• <
SAR_2022

Niemcy: W Porcie Hamburg udaremniono przemyt pół tony kokainy

PMK

05.05.2020 20:35 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Niemcy: W Porcie Hamburg udaremniono przemyt pół tony kokainy

Partnerzy portalu

Niemcy: W Porcie Hamburg udaremniono przemyt pół tony kokainy - GospodarkaMorska.pl

Celnicy znaleźli około 500 kilogramów kokainy na pokładzie statku, który niedawno przybył do portu w Hamburgu.

Operacja na dużą skalę, która trwała kilka dni, zakończyła się aresztowaniem i konfiskatą nielegalnych narkotyków w ostatni weekend. Jeden z członków załogi statku został również aresztowany - poinformował Centralny Urząd Celny Niemiec.

Statek, pływający pod banderą Czarnogóry, został zidentyfikowany jako Bulke Budva o nośności 35 000 dwt. Zbudowana w Chinach w 2014 roku jednostka należy do czarnogórskiej firmy żeglugowej Barska Plovidba, jak wynika z danych VesselsValue.

W oparciu o informację otrzymaną od zagranicznych organów śledczych masowiec był już wcześniej na celowniku. Statek płynął z Brazylii przez Anglię do Hamburga. Po wpłynięciu na wody holenderskie statek towarowy o długości 180 metrów został eskortowany przez holenderską policję, a następnie przekazany niemieckim władzom morskim.

Po dotarciu do portu w Hamburgu policja i służby celne natychmiast rozpoczęły poszukiwania, które doprowadziły do odkrycia kokainy w strefie ładunkowej Budvy.

Jak poinformowano, kokaina została zapakowana w wodoodporne torby. Władze znalazły również liny, boje i nadajnik GPS - przemytnicy najwyraźniej zamierzali wyrzucić kokainę za burtę. Narkotyki miały być później odebrane przez nich lub ich wspólników.

Dodatkowe ustalenia na pokładzie statku doprowadziły do aresztowania podejrzanego wśród załogi. 42-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany i postawiony przed sądem, który wydał nakaz aresztowania.

W sierpniu ubiegłego roku władze w Hamburgu odkryły również 4,5 tony kokainy na pokładzie kontenerowca, co stanowi największą w historii dostawę kokainy skonfiskowaną w tym kraju.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.