• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Amerykanie i Brytyjczycy dokonali kolejnych ataków na cele Huti w Jemenie

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Amerykanie i Brytyjczycy dokonali kolejnych ataków na cele Huti w Jemenie

Partnerzy portalu

Fot. x @CENTCOM

Samoloty USA i Wielkiej Brytanii dokonały w sobotę uderzeń na ponad 18 celów wspieranych przez Iran rebeliantów Huti w Jemenie - poinformowały źródła oficjalne, na które powołuje się Reuter. Atak potwierdziły źródła Huti.

Według opublikowanego komunikatu atakowano 18 celów Huti w 8 rejonach Jemenu, w tym składy broni, systemy obrony powietrznej i radary.

Atak potwierdziła związana z Huti telewizja al Masirah informując, że dokonano 9 ataków, w tym na cele znajdujące się w stolicy Jemenu - Sanie.

Rzecznik wojskowy Huti Yahya Sarea poinformował, że Huti zaatakowali amerykański tankowiec "Torm Thor", płynący pod banderą USA w Zatoce Adeńskiej.

Huti atakują statki handlowe na Morzu Czerwonym, przez które przebiega jeden z najruchliwszych szlaków żeglugowych na świecie, motywując je chęcią wsparcia palestyńskiego terrorystycznego Hamasu walczącego z Izraelem w Strefie Gazy.

jm/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.