• <
gryfia_70lat

Syria: atak na irański tankowiec, zginęły trzy osoby

ac

25.04.2021 08:28 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Syria: atak na irański tankowiec, zginęły trzy osoby

Partnerzy portalu

Syria: atak na irański tankowiec, zginęły trzy osoby - GospodarkaMorska.pl
Zdjęcie przykładowe - Fot. General Atomics Aeronautical Systems

Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku ataku na irański tankowiec w pobliżu syryjskiego portu Banijas - poinformowało w sobotę późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Atak przeprowadzono z dronów. Eksplozja spowodowała pożar jednego ze zbiorników tankowca, który jednak udało się opanować.

Jak powiedział agencji AFP dyrektor Obserwatorium Rami Abdul Rahman, "co najmniej trzech Syryjczyków zostało zabitych, w tym dwóch członków załogi statku".

Władze w Damaszku potwierdziły, że u wybrzeża Syrii, w pobliżu portu Banijas, doszło do pożaru na niezidentyfikowanym tankowcu w wyniku "ataku dronów". Nie podano, kto stał za tym atakiem.

Izrael regularnie bombarduje cele w Syrii, choć rzadko publicznie się do tych ataków przyznaje.

Izraelska armia atakuje głównie obiekty należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych. 


Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.