• <
BOTA_2023

Europejscy armatorzy tankowców założyli nową spółkę joint venture. Będzie ona zarządzać flotą chemikaliowców

PMK

13.11.2020 16:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Europejscy armatorzy tankowców założyli nową spółkę joint venture. Będzie ona zarządzać flotą chemikaliowców

Partnerzy portalu

Europejscy armatorzy tankowców założyli nową spółkę joint venture. Będzie ona zarządzać flotą chemikaliowców - GospodarkaMorska.pl
Stolt Tanker

Stolt Tankers B.V., należące do Stolt-Nielsen Limited, utworzyły spółkę joint venture z John T. Essberger Group w celu obsługi ich połączonych flot tankowców w Europie. Od 1 stycznia 2021 roku spółka joint venture o nazwie E&S Tankers będzie oferować klientom łączną flotę 48 chemikaliowców o nośności od 2800 do 11 300 ton, operujących w Europie, a zwłaszcza na Bałtyku, Morzu Śródziemnym i północno-zachodniej Europie.

Komentując nowe przedsięwzięcie, Lucas Vos, prezes Stolt Tankers, zauważył: - To wspólne przedsięwzięcie demonstruje sprawdzoną zdolność Stolt Tankers do rozwijania możliwości i generowania wartości na zmieniającym się rynku. E&S Tankers zapewnią zwiększoną niezawodność, elastyczność logistyczną i zminimalizują nieefektywność sieci w naszych połączonych flotach. 

Ponadto oczekujemy, że E&S Tankers pomogą wywiązać się z naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszych w swojej klasie norm środowiskowych i bezpieczeństwa, których oczekują nasi klienci. Co najważniejsze, oczekuje, że nowo utworzone joint venture przyniesie znaczne oszczędności kosztów.

- Essberger i Stolt Tankers to firmy o bogatym dziedzictwie, posiadające podobne wartości i podejście biznesowe. Dzięki tej spółce joint venture połączyliśmy nasze ogromne doświadczenie na rynku chemikaliowców z korzyścią dla naszych klientów. Poprawa wydajności floty pozwoli nam inwestować w przyszłość i pozostać preferowanym długoterminowym partnerem dla naszych cenionych klientów - powiedział Jan Eghøj, dyrektor zarządzający John T. Essberger. 

- Cieszymy się nie tylko z tego, że nasza flota 34 tankowców zostanie w pełni zintegrowana ze spółką JV, ale również z tego, że nasz doświadczony i oddany personel będzie nadal pracował w firmie E&S Tankers z siedzibą w Hamburgu w Niemczech – dodał.

Wspólne przedsiębiorstwo musi uzyskać zgodę niemieckich organów ochrony konkurencji. Ten proces ma zakończyć się w grudniu 2020 r.

Tagi:
tankowiec
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.