• <
mewo_2022

NAT: Euforia spowodowana ożywieniem po pandemii dobra dla rynku tankowców

26.05.2021 10:55 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore NAT: Euforia spowodowana ożywieniem po pandemii dobra dla rynku tankowców

Partnerzy portalu

NAT: Euforia spowodowana ożywieniem po pandemii dobra dla rynku tankowców - GospodarkaMorska.pl
Fot. vesselfinder.com

Rynek tankowców skorzysta na ożywieniu światowej gospodarki i handlu, ponieważ w nadchodzących miesiącach na rynek ma wejść więcej ropy.

Złagodzenie ograniczeń wydobycia ropy przez OPEC i wyczerpanie się światowych zapasów ropy ma zwiększyć popyt na tankowce w miarę dodawania kolejnych baryłek na rynek.

- Biorąc pod uwagę wszystkie wydatki stymulacyjne, potencjalne wydatki na infrastrukturę, mocne finanse konsumentów i przedsiębiorstw oraz euforię związaną z potencjalnym końcem pandemii, wierzymy, że globalna gospodarka ma potencjał do uzyskania solidnego, wieloletniego wzrostu. Jest to dobre dla popytu na ropę naftową i tankowce - powiedział Nordic American Tankers (NAT) w komentarzu na temat perspektyw rynkowych.

Armator Suezmaxów jest optymistyczny, ponieważ uważa, że ​​spadek popytu na ropę ma nastąpić po silnym odbiciu.

Zawirowania na rynku tankowców i zmiany popytu na ropę wywołane pandemią Covid-19 spowodowały, że NAT w pierwszym kwartale 2021 r odnotował stratę netto w wysokości 25 mln dolarów. Firma, która ma we flocie 25 Suezmaxów, w tym dwie nowe jednostki, oczekuje, że krótkoterminowe stawki spot tankowców będą niestabilne.

Zapotrzebowanie na energię wciąż rośnie

Światowa flota Suezmaxów liczyła 546 statków na dzień 31 marca tego roku. Trzynaście z nich weszło do służby w tym kwartale, a 9 ma być dostarczone do końca 2021 roku.

Globalne zapotrzebowanie na energię ma wzrosnąć o 4,6% w 2021 roku. Będzie ono napędzane przez rynki wschodzące i gospodarki rozwijające się - wynika z ostatniego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

Popyt na wszystkie paliwa kopalne ma znacznie wzrosnąć w tym roku, a zarówno węgiel, jak i gaz mają wzrosnąć powyżej poziomu z 2019 roku.

Oczekuje się, że poprawiające się otoczenie gospodarcze na świecie przyniesie odbicie światowego popytu na ropę o 5,4 mb / d, czyli 6 proc. powyżej poziomów z 2020 roku. Oczekuje się, że pomimo ożywienia popyt w 2021 roku będzie o 3,2% poniżej poziomów z 2019 roku.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.