• <
KONGSBERG_2023

Iran. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

gm

27.05.2022 21:09 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Iran. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

Partnerzy portalu

Iran. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce - GospodarkaMorska.pl

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia" - podała agencja IRNA.

Przejęcie transportujących ropę tankowców jest akcją odwetową wymierzoną w Grecję za zajęcie irańskiej ropy u wybrzeży tego kraju - ocenił irański portal Nour News. Wcześniej w piątek władze Iranu wezwały przedstawiciela Szwajcarii reprezentującego w kraju Stany Zjednoczone, by zaprotestować wobec przejęcie przez USA transportu irańskiej ropy przewożonej przez rosyjski tankowiec.

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, przewożony przez rosyjski tankowiec transport irańskiej ropy. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA.

Grecja wystosowała do irańskiego ambasadora w Atenach protest wobec "siłowego przejęcia" greckich okrętów. Władze kraju - określając działania Iranu "piractwem" - wezwały do jak najszybszego uwolnienia okrętów i ich załóg.

Fot. Depositphotos

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.