• <
KONGSBERG_2023

Drony poprawiają wydajność podwodnych inspekcji statków

ac

19.04.2021 15:34 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Drony poprawiają wydajność podwodnych inspekcji statków

Partnerzy portalu

Drony poprawiają wydajność podwodnych inspekcji statków - GospodarkaMorska.pl
fot. Deep Trekker

Zdalnie sterowane pojazdy (ROV) to wszechstronne narzędzie pomagające nurkom komercyjnym i innym pracownikom morskim w przeprowadzaniu inspekcji zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i na otwartych wodach morskich. 

Firma Deep Trekker z podwodnymi pojazdami typu ROV zapewnia proste, wydajne i bezpieczne narzędzie do inspekcji wszystkiego, od kadłubów statków po suche bloki dokowe.

Ochrona kadłuba statku jest niezwykle ważna, aby utrzymać statek w jego najlepszych osiągach. Uszkodzenie lub zanieczyszczenie kadłuba może nie tylko wpłynąć na ogólną prędkość i efektywność paliwową statku, ale może również być niebezpieczne dla załogi, ładunku i może mieć negatywny wpływ na środowisko morskie. 

Fizyczna zdolność statku do efektywnego przecinania wody jest niezbędna dla uzyskania optymalnych osiągów i oszczędności paliwa.

Chociaż konieczne, inspekcje kadłuba mogą być niezwykle trudnym zadaniem. Umieszczenie w suchym doku jest kosztowne i pracochłonne, podobnie jak inspekcje nurkowe, które w dodatku mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzi.

Zdalnie sterowane pojazdy zapewniają opłacalny, wygodny i przyjazny dla użytkownika sposób bezpiecznego i szybkiego przeprowadzania inspekcji kadłuba. Bycie na bieżąco z przeglądami kadłuba i konserwacją pozwala organizacjom maksymalnie wykorzystać cenny czas i budżet.

Podwodne ROV (zdalnie sterowane pojazdy) to podwodne, zrobotyzowane systemy sterowane przez użytkowników na powierzchni lub na lądzie.

ROV oferują wygodne rozwiązania do inspekcji UWILD, diagnozowania uszkodzeń i inspekcji awarii sprzętu, kontroli przed dokowaniem do suchego doku, przeglądów statków przed rejsem / czarterem, a także wielu innych zadań, takich jak odzyskiwanie utraconych przedmiotów i zapewnienie bezpieczeństwa w portach pod kątem przemytu.

Deep Trekker ma dwa podwodne modele ROV; DTG3 i REVOLUTION. Modele ROV zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej mobilności i zwrotności. Ich kompaktowe rozmiary i wbudowana bateria umożliwiają dostęp do odległych lokalizacji. Zaawansowane dodatki, takie jak sonar, zwiększają możliwości.

Zastosowanie podwodnego zdalnie sterowanego pojazdu ROV pomaga pracownikom przemysłu morskiego w optymalizacji działań w dwóch kluczowych obszarach jakimi są czas i pieniądze.

Optymalizacja czasu

Zastosowanie ROV pozwala zespołom zoptymalizować czas pracy. Dostawcy zewnętrzni mogą mieć wpływ na ogólne ramy czasowe projektu z powodu sprzecznych harmonogramów dostępności. Ponieważ ROV może być obsługiwany przez jedną osobę, jest on wdrażany znacznie szybciej niż nurkowie i pozwala na elastyczność harmonogramu, a także elastyczność operacyjną. Pojazdy mogą być rozmieszczane w każdej chwili do codziennych zadań, takich jak kontrole blokowe podczas dokowania w suchym doku, inspekcje kadłuba, badania sprzętu itp.

Wystarczająco lekkie, aby można było je ręcznie przenosić z pomostu na molo lub z biura na molo przez jedną osobę, pojazdy Deep Trekker są łatwe w transporcie na miejsca na statku. W przypadku pojazdów zasilanych bateriami nie jest wymagane podłączenie zasilania z lądu, dzięki czemu wdrożenie jest szybkie i proste.

Informacje można również łatwo porządkować i udostępniać. Po zakończeniu prac podwodnych operator po prostu pobiera dane do swojego komputera, aby opracować raport odnotowujący stan kadłuba i wyposażenia oraz wykazujący wszelkie nieprawidłowości.

Optymalizacja finansowa

Optymalizacja budżetów ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego funkcjonowania każdej operacji wysyłkowej. Z ROV pod ręką czas jest znacznie skrócony.

Zespoły mogą proaktywnie zarządzać zużyciem paliwa, przeprowadzając regularne inspekcje przy pomocy ROV w celu określenia optymalnych harmonogramów czyszczenia i malowania - nawet najmniejsza warstwa zabrudzeń na kadłubach statków może obniżyć wydajność statku. Przeprowadzanie regularnych inspekcji pomoże ustalić, kiedy i czy należy przeprowadzić czyszczenie lub malowanie. Rozległa wiedza na temat stanu statków umożliwia również organizacjom efektywne zarządzanie harmonogramami konserwacji w celu zminimalizowania przestojów. Posiadanie statków w optymalnym stanie zapewnia ogólną wydajność i skuteczność.

Porty i przystanie

Stan portów i przystani również ma duże znaczenie dla efektywności statków. ROV umożliwiają użytkownikom eksplorację obszaru, aby upewnić się, że wszystkie podwodne segmenty portu działają w bezpieczny i skuteczny sposób. Można również zlokalizować i zidentyfikować zgubiony sprzęt.

Krótko mówiąc, użycie podwodnego pojazdu ROV pomaga zespołom zoptymalizować ich działania, zapewniając, że niezbędne, codzienne inspekcje są szybkie, dostępne i niedrogie.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.