• <

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych po zatonięciu łodzi z migrantami u wybrzeży Grecji

zk

25.12.2021 10:36 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych po zatonięciu łodzi z migrantami u wybrzeży Grecji

Partnerzy portalu

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych po zatonięciu łodzi z migrantami u wybrzeży Grecji  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych zatonięcia w piątek łodzi z około 80 migrantami na pokładzie w pobliżu wyspy Paros na Morzu Egejskim - poinformowała w sobotę rano grecka straż przybrzeżna. Do późnych godzin wieczornych uratowano 63 rozbitków.

Jak podaje Ateńska Agencja Prasowa łódź przed zatonięciem wywróciła się. Wśród ofiar śmiertelnych, których ciała wyłowiono w nocy, są trzy kobiety i dziecko.

To już trzecia katastrofa morska z udziałem migrantów na greckich wodach w ostatnich dniach.

11 osób zginęło w czwartek, gdy w pobliżu Antykithiry zatonęła łódź z ponad setką migrantów. Uratowano 90 rozbitków, którym udało się dotrzeć do niewielkiej, bezludnej wyspy. W tej grupie było 27 dzieci.

W środę co najmniej trzy osoby zginęły, gdy ponton z migrantami zatonął u wybrzeża wyspy Folegandros na Morzu Egejskim. 13 osób uratowano, los kilkunastu jest nieznany - poinformowały greckie władze.

Przez Grecję przebiega jeden ze szlaków migracyjnych do zachodniej części UE najczęściej wybieranych przez osoby uciekające od wojen i ubóstwa z Bliskiego Wschodu i Afryki. Większość z nich próbuje przedostać się na pontonach z tureckiego wybrzeża na greckie Wyspy Egejskie.

Jak zaznaczają agencje, aktywność grup przestępczych parających się przemycaniem ludzi do UE za pieniądze nasiliła się w ostatnim czasie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.