• <
smartre_2023

Niepowodzenie odwiertów poszukiwawczych u wybrzeży RPA

18.11.2022 14:13 Źródło: Eco (Atlantic) Oil & Gas
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Niepowodzenie odwiertów poszukiwawczych u wybrzeży RPA

Partnerzy portalu

Niepowodzenie odwiertów poszukiwawczych u wybrzeży RPA - GospodarkaMorska.pl
Eco (Atlantic) Oil & Gas

Firma poszukiwawcza ropy i gazu Eco (Atlantic) Oil & Gas zakończyła wiercenie odwiertu poszukiwawczego na terenie Bloku 2B u wybrzeży Republiki Południowej Afryki, ale nie przyniosło ono rezultatu, gdyż nie natrafiono na komercyjne węglowodory. Nie mniej operator kontynuuje swoje plany dotyczące kolejnych odwiertów poszukiwawczych.


Eco poprzez swoją spółkę zależną Azinam South Africa, posiada 50 proc. udziałów prowadzonej inwestycji, a jego partnerami są Africa Energy Corp (27,5 proc.), Panoro Energy (12,5 proc.) i Crown Energy (10 proc.). Należąca do firmy Island Drilling półzanurzalna platforma Island Innovator rozpoczęła na początku października tego roku prace nad odwiertem poszukiwawczym Gazania-1 w Bloku 2B. Obejmuje on obszar 3062 km2 u zachodnich wybrzeży RPA, 300 km od Kapsztadu, przy głębokości wody od 50 do 200 metrów. Operator potwierdził, że w trakcie wiercenia na głębokość 2360 metrów natrafiono na podmorskie i gazowe osady normalnie kojarzone z ropą naftową, co potwierdza istnienie aktywnego systemu węglowodorowego. Nie mniej poszukiwania, ze względu na wyłożone fundusze, okazały się rozczarowujące, gdyż sądzono że złoża zostaną odnalezione zdecydowanie szybciej i od razu w dużej ilości, umożliwiając sprawniejsze przejście do etapu wydobycia. W tej sytuacji przedsiębiorstwa będą musiały kontynuować prace badawcze.


- Choć wyniki odwiertu są oczywiście rozczarowujące w tej lokalizacji, pozostajemy optymistami dla tego basenu i z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszych działań poszukiwawczych - współzałożyciel i dyrektor operacyjny Eco (Atlantic) powiedział Colin Kinley.

Odwiert po wykonaniu badań zostanie zabezpieczony. Obecnie trwają prace nad rejestracją odwiertu, a partnerzy planują podjąć analizę wyników, która będzie podstawą przyszłych planów związanych z potencjalnym wydobyciem.


- Choć naturalnie rozczarowuje brak odkrycia komercyjnego, odwiert Gazania-1 był tylko pierwszym z czterech odwiertów, które zaplanowaliśmy na najbliższe dwa lata w ramach naszych przedsięwzięć. Teraz przechodzimy do realizacji planów dotyczących kolejnych odwiertów poszukiwawczych. Wspólnie z operatorem i partnerami JV prowadzimy prace przy odwiercie 3B/4B i oczekujemy, że w odpowiednim czasie poinformujemy zainteresowane strony o wynikach - podkreślił współzałożyciel i dyrektor generalny Eco (Atlantic) Gil Holzman


Spółka Eco ogłosiła, że wraz z partnerami w ramach joint venture przystąpi do realizacji kolejnych odwiertów poszukiwawczych w Bloku 3B/4B u wybrzeży RPA. Planowane rozpoczęcie ma nastąpić w 2023 roku. Wśród innych planów jest też przynajmniej jeden odwiert badawczy w Bloku Orinduik u wybrzeży Gujany.

Gospodarka Morska
Eco (Atlantic) Oil & Gas

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.