w duńskich wodach

Rosyjski statek Fortuna rozpoczął układanie gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii - poinformował w sobotę operator projektu rosyjsko-niemieckiego gazociągu, firma Nord Stream 2 AG.
06.02.2021

USA sprzeciwiają się NS2 i wszelkim próbom podważania bezpieczeństwa energetycznego Europy przez Rosję

USA z pełną stanowczością podtrzymują swoje stanowisko w sprawie gazociągu Nord Stream 2; sprzeciwiamy się wszelkim próbom podważania bezpieczeństwa energetycznego Europy przez Rosję - oświadczył w czwartek chargé d'affaires, a.i. USA w Polsce Bix Aliu.
04.02.2021

USA: będziemy monitorować Nord Stream 2, nie wykluczamy sankcji

Stany Zjednoczone będą monitorować aktywność, która miałaby na celu dokończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 i jeśli będzie miała miejsce, to podejmą decyzję w sprawie sankcji - oświadczył w środę rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.
03.02.2021

MSZ Francji: nie będziemy naciskać na Niemcy ws. Nord Stream 2

Francja nie będzie wywierać presji na Niemcy w sprawie ich decyzji dotyczących gazociągu Nord Stream 2 - powiedział w środę w radiu Europe 1 francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian.
03.02.2021

Nord Stream 2 dzieli UE, Amerykanie, niezależnie od barw politycznych, są mu przeciwni

Polska zawsze sprzeciwiała się budowie gazociągu Nord Stream 2, bo to projekt dzielący członków UE, NATO i państwa zachodnie; Amerykanie nadal są mu przeciwni, niezależnie od barw politycznych - powiedział w poniedziałek szef polskiego MSZ Zbigniew Rau.
02.02.2021

Francja: wzywamy Niemcy do rezygnacji z Nord Stream 2

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune powiedział w poniedziałek, że ze względu na aresztowanie w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i represje wobec broniących go demonstrantów Niemcy powinny odstąpić od budowy gazociągu Nord Stream 2.
01.02.2021

"Der Spiegel": NS2 jest szkodliwy politycznie i antyeuropejski, Merkel winna wycofać dla niego poparcie

Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec szkodliwy politycznie i antyeuropejski, a kanclerz Angela Merkel winna wycofać dla niego poparcie - pisze w sobotę w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".
30.01.2021

Nowy szef CDU: nie będę rewidował swojego poparcia dla Nord Stream 2

Nowy przewodniczący rządzącej w Niemczech partii CDU Armin Laschet powiedział w poniedziałek, że nie zamierza rewidować swojego poparcia dla rurociągu Nord Stream 2, który ma doprowadzić rosyjski gaz ziemny do Europy, mimo sprzeciwu USA i części krajów europejskich.
25.01.2021

Horała o Nord Stream 2: jest realna szansa na całkowite zatrzymanie tej inwestycji

Postawa Polski i innych państw europejskich o podobnym interesie oraz USA doprowadziła do opóźnienia budowy Nord Stream 2, a jest realna szansa, że może do jej całkowitego zatrzymania - ocenił w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
22.01.2021

PE wzywa do wstrzymania budowy Nord Stream 2 i nowych sankcji na Rosję

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję wzywającą UE do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2 i nałożenia nowych sankcji na Rosję. Dokument został przygotowany w odpowiedzi na aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Rezolucja jest niewiążąca.
21.01.2021

PE zagłosuje w czwartek na rezolucję wzywającą do wstrzymania budowy Nord Stream 2

Parlament Europejski zagłosuje w czwartek nad rezolucją wzywającą do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Projekt został przygotowany w odpowiedzi na aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Rezolucja jest niewiążąca.
21.01.2021

Sadoś: UE potrzebuje silnego partnerstwa z USA, by sprostać globalnym wyzwaniom

Nowe otwarcie w stosunkach UE-USA jest obecnie uważane za jeden z głównych priorytetów polityki zagranicznej UE. Polska opowiada się za szczególnym rodzajem relacji z USA i wspiera je, koncentrując się na kwestiach, które jednoczą obie strony Atlantyku - pisze na łamach EURACTIV ambasador Polski przy UE Andrzej Sadoś.
20.01.2021

Liban ściga kapitana i właściciela statku, który dostarczył do Bejrutu saletrę amonową

Liban zwrócił się do Interpolu o wydanie nakazów aresztowania rosyjskiego kapitana i właściciela statku Rhosus, który w 2013 roku przybył do portu w Bejrucie z ogromną ilością saletry amonowej. Statek nie ruszył w dalszy rejs, a na początku sierpnia br. materiał wybuchowy eksplodował, zabijając niemal 200 osób.
02.10.2020

50 przemytników aresztowanych w międzynarodowej operacji kierowanej przez Frontex

50 przemytników zajmujących się przerzucaniem migrantów do UE zostało aresztowanych w ramach międzynarodowej operacji kierowanej przez Frontex - poinformowała w czwartek ta unijna agencja ochrony granic. W działaniach brała też udział Polska.
24.09.2020

Sąd nie aresztował sternika motorówki po wypadku na jeziorze Dąbie, w którym zginęła dziesięciolatka

Szczeciński sąd nie zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec sternika łodzi motorowej, która w sobotę przewróciła się na jeziorze Dąbie - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. W wypadku zginęła dziesięcioletnia dziewczynka.
28.07.2020

78-letni badacz Arktyki oskarżony o zdradę stanu na rzecz Chin

78-letni naukowiec, badacz Arktyki Walerij Mitko został oskarżony o zdradę stanu - poinformował w poniedziałek niezależny rosyjski portal Meduza. Śledczy twierdzą, że Mitko przekazał tajne materiały służbom specjalnym Chin. Naukowiec zaprzecza zarzutom.
16.06.2020

Biwakował na wyspie należącej do Disneylandu, myślał, że jest w „tropikalnym raju”

Mężczyzna, który biwakował na wyspie należącej do Disneylandu, został aresztowany. 42-latek utrzymuje, że nie wiedział o złamaniu przepisów i myślał, że znajduje się w "tropikalnym raju" - poinformowała amerykańska policja.
06.05.2020

Niemcy: W Porcie Hamburg udaremniono przemyt pół tony kokainy

Celnicy znaleźli około 500 kilogramów kokainy na pokładzie statku, który niedawno przybył do portu w Hamburgu.
05.05.2020

Statki łamiące przepisy IMO 2020 muszą liczyć się z grzywnami i aresztowaniem w portach

Główne organizacje kontrolujące porty, w tym protokół ustaleń z Paryża, protokół ustaleń z Tokio i amerykańska straż przybrzeżna (USCG), planują od początku marca rygorystycznie egzekwować przepisy IMO 2020.
03.03.2020

Premier Irlandii: Przesunięcie brexitu lepsze niż brexit bez porozumienia

Ewentualne opóźnienie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej byłoby lepsze niż brexit bez porozumienia - ocenił w piątek premier Irlandii Leo Varadkar, odnosząc się do doniesień o planach brytyjskiego rządu w tej sprawie.
05.10.2019

W.Brytania: Johnson poprosi o opóźnienie brexitu, wskazują dokumenty wysłane do sądu

Brytyjski premier Boris Johnson wyśle list do Unii Europejskiej z prośbą o przesunięcie terminu brexitu, jeśli do 19 października nie zostanie zawarte porozumienia - wynika z dokumentów przedstawionych w piątek w szkockim sądzie.
04.10.2019

Zatrzymano ponad 160 kłusowników z Korei Północnej (wideo)

Władze Rosji zatrzymały 161 obywateli Korei Północnej podejrzanych o kłusownictwo na rosyjskich wodach terytorialnych - podała w środę agencja RIA Nowosti. Aresztowani należą do załóg dwóch statków północnokoreańskich, zatrzymanych dzień wcześniej.
18.09.2019

Aresztowano sześciu podejrzanych o przemyt znacznych ilości bursztynu

Sześć osób - pięciu obywateli Ukrainy i jeden Polak- w wieku od 36 do 47 lat podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej z Ukrainy do Polski znaczne ilości bursztynu zostało aresztowanych – poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.
16.09.2019

Węgry: Kapitan statku-hotelu aresztowany do końca sierpnia

Sąd węgierski zdecydował w środę o aresztowaniu do końca sierpnia ukraińskiego kapitana statku-hotelu, po zderzeniu z którym 29 marca zatonął w Budapeszcie statek wycieczkowy Hableany – poinformował adwokat podejrzanego.
31.07.2019

Aresztowano 16 marines podejrzanych m.in. o przemyt imigrantów

Szesnastu żołnierzy piechoty morskiej USA, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i przemyt nielegalnych imigrantów przez granicę z Meksykiem, zostało aresztowanych w czwartek czasu miejscowego w bazie wojskowej w Kalifornii - poinformował rzecznik bazy.
26.07.2019

Gibraltar: SN wydłużył zatrzymanie irańskiego tankowca do 15 sierpnia

Sąd Najwyższy Gibraltaru przedłużył w piątek do 15 sierpnia zatrzymanie irańskiego tankowca Grace 1, aresztowanego na początku lipca - podała agencja AFP, powołując się na źródła w prokuraturze generalnej tego brytyjskiego terytorium zależnego.
20.07.2019

Rząd Gibraltaru: zatrzymany irański tankowiec jest wyładowany ropą naftową

Testy wykazały, że irański tankowiec aresztowany w ub. tygodniu w pobliżu Gibraltaru jest w pełni wyładowany ropą naftową - podał w poniedziałek tamtejszy rząd. Statek zatrzymano w związku z podejrzeniem łamania sankcji na Syrię.
08.07.2019

Gibraltar: Sąd Najwyższy przedłużył zatrzymanie tankowca Grace 1 o 14 dni

Na wniosek prokuratora generalnego Gibraltaru tamtejszy Sąd Najwyższy postanowił w piątek przedłużyć o 14 dni zatrzymanie tankowca z irańską ropą, który w czwartek doprowadzono do gibraltarskiego portu. O decyzji sądu poinformował rząd Gibraltaru.
06.07.2019

Chiński resort obrony: Kanadyjskie okręty przepłynęły przez Cieśninę Tajwańską

Kanadyjskie okręty przepłynęły przez Cieśninę Tajwańską – potwierdziło w czwartek ministerstwo obrony ChRL. Wcześniej o przepłynięciu 18 czerwca dwóch kanadyjskich jednostek informowała kanadyjska i amerykańska prasa.
28.06.2019

Orban: katastrofa statku na Dunaju wstrząsająca

Premier Węgier Viktor Orban określił w piątek środową katastrofę statku pasażerskiego na Dunaju, w której zginęło co najmniej siedem osób, jako wstrząsającą. Powiedział, że zlecił wnikliwe śledztwo w tej sprawie.
31.05.2019

Węgry: Kapitan zatrzymany po zatonięciu statku

Ukraiński kapitan statku-hotelu, z którym zderzył się przed zatonięciem w Budapeszcie statek wycieczkowy z południowokoreańskimi turystami, został zatrzymany i przesłuchany jako podejrzany – podała w czwartek wieczorem węgierska policja. W katastrofie zginęło co najmniej 7 osób.
31.05.2019

Wenezuela otworzyła granice z Brazylią i Arubą

Wenezuela otworzyła swoją granicę lądową z Brazylią i morską z holenderską wyspą Aruba - poinformował w piątek wenezuelski wiceprezydent Tareck El Aissami. Rząd Wenezueli zamknął wszystkie granice w lutym, blokując w ten sposób dostawy pomocy humanitarnej.
11.05.2019

Po danych o ropie w USA inwestorów nie straszy ani kryzys w Wenezueli, ani OPEC+

Ropa naftowa na giełdach powiększa spadki cen - po wyjątkowo dobrych danych na temat zapasów i produkcji surowca w USA inwestorzy nie przejmują się zbytnio ani zaostrzającym się kryzysem politycznym w Wenezueli, ani perspektywą przedłużenia niższych dostaw ropy z krajów koalicji OPEC+ - podają maklerzy.
02.05.2019

Kreml: negatywnie odnosimy się do planów NATO ws. Cieśniny Kerczeńskiej

Rosja negatywnie odnosi się do planów zagwarantowania przez NATO przepływu ukraińskich okrętów przez Cieśninę Kerczeńską – oświadczył w środę rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.
03.04.2019

CBA zatrzymało cztery osoby w związku z wyłudzeniem z ARiMR ponad 9 mln zł na hodowlę ryb

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby, które mają być związane z wyłudzeniem ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania na hodowlę ryb - dowiedziała się PAP. Środki wypłacił pomorski oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
22.03.2019

Organizacje pracodawców zaniepokojone zatrzymaniami b. szefów państwowych spółek

Od kilku tygodni z niepokojem obserwujemy spektakularne zatrzymania byłych szefów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa - napisali w oświadczeniu przedstawiciele sześciu organizacji pracodawców.
26.02.2019

Wnioski o aresztowanie zatrzymanych b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Prokuratura Regionalna w Lublinie skierowała do sądu wnioski o aresztowanie b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo, zatrzymanych we wtorek w związku z zarzutami niegospodarności.
21.02.2019

Putin: Rosja zareaguje, jeśli USA rozmieszczą rakiety w Europie

Jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie, to Rosja rozlokuje broń, która może być użyta nie tylko wobec terytoriów, z których pochodzić będzie zagrożenie dla niej, ale i wobec tych, gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne - oznajmił Władimir Putin.
20.02.2019

Będą wnioski o areszt dla b. prezesa PKN Orlen i dyrektorów

Prokuratura Regionalna w Łodzi wystąpi do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie byłego prezesa PKN Orlen SA Jacka K. oraz dwóch byłych dyrektorów Michała S. i Leszka K., podejrzanych o wyrządzenie spółce szkody w wysokości ponad 3,4 mln zł. Mają one zostać rozpatrzone przez sąd w czwartek.
13.02.2019

USA: Trump uznaje 1 marca za ostateczny termin zawarcia umowy z Chinami

Jak poinformował Biały Dom, prezydent USA Donald Trump uznał datę 1 marca za ostateczny termin zawarcia umowy handlowej z Chinami. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, USA podniosą taryfy celne na produkty chińskie.
01.02.2019

Bez aresztu dla b. prezesa Lotosu ws. wyrządzenia spółce znacznej szkody

Gdański sąd zdecydował w czwartek, że były prezes Lotosu podejrzany o wyrządzenie tej spółce znacznej szkody majątkowej, nie zostanie tymczasowo aresztowany. Chciała tego prokuratura argumentując wniosek obawą matactwa oraz surową karą grożącą podejrzanemu.
31.01.2019

Bez aresztu dla przedsiębiorcy ws. wyrządzenia Lotosowi znacznej szkody

Gdański sąd zdecydował w czwartek, że Tomasz S. – przedsiębiorca podejrzany o wyrządzenie Lotosowi znacznej szkody majątkowej, nie zostanie tymczasowo aresztowany. Chciała tego prokuratura argumentując wniosek obawą matactwa oraz surową karą grożącą podejrzanemu.
31.01.2019

Minister Adamczyk przekonywał w Brukseli ws. przepisów dotyczących przewoźników

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonywał w środę w Brukseli do złagodzenia projektu unijnych regulacji dotyczących przewoźników drogowych. W kształcie przyjętym przez Radę UE będą one niekorzystne dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej.
10.01.2019

Wydarzenia gospodarcze roku 2018

Dalsze uszczelnienie systemu podatkowego, poprawiająca się sytuacja budżetu państwa, dobra pozycja Polski w ratingach, uchwalenie ustawy o PPK, ale także afery GetBack i KNF oraz protesty rolników i pracowników LOT - to niektóre wydarzenia gospodarcze w 2018 roku.
28.12.2018

Poroszenko w „Corriere della Sera”: Potrzebne jasne stanowisko wobec Rosji

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w "Corriere della Sera", że skończył się czas politycznych deklaracji. Dodał, że jeśli chce się normalizacji sytuacji, trzeba jasnego stanowiska wobec władz w Moskwie; "agresja przeciw Europie jest niedopuszczalna".
01.12.2018

Szef BBN rozmawiał z Turczynowem; potwierdził wsparcie dla Ukrainy ze strony polskich władz

Szef BBN Paweł Soloch rozmawiał w środę z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem. Jak powiedział PAP, potwierdził wsparcie dla obecnych działań Ukrainy ze strony polskich władz.
29.11.2018

Komisje spraw zagranicznych Sejmu i Bundestagu: Oczekujemy uwolnienia ukraińskich statków i ich załóg

Oczekujemy od władz Federacji Rosyjskiej niezwłocznego uwolnienia ukraińskich jednostek i ich załóg oraz zapewnienia swobody żeglugi w cieśninie Kerczeńskiej oraz na morzu Azowskim - głosi wspólne oświadczenie komisji spraw zagranicznych Sejmu i Bundestagu, przyjęte w środę w Berlinie.
28.11.2018

Sąd na Krymie nakazał aresztowanie trzech rannych marynarzy Ukrainy

Rosyjski sąd na anektowanym Krymie podjął decyzję o umieszczeniu w areszcie trzech rannych marynarzy Ukrainy; posiedzenie sądu odbyło się w szpitalu w Kerczu, a do marynarzy nie dopuszczono adwokatów - podała we wtorek wieczorem niezależna "Nowaja Gazieta".
28.11.2018

Rosyjski sąd nakazał aresztowanie 12 ukraińskich marynarzy

Sąd w Symferopolu na anektowanym przez Rosję Krymie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie do 25 stycznia 2019 r. dwunastu ukraińskich marynarzy, których siły rosyjskie zatrzymały w niedzielę po ostrzelaniu okrętów Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej.
27.11.2018

Rosja: Sąd nakazał aresztowanie trzech ukraińskich marynarzy

Sąd w Symferopolu na anektowanym przez Rosję Krymie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie do 25 stycznia 2019 r. pierwszych trzech z 24 ukraińskich marynarzy, których siły rosyjskie zatrzymały w niedzielę w Cieśninie Kerczeńskiej.
27.11.2018

Sąd nakazał aresztowanie trzech ukraińskich marynarzy

Sąd w Symferopolu na anektowanym przez Rosję Krymie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie do 25 stycznia 2019 r. pierwszych trzech z 24 ukraińskich marynarzy, których siły rosyjskie zatrzymały w niedzielę w Cieśninie Kerczeńskiej.
27.11.2018

Tanzania: Już co najmniej 207 ofiar śmiertelnych po wypadku promu

Do co najmniej 207 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych czwartkowej katastrofy promu pasażerskiego na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii - poinformował w sobotę państwowy nadawca TBC po wydobyciu kolejnych ciał z wraku. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa jest kontynuowana.
22.09.2018

12 podejrzanych w śledztwie ws. Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

12 osobom postawiono zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku. Wśród podejrzanych jest m.in. b. prezes PSSE Teresa K. Sprawa dotyczy wyłudzeń na wiele milionów złotych.
25.07.2018

Miłośnicy historii popłyną Wisłą do Krakowa; przypomną o Henryku Flamem

Ok. 40 kajakarzy popłynie w lipcu rzeką Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Krakowa, by upamiętnić Henryka Flamego "Bartka", dowódcę największego oddziału podziemia antykomunistycznego w Beskidach – powiedział w czwartek pomysłodawca wydarzenia Paweł Kluska.
25.05.2018

Sprawa pozwu akcjonariuszy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding do ponownego rozpoznania

Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił w środę wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał do ponownego rozpatrzenia sprawę pozwu zbiorowego akcjonariuszy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Roszczenie za utratę wartości akcji spółki opiewało na ok. 35 mln zł.
23.05.2018

Waluty nie reagują na obawy o wojnę handlową

Inwestorzy na rynku walutowym na zaostrzenie retoryki Donalda Trumpa w kwestii ceł reagowali stoickim spokojem. Zarówno funt szterling, euro jak i dolar utrzymywały się na poziomie podobnym do tego, na którym rozpoczęły zeszły tydzień. Zasadniczo, oprócz łagodnego umocnienia dolara kanadyjskiego, żadna z walut G10 nie wykazała znaczących zmian kursu. Sytuacja w krajach emerging markets była zgoła odmienna: lira turecka, rand południowoafrykański oraz real brazylijski straciły grunt pod nogami. Największym “przegranym” zeszłego ty
10.04.2018

Świnoujście: Areszt za kradzież samochodu z parkingu Straży Granicznej

Jeden z mężczyzn zatrzymany ws. kradzieży samochodu Tesla X z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie - poinformowała PAP szczecińskiej prokuratury okręgowej.
20.11.2017

Szwedzka dziennikarka poniosła śmierć na łodzi wynalazcy

Szwedzka dziennikarka Kim Wall, którą od 11 sierpnia uważano za zaginioną, poniosła śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku na pokładzie podwodnej łodzi duńskiego wynalazcy Petera Madsena; wrzucił on ciało Wall do wody - podały w poniedziałek duńskie władze.
21.08.2017

Dania: Znany wynalazca, budowniczy łodzi podwodnych, podejrzany o spowodowanie śmierci dziennikarki

Znany duński wizjoner, budowniczy łodzi podwodnych Peter Madsen został w sobotę aresztowany przez sąd w Kopenhadze w związku z podejrzeniem przyczynienia się do śmierci szwedzkiej dziennikarki. Madsen twierdzi, że jest niewinny.
12.08.2017

Arbitraż ws. Arctic Sunrise - Rosja musi zapłacić Holandii 5,4 mln euro

Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze ogłosił we wtorek, że Rosja musi zapłacić Holandii 5,4 mln euro odszkodowania, wraz z odsetkami, za aresztowanie w 2013 r. należącego do organizacji Greenpeace i pływającego pod holenderską banderą statku "Arctic Sunrise".
19.07.2017

Kajakarze, płynąc Wisłą do Krakowa, przypominają o mjr. Flamem

40 kajakarzy wypłynęło w czwartek rzeką Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Krakowa, by upamiętnić postać Henryka Flamego "Bartka", oficera Narodowych Sił Zbrojnych, dowódcę największego oddziału podziemia antykomunistycznego w Beskidach.
15.06.2017

Miłośnicy historii popłyną Wisłą do Krakowa. Przypomną o mjr. Flame

Ok. 40 kajakarzy popłynie w czerwcu rzeką Wisłą z Zabrzegu do Krakowa, by upamiętnić Henryka Flamego "Bartka", żołnierza wyklętego, dowódcę największego oddziału podziemia antykomunistycznego w Beskidach – powiedział pomysłodawca wydarzenia Paweł Kluska.
25.05.2017

Ostatnie szlify przez trzecią wyprawą Aleksandra Doby

Po przygodach związanych z amerykańskim „aresztowaniem” żywności naszego kajakarza, w końcu nadeszła ważna chwila: wodowaniae kajaka. Aleksander Doba odbył również swój rejs próbny, który miał miejsce na rzece Hudson. Kajakarz popłynął pod Statuę Wolności.
28.05.2016

Pierwsze konsekwencje afery korupcyjnej w estońskim porcie

Dwóch członków zarządu Portu w Tallinie zrezygnowało ze swoich posad z powodu podejrzeń o korupcję. Mowa o Ainie Kaljurandzie oraz Allanie Kiil.
15.09.2015

Rosja zapłaci za areszt holenderskiego statku

Rosja ma zapłacić Holandii odszkodowanie za aresztowanie "Arctic Sunrise", statku pływajacego pod banderą holenderską, należącego do Greenpeace. Trybunał Arbitrażowy w Hadze wydał orzeczenie w sprawie wydarzenia, które miało miejsce w 2013 r.
25.08.2015

Areszt statku jako specyficzna forma zabezpieczenia roszczeń morskich

Morski obrót handlowy jest uzależniony od wielu czynników rynkowych, politycznych oraz zdarzeń losowych, które mogą skutkować powstaniem wierzytelności morskich względem armatora statku. W praktyce, na gruncie istniejących stosunków zobowiązaniowych niejednokrotnie dochodzi do różnego rodzaju sporów pomiędzy armatorami, a podmiotami trzecimi, które z reguły mają podłożone finansowe.
25.06.2014

Rosja w Arktyce chce wiercić dopiero za 10 lat

- Nie jesteśmy jeszcze technologicznie gotowi do właściwego wykorzystania platformy Prirazłomnaja na Morzu Barentsa – oznajmił Giennadij Shmal, prezes Związku Producentów Oil & Gas w Rosji. Przypomnijmy, że to właśnie przeciwko rozpoczęciu wydobycia ropy i gazu na tym terenie aktywiści Greenpeace\'u zorganizowali swój głośny protest we wrześniu minionego roku. Czyżby ich działania przyniosły rezultat?
21.03.2014

Kolejne żaglowce Operacji Żagle Gdyni

Kolejne jednostki potwierdziły obecność na zlocie żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Podczas największej tegorocznej żeglarskiej imprezy w Polsce silnie reprezentowana będzie biało-czerwona bandera. Przy gdyńskich kejach zacumują najsłynniejsze polskie żaglowce - Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin, Pogoria, Zawisza Czarny i Generał Zaruski.
30.01.2014

Rosyjski statek zatrzymany przez Senegal. Moskwa: „to zemsta Greenpeace”

Rosja złoży oficjalną skargę do rządu Senegalu w sprawie zatrzymania statku "Oleg Najdienow". Od niedzieli statek znajduje się porcie w Dakarze, gdzie został odholowany po tym, gdy został zatrzymany przez marynarkę wojenną. Rosyjska jednostka jest podejrzewana o nielegalny połów ryb na wodach tego afrykańskiego kraju. Moskwa twierdzi, że to "zemsta" za aresztowanie statku "Arctic Sunrise", należącego do Greenpeace.
08.01.2014

Wszyscy aktywiści Greenpeace zgodzili się na amnestię

Wszyscy aktywiści Greenpeace\'u zatrzymani we wrześniu po akcji protestacyjnej na Morzu Barentsa zgodzili się na umorzenie śledztwa na mocy amnestii - poinformował w poniedziałek Anton Benesławski, adwokat tej międzynarodowej organizacji ekologicznej w Rosji.
27.12.2013

Walka trwa

Byli prezesi Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA nadal walczą o pieniądze za niesłuszne aresztowanie. W czerwcu tego roku sąd uznał ich roszczenia. Oni jednak stwierdzili, że orzeczone kwoty są za małe. Prokurator, że za duże. Kto ma rację, orzeknie w przyszłym tygodniu szczeciński Sąd Apelacyjny.
14.11.2013

20 tysiecy złotych za każdy miesiąc tymczasowego aresztowania dla byłych szefów szczecińskiej stoczni

Prokuratura proponuje byłym szefom szczecińskiej stoczni po 20 tysiecy złotych za każdy miesiąc tymczasowego aresztowania. Ile wywalczą poszkodowani, okaże się w najbliższy piątek, 21 czerwca.
19.06.2013

Walczą o odszkodowanie

Szczecin. Byli członkowie zarządu Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA walczą w sądzie o zadośćuczynienie i odszkodowanie za szkody wywołane niesłusznym zatrzymaniem oraz tymczasowym aresztowaniem. We wtorek szczegóły dotyczące poniesionych szkód przedstawiał Grzegorz Huszcz, były dyrektor ds. produkcji.
18.12.2012

Wierzyciele szaleją na morzu

Argentyński okręt został aresztowany w Afryce na polecenie Amerykanów. Tak dłużników jeszcze nie ścigano.
05.11.2012

Ostatni brzeg

Z Andrzejem Osiecimskim, człowiekiem PLO, rozmawia Władysław Jaszowski.
16.03.2012

92 lata polskiej hydrografii

Dzisiaj, mijają 92 lata odkąd Polska posiada własną służbę hydrograficzną. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, to właśnie hydrografia była jednym z pierwszych elementów struktur tworzącej się wówczas Marynarki Wojennej oraz administracji morskiej.
20.02.2012

Sprawiedliwość za areszt

Oskarżeni o przestępstwa i aresztowani, a później uniewinnieni członkowie zarządu Porty Holding walczą o odszkodowania. Wczoraj odbyła się kolejna tura procesu w tej sprawie.
01.07.2011

Za szkody i areszt

Walkę o odszkodowanie i zadośćuczynienie za szkody wywołane niesłusznym zatrzymaniem oraz tymczasowym aresztowaniem rozpoczęli we wtorek w sądzie eks prezesi Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA. A roszczenia sięgają setek tysięcy złotych.
06.04.2011

To będzie trudna sprawa

Na początku kwietnia ruszy kolejny proces z eks prezesami stoczniowego holdingu w roli głównej. Tym razem jednak chodzi o odszkodowania dla nich oraz zadośćuczynienie za szkody wywołane niesłusznym zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem. Żądają po kilkaset tysięcy złotych.
23.02.2011

Prezesi stoczni niewinni

Sąd Najwyższy w Warszawie oddalił wniosek prokuratury o kasację wyroku uniewinniającego prezesów stoczniowego holdingu. Trwające wiele lat postępowanie zostało w ten sposób zakończone. Zarząd Porty Holding jest w świetle prawa niewinny. Wcześniej śledczy wnosili apelację od wyroku - bezskutecznie.
07.10.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.