• <

Wynik wyszukiwania - "gaza" - Wiadomości

Bezludna dziś wyspa Fraile ważna w czasach rzymskich w handlu na M. Śródziemnym

Opustoszała dziś wyspa Fraile, usytuowana u południowo-wschodnich brzegów Hiszpanii, pełniła w okresie obecności Rzymian na Półwyspie Iberyjskim rolę ważnego punktu w obrocie towarami na Morzu Śródziemnym - wynika z najnowszych badań archeologicznych.
08.05.2024

W Strefie Gazy zakończyła się budowa pływającego portu dla pomocy humanitarnej

Budowa sztucznego i tymczasowego amerykańskiego portu w Strefie Gazy, który ma ułatwić dostarczanie pomocy humanitarnej do palestyńskiego terytorium, została ukończona - poinformował we wtorek Pentagon. Konstrukcji nie można jednak na razie zainstalować ze względu na warunki pogodowe.
08.05.2024

12 Palestyńczyków utonęło, próbując dostać się do zrzutu pomocy humanitarnej

Co najmniej 12 Palestyńczyków utopiło się w poniedziałek w pobliżu miejscowości Beit Lahia u brzegu Strefy Gazy, próbując dotrzeć do zrzutu pomocy humanitarnej, który spadł do morza - poinformowała we wtorek CNN.
26.03.2024

„Nurkowanie jest rzeczą ludzką”. Rozmowa z właścicielem Centrum Nurkowego Gdynia Dive

Centrum Nurkowe Gdynia Dive od blisko dwudziestu lat gości na mapie Trójmiasta, stając się jednym z najważniejszych graczy na rynku nurkowym w Polsce. To miejsce, gdzie nurkowanie staje się sztuką dostępną dla każdego, dzięki szerokiej ofercie różnorodnych kursów i wysokim standardom. Rozmawiamy z założycielem Centrum, Piotrem Niewińskim, który nie tylko dzieli się swoją niezwykłą pasją do nurkowania, ale także ukazuje, że to nie tylko sport, ale również filozofia życia.
19.02.2024

Dania podwoi wynagrodzenie dla staktów żeglujących przez Morze Czerwone

W ramach rekompensaty za ryzyko związane z atakami jemeńskich Huti, branża żeglugowa w Danii zgodziła się na podwojenie wynagrodzenia dla załóg statków poruszających się przez Morze Czerwone. W ostatnim czasie trasa ta stała się niebezpieczna i wiele firm wycofuje się z transportu przez ten obszar.
29.12.2023

Maersk wraca na Morze Czerwone

Maersk wznowi żeglugę przez Morze Czerwone pod eskortą amerykańskiej marynarki. Decyzja ta następuje po uruchomieniu operacji Strażnik Dobrobytu (Prosperity Guardian), mającej na celu ochronę kluczowych szlaków morskich.
25.12.2023

Rzecznik ruchu Huti: będziemy atakować wszystkie statki płynące do Izraela

Rzecznik jemeńskiego ruchu Huti ostrzegł w sobotę, że wszystkie statki płynące przez Morze Czerwone w stronę Izraela staną się celem ataku, jeśli do Strefy Gazy nie zostanie dostarczona żywność. Ruch Huti jest wspierany przez władze Iranu.
09.12.2023

Izrael ma plan zalania wodą morską tuneli Hamasu

Izrael przygotował plany zalania systemu tuneli Hamasu pod Strefą Gazy wodą pompowaną z Morza Śródziemnego - donosi w poniedziałek "The Wall Street Journal".
05.12.2023

Zielone miasta nie mogą żyć na gazie. Dotyczy to również miast nadmorskich

Miasta muszą odejść od gazu kopalnego, powszechnie nazywanego gazem ziemnym – nawołuje C40 Cities Climate Leadership Group w najnowszym raporcie.
11.11.2023

Holandia w gronie państw wysyłających okręty na Morze Śródziemne w związku z eskalacją konfliktu w Strefie Gazy

Władze zdecydowały o wysłaniu patrolowca HNLMS Holland na wschodnią część Morza Śródziemnego, nieopodal trwającego konfliktu w Izraelu. Dołącza tym samym do państw, które zwiększają swoją morską obecność w obliczu niezwykle groźnej sytuacji dla stabilności nie tylko Bliskiego Wschodu, gdyż dalsza eskalacja może zagrażać dalszym krajom, czego owocem są choćby propalestyńskie i proizraelskie protesty na całym świecie, a także związane z tym akty przemocy i prześladowań.
09.11.2023

Kajakami zatrzymać statek. Wspierający Palestynę demonstranci nie chcieli dopuścić do dostarczenia broni Izraelowi

Realizowana od kilku dni akcja związana z hasztagiem "blocktheboat" przybrała na sile, a skali zjawiska władze portowe, policja oraz Straż Wybrzeża USA mogły się nie spodziewać. Osoby wyrażające poparcie dla Hamasu walczącego z Izraelem dążą wszelkimi metodami, by MV Cape Orlando nie dostarczył uzbrojenia i wyposażenia dla izraelskich żołnierzy.
08.11.2023

Propalestyńscy demonstranci próbują zatrzymać statek, który podobno ma dostarczyć broń Izraelowi

Na terenie Oakland protestujący wdarli się na teren portu i próbowali zablokować wyjście w morze transportowca realizującego zadania dla US Navy. Straż Wybrzeża USA prowadzi dochodzenie w zakresie stwarzania zagrożenia przez demonstrantów, jak i niedopełnienia obowiązków przez służby chroniące infrastrukturę portową.
06.11.2023

Izraelskie korwety ostrzeliwują pozycje Hamasu

Trwający od 7 października konflikt między Izraelem a palestyńskimi bojownikami nie słabnie, a walki odbywają się w każdej domenie. Działania zbrojne prowadzą także korwety typu Sa'ar 6, będące najnowszym nabytkiem Izraelskiego Korpusu Morskiego,
18.10.2023

Specjaliści izraelskich sił morskich w akcji. Uratowali znaczną grupę zakładników

Siły Zbrojne Izraela podały informację, że elitarna jednostka Shayetet 13 została wysłana 7 października w rejonie bliskim Strefy Gazy celem odzyskania placówki wojskowej Sufa i uratowaniu przetrzymywanych tam osób. Komandosi w brawurowy sposób zrealizowani powierzone im cele.
13.10.2023

Siły obronne Izraela uderzyły w cele morskie Hamasu

Siły Obronne Izraela (IDF) przekazały, że uderzyły w szereg celów morskich Hamasu w Strefie Gazy. Zginął przy tym członek Hamasu próbujący przedostać się do Izraela przez morze, podał w środę rano portal Times of Israel.
11.10.2023

Rzecznik armii Izraela: siły przeciwnika przeniknęły z wody, lądu i powietrza

Rzecznik izraelskiej armii poinformował, że w sobotę doszło do przeniknięcia sił palestyńskich na terytorium Izraela z morza, lądu i powietrza - wykorzystując w tym celu paralotnie.
07.10.2023

Hiszpania i Belgia w czołówce importerów rosyjskiego LNG

Hiszpania jest obecnie drugim, a Belgia trzecim co do wielkości importerem rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) na świecie pomimo inwazji Rosji na Ukrainę - informuje "Brussels Times". "Kraje europejskie potępiają wojnę, a jednocześnie wkładają pieniądze do kieszeni Putina” - mówi Jonathan Noronha-Gant z organizacji Global Witness.
31.08.2023

CRIST. Ćwiczyli ratowanie życia w zamkniętych przestrzeniach

Załogi stoczniowe muszą nieustannie dbać nie tylko o umiejętności przydatne w budowaniu i remontowaniu statków, ale także o kwestie bezpieczeństwa i ratownictwa, by wiedzieć, jak się zachować w razie wypadku. Wartościowe ćwiczenia odbyły się ostatnio w stoczni CRIST. W ich trakcie strażacy i pracownicy stoczni mogli przećwiczyć prowadzenie akcji ratunkowej w przestrzeni zamkniętej.
24.07.2023

Raport: do 2025 r. UE może mieć problemy ze zdobyciem LNG w miejsce gazu z Rosji

Przez dwa kolejne lata Europa może mieć problemy ze zdobyciem LNG w miejsce gazu z Rosji, a w Polsce powinno się przemyśleć plany budowy nowych elektrowni gazowych - to główne wnioski raportu o oddziaływaniu czynników geopolitycznych na wykorzystanie gazu w UE.
19.01.2023

Niepowodzenie odwiertów poszukiwawczych u wybrzeży RPA

Firma poszukiwawcza ropy i gazu Eco (Atlantic) Oil & Gas zakończyła wiercenie odwiertu poszukiwawczego na terenie Bloku 2B u wybrzeży Republiki Południowej Afryki, ale nie przyniosło ono rezultatu, gdyż nie natrafiono na komercyjne węglowodory. Nie mniej operator kontynuuje swoje plany dotyczące kolejnych odwiertów poszukiwawczych.
18.11.2022

Klimat 2022: Wzrost poziomu mórz przyspiesza, a europejskie lodowce znikają w oczach

Według danych z cząstkowego raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej o stanie globalnego klimatu, rok 2022 może być ósmym z rzędu najcieplejszym rokiem w historii pomiarów i to pomimo „chłodzącego” wpływu La Niña. Pierwszego dnia, odbywającego się w Egipcie szczytu COP27, eksperci WMO przypomnieli, że tylko w tym roku ekstremalne fale upałów, susze i niszczycielskie powodzie dotknęły miliony ludzi na całym świecie i spowodowały miliardowe straty.
08.11.2022

Rząd: aktualizacja PEP2040 ma przewidywać uniezależnianie się od paliw z Rosji

Suwerenność energetyczna z naciskiem na uniezależnienie się od paliw z Rosji, dalsza dywersyfikacja dostaw, okresowy wzrost zużycia węgla - ma zakładać aktualizacja Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040), której założenia przyjął we wtorek rząd.
29.03.2022

Badanie: ocieplenie oceanów na rekordowym poziomie; przyczyną emisja gazów cieplarnianych

W 2021 r. zawartość ciepła w oceanach osiągnęła najwyższą wartość w historii pomiarów - wynika z badań amerykańskich i chińskich naukowców. Ocieplenie oceanów jest spowodowane głównie emitowanymi przez ludzką działalność gazami cieplarnianymi i przyczynia się do podnoszenia się poziomu morza oraz częstszych kataklizmów.
12.01.2022

Trzech robotników zginęło podczas przygotowywania starej jednostki typu FSO u wybrzeży Libii

Podczas próby odholowania wycofanej ze służby jednostki typu FSO doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego trzy osoby straciły życie, jedna jest zaginiona, a jedna doznała obrażeń.
09.11.2021

Gaz to wciąż świetlana przyszłość żeglugi

Gaz płynny ma przed sobą silną przyszłość jako paliwo okrętowe, nawet jeśli globalny regulator żeglugi przyjmie bardziej rygorystyczne cele dotyczące emisji – twierdzi DNV AS, która wyznacza standardy bezpieczeństwa statków.
27.10.2021

PGNiG na Kongresie 590: dywersyfikujemy dostawy gazu, by zapewnić bezpieczeństwo dostaw do Polski

PGNiG kieruje się zasadą zabezpieczenia ciągłych nieprzerwanych dostaw gazu do polskich odbiorców. Z tym wiąże się konieczność dywersyfikacji dostaw gazu na polski rynek i możliwie jak najszybsze uniezależnienie się od dostaw z Rosji - powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG SA podczas panelu dyskusyjnego „Nowe możliwości polskiej gospodarki” odbywającego się w ramach 6. edycji Kongresu 590 w Warszawie (5-6 października).
07.10.2021

Raport klimatyczny IPCC. Metan z LNG wpływa na ocieplenie, poziom mórz jeszcze urośnie

Opublikowany przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu ONZ (IPCC) raport szczegółowo opisuje zmiany klimatyczne i ich możliwy przebieg. Dokument został upubliczniony na trzy miesiące przed konferencją klimatyczną ONZ, na której państwa członkowskie mogą się zobowiąza do działań na rzecz ochrony klimatu i przeznaczenia na ten cel konkretnych funduszy.
11.08.2021

Norweski Statkraft stanął w kolejce, by dostarczyć ekologiczny wodór na 88-metrowy bezemisyjny statek

Wodór ma coraz szersze spektrum zastosowań, szczególnie w sektorach takich jak przemysł i transport. W ostatnim czasie ukształtował się szereg projektów skoncentrowanych na rozwoju statków napędzanych wodorem.
26.06.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Nowy sprzęt przeładunkowy w OT Port Świnoujście

W ślad za ożywieniem przeładunków zrealizowanych w ostatnich miesiącach w OT Port Świnoujście, a także realizując założone cele strategiczne, Spółka rozpoczęła proces doposażania terminala w nowoczesny sprzęt. Nowe inwestycje nie tylko wpłyną na zwiększenie możliwości obsługi różnorodnych ładunków masowych na terminalu, ale również poprawią jakość wykonywanych usług oraz bezpieczeństwo i warunki pracy swoich pracowników.
29.04.2021

PGNiG będzie jednym z filarów gospodarki wodorowej w Polsce

Nie zbudujemy gospodarki wodorowej bez możliwości dystrybucji i magazynowania wodoru, w szczególności na dużą skalę. Rozwój tych obszarów to priorytet GK PGNiG, bo ma m.in. niezbędną infrastrukturę – powiedział PAP prezes GK PGNiG Paweł Majewski. Dodał, że spółka nie wyklucza "zaangażowania w inne dziedziny gospodarki wodorowej w synergii z innymi uczestnikami tego rynku".
06.01.2021

Globalne ocieplenie: wersja dla niewtajemniczonych

W medialnych dyskusjach słyszymy często opinie o tym, że klimat jest bardzo skomplikowany, a więc nie jesteśmy w stanie zrozumieć jak działa, i co więcej, nie jesteśmy w stanie udowodnić, co jest przyczyną globalnego ocieplenia. Tymczasem podstawy są naprawdę proste.
20.10.2020

Jak przeciętny Kowalski może zatrzymać katastrofę klimatyczną? 5 najgorszych pytań o klimat

Kilka tygodni temu aktywiści Extinction Rebellion podjęli strajk głodowy pod TVP, chcąc zwrócić uwagę na kluczową rolę mediów (przede wszystkim tych mających największy zasięg i misję do spełnienia, czyli mediów publicznych) w informowaniu społeczeństwa o kryzysie klimatycznym. A zaledwie kilka dni temu – działacze z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – podczas swojego marszu skrytykowali media za brak zainteresowania tym tematem w czasie pandemii: „gdy zamilkły echa naszych strajków, wy też zamilkliście”. Trudno nie przyznać im
29.09.2020

Bzdury z podręczników szkolnych: klimat się ociepla, bo Słońce mocniej świeci

Choć w podstawie programowej dla polskich szkół średnich nie ma prawie nic o zmianie klimatu, to jednak w niektórych podręcznikach szkolnych temat ten jest poruszany. Niestety, cześć z tych podręczników przekazuje informacje o klimacie w sposób przynoszący więcej szkody niż pożytku. Przynajmniej w kilku z nich przeczytamy na przykład, że naukowcy nie są zgodni, czy obecna zmiana klimatu jest spowodowana działalnością człowieka. Analizujemy i komentujemy ten oraz inne przykłady klimatycznych mitów, półprawd i nieścisłości.
31.08.2020

Oceaniczne drobnoustroje i zanieczyszczenia wspólnie wpływają na klimat

Wzajemne oddziaływanie oceanicznych drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń wpływa na skład atmosfery, tworzenie się chmur i zmiany klimatu – poinformowano podczas wirtualnej sesji American Chemical Society.
24.08.2020

Zmiana klimatu wpłynie na zdrowie przyszłych pokoleń

Dziecko, które urodziło się dzisiaj, może za swojego życia stać się świadkiem wzrostu średniej globalnej temperatury o kilka stopni. Drastycznie zmieni to warunki panujące na Ziemi. Już teraz – na planecie cieplejszej o 1 stopień – wiele czynników pogarsza stan zdrowia ludzi. Raport Lancet Countdown wskazuje, że problemy te będą się nasilać, odbijając się na zdrowiu i dobrostanie naszych dzieci.
04.08.2020

Jak Twoje auto emituje mikroplastiki do oceanu oddalonego o tysiące kilometrów

Wpływ podróży samochodem na środowisko jest dobrze znany. Emisje spalin zanieczyszczają atmosferę gazami, które podnoszą globalne temperatury i sprawiają, że powietrze jest mniej bezpieczne do oddychania. Niestety, na tym problemy się nie kończą. Naukowcy zbadali inny problem - związany z wpływem codziennych dojazdów na nawet najbardziej odległe zakątki oceanów na świecie.
23.07.2020

Koalicja Klimatyczna: Polska nie może być wyjątkiem

Koalicja Klimatyczna wzywa premiera Mateusza Morawieckiego, aby na rozpoczynającej się Radzie Europejskiej zadeklarował, że Polska – tak jak wszystkie kraje UE - poprze cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Musimy w pełni zaangażować się w ograniczanie emisji już teraz. Odwlekanie niezbędnych działań będzie skutkować coraz poważniejszymi stratami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi.
20.07.2020

Raosyjska agencja TASS: statek, który może dokończyć Nord Stream 2 jest koło Rugii

Rosyjski statek Akademik Cherskiy (Akademik Czerski), który - jak się uważa - mógłby dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2 rzucił kotwicę u wybrzeży Niemiec, w rejonie miasta Sassnitz w północno-wschodniej części wyspy Rugia - podała w sobotę agencja TASS.
10.05.2020

Funkcjonariusze KAS wyróżnieni przez ONZ za działania na rzecz ochrony środowiska

Kilkudziesięciu przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej zostało wyróżnionych przez ONZ za działania na rzecz ochrony środowiska, m.in za udaremnienie przemytu urządzeń wykorzystujących substancje zubożającą warstwę ozonową.
22.11.2019

Ruszają postoje remontowe niektórych instalacji w głównym zakładzie PKN Orlen

W głównym zakładzie PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) rusza planowy, okresowy przegląd i remont niektórych instalacji produkcyjnych, który potrwa do 18 października. Prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb ochrony środowiska - podała spółka.
30.09.2019

Ekspert: Opóźnienie Nord Stream 2 zmniejszy presję na polskie projekty dywersyfikacyjne

Opóźnienie budowy Nord Stream 2 zmniejszy presję czasową na realizację polskich projektów dywersyfikacyjnych - powiedział w rozmowie z PAP ekspert branży Wojciech Jakóbik. W jego opinii, trudno jednak będzie sam projekt zablokować.
21.03.2018

EU ETS (Unijny system handlu uprawnieniami do emisji) i MRV (Monitorowanie, raportowanie i weryfikacja emisji dwutlenku węgla z transportu morskiego)

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa (dzisiaj głównie z rejonów Azji i Afryki), rośnie zapotrzebowanie na dobra konsumpcyjne, napędza to gospodarkę światową, lecz jednocześnie powoduje zubożenie zasobów surowcowych, wzrost zapotrzebowania na energię oraz mięsne produkty spożywcze. Efektem ubocznym jest między innymi wzrost emisji gazów cieplarnianych i globalne ocieplenie klimatu. Topnienie lodowców, umieranie wielkiej rafy koralowej, anomalie pogodowe itd. są faktem. Przywódcy UE zdali sobie sprawę, że dalsze bezkarne korzy
14.02.2018

Royal Navy zakończyła program próbnych odpaleń systemu Sea Ceptor

Z sukcesem zakończyły się końcowe próby odpaleń First of Class (pierwsze dla danego typu okrętu) nowego pocisku przeciwlotniczego Sea Ceptor dla Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii (Royal Navy). Oznacza to zakończenie kwalifikacyjnych prób ogniowych w zakresie najnowszych zdolności, które wraz z nowym pociskiem otrzyma brytyjska flota.
20.12.2017

Zidentyfikowano potwora z indonezyjskiej plaży (wideo)

Gigant z indonezyjskiej plaży zidentyfikowany. Tydzień temu ocean wyrzucił na wyspę Seram olbrzymie zwłoki martwego zwierzęcia. Rozgorzała dyskusja, co to może być: potwór, statek na mieliźnie czy wielka ośmiornica. Sprawą zajęli się naukowcy.
17.05.2017

Trzech mechaników otruło się na pokładzie statku zacumowanego we Włoszech

Trzy osoby zginęły, a jedna jest w poważnym stanie, po zatruciu toksycznymi gazami na pokładzie statku ro-ro Sansovino. Jednostka przechodziła naprawy we włoskim porie Messyna, gdy doszło do tragedii.
30.11.2016

Olbrzymi wieloryb wyrzucony na brzeg (wideo)

Rozkładające się ciało ponad 15-metrowego finwala zostało wyrzucone na plażę południowego wybrzeża Wielkiej Brytanii. Wieloryb jest wypełniony gazami. Służby obawiają się, że może wybuchnąć w każdej chwili.
29.09.2016

„Morski” projekt trójmiejskiej firmy nagrodzony podczas konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015”.

W czwartek 18.06 w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie zostały wręczone statuety laureatom „Konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015”.
22.06.2015

Polskie stocznie mają zamówienia na ponad miliard euro. Rośnie też liczba remontów statków

Polskie stocznie mają zamówienia na nowe statki o wartości niemal miliarda euro. Portfel zamówień na 2016 r. jest już wypełniony. Do tego dochodzą remonty i modernizacje, których ostatnio przybywa ze względu na nowe unijne regulacje. W związku z którymi starsze statki muszą być wyposażone w systemy do odsiarczania spalin i bardziej ekologiczny napęd.
12.06.2015

Znaczny spadek emisji siarki w Goteborgu

Z pomiarów dokonanych w porcie Goteborg wynika, że emisja siarki ze statków zawijających do portu spadła o 80% od dnia wejścia w życie dyrektywy siarkowej.
10.03.2015

Wysokie koszty na morzu przestrzegania przepisów o F-gazach

Właściciele statków pływających pod banderą krajów UE muszą zapewnić, że znajdujące się na nich jednostki pokładowych urządzeń chłodniczych są szczelne, przypomina spółka Wilhelmsen Ship Services (WSS).  
27.12.2014

Zielony znak klasy PRS S.A.

6 października br. weszły w życie nowe przepisy PRS dotyczące zielonego (ekologicznego) znaku klasy PRS. Publikacja nr 106/P pod tytułem „Przepisy ekologicznego znaku klasy – Eco Class Rules –2014”.
01.12.2014

LOTOS zwiększa bezpieczeństwo

Grupa LOTOS zakupiła kolejne stacje MicroDock II do automatycznego testowania i kalibracji przenośnych detektorów gazów. Inwestycja ta ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracowników. LOTOS był także pierwszą firmą petrochemiczną w Polsce, która zdecydowała się na takie rozwiązanie.
13.11.2014

Paliwo promowe: Perspektywy bunkrowania LNG w europejskich portach

W ostatnich latach potwierdzono, że gaz ziemny jest ekologicznym paliwem. Jego zawartość siarki jest prawie zerowa, a stężenie tlenku azotu w gazach wydzielanych w procesie spalania może być zredukowane o 80%.
20.08.2014

Grafen i stocznie trafią do zbrojeniówki

Firmy z portfela Agencji Rozwoju Przemysłu dołączą do integrującej sektor obronny Polskiej Grupy Zbrojeniowej z główną kwaterą w Radomiu - czytamy w "Rzeczpospolitej".
07.04.2014

SafeTech Atmosfera na pokładzie Kapitan Poinc - prezentacja GospodarkaMorska.TV

3 grudnia 2013 roku w Gdyni został oddany do użytku autorski projekt modernizacji systemu detekcji gazów niebezpiecznych SafeTech Atmosfera, który w nowatorski sposób umożliwi realizowanie postanowień konwencji o ochronie środowiska naturalnego.
04.12.2013

Wärtsilä - Efektywność, Ekonomia, Środowisko

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne kładą nacisk na wydajność pracy silnika i działania proekologiczne. Fiński koncern Wärtsilä może pochwalić się unikalnymi rozwiązaniami na tym polu.
25.10.2013

Na dnie zalega masa broni. Bałtyk zagrożony

Bałtyk jest o krok od katastrofy ekologicznej - alarmuje "Uważam Rze". Według danych cytowanych przez tygodnik, na dnie morza korodują powoli tysiące pojemników wypełnionych gazami bojowymi.
11.03.2013

Chemsea- oszacować zagrożenie

27 września 2011r. w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie odbyła się konferencja otwierająca Chemsea- projekt związany z zarządzaniem ryzykiem stwarzanym przez broń chemiczną z czasów II wojny światowej. Rok po określeniu celów zespołu badawczego i sformowaniu celów pojawiły się pierwsze wnioski oraz propozycje na ograniczenie wpływu substancji zawartych w pociskach spoczywających na dnie morza na florę i faunę morza Bałtyckiego. Przedstawi je Dr Jacek Bełdowski- koordynator projektu, zarządzający zespołem polskich i zagraniczny
14.05.2012

Uniwersytet będzie miał stację badawczą. Spenetrują Bałtyk

Instytut Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego otwiera nad morzem stację badawczą. To pierwszy tego typu w Polsce naukowy ośrodek. Badania prowadzić tam będzie kilkudziesięciu naukowców.
16.11.2011

Płytkie myślenie niszczy porty

Za kilka lat większe statki nie będą mogły zawijać do zespołu portów Szczecin-Świnoujście. Dlaczego? Tor podejścia, przecięty przez rurę Gazociągu Północnego, będzie dla nich za płytki. Prezydenci Szczecina i Świnoujścia chcą, by rząd wynegocjował z Niemcami umowę gwarantującą jego pogłębienie. O problemie zablokowania rozwoju obu miast świnoujscy radni alarmowali rząd już w 2009 roku. Bez skutku.
23.02.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.