• <

Wynik wyszukiwania - "wycieczkowiec" - Wiadomości

W stoczni Meyer Turku zwodowano pierwszy na jej terenie wycieczkowiec napędzany metanolem

W fińskim zakładzie odbyła się tradycyjna ceremonia wodowania przyszłego statku wycieczkowego Mein Shiff 7, budowanego dla TUI Cruises, części koncernu Royal Carribean. To ostatnia jednostka z budowanej serii, którą wyróżnia możliwość zasilania ekologicznym paliwem, w myśl dekarbonizacji żeglugi.
04.12.2023

Icon of the Seas gotowy na swój pierwszy rejs. Największy wycieczkowiec świata został przekazany armatorowi

Najnowocześniejszy statek wycieczkowy na świecie Icon of the Seas już wkrótce wyruszy w swój pierwszy, dziewiczy rejs. Wczoraj, 27 listopada br. fińska stocznia Meyer Turku dostarczyła gotową jednostkę armatorowi, firmie Royal Caribbean Internarional. Po niedawno zakończonych próbach morskich, "Icon" jest gotowy do przyjęcia pierwszych pasażerów.
28.11.2023

Port Gdańsk wciąż gotowy na wizyty wycieczkowców. Kolejna zapowiadana na grudzień

Wpłynięcia do polskich portów statków wycieczkowych to znak trwającego sezonu letniego. Po jego zakończeniu wizyty się kończą i kolejne tego typu jednostki można zobaczyć dopiero latem kolejnego roku. Tym razem ma nastąpić wyjątek od reguły i grudniu pojawi się jeszcze jeden.
13.11.2023

Największy na świecie statek wycieczkowy przechodzi ostatnie próby morskie

Kolejny rekordzista wśród wycieczkowców niedługo wyjdzie w swój dziewiczy, komercyjny rejs. Spędzając osiem dni w morzu, biorąc udział w szeregu testów i podlegając nawet setkom inspekcji pod kątem bezpieczeństwa, prawa morskiego oraz certyfikatów, Icon of the Seas jest niemal gotowy, aby wyznaczać nowe standardy w branży turystycznej.
07.11.2023

AIDAmar kończy sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

90 tysięcy turystów i 30 tysięcy członków załogi w ciągu kilku miesięcy, przy zapełnieniu statków sięgającym aż do 90% i wynoszącym średnio 2500 osób – tak w liczbach wyglądał tegoroczny sezon zawinięć do Portu Gdynia statków wycieczkowych, który zakończył się wraz z wizytą jednostki AIDAmar. Sezon 2023 był więc bardzo dobry, a kolejny zapowiada się jeszcze lepiej.
02.11.2023

Baltic Operator. Bloki wycieczkowca popłynęły do Finlandii

17 października w Gdańsku odbył się załadunek kolejnych zbudowanych na zlecenie fińskiej stoczni przez Baltic Operator bloków statku wycieczkowego.
20.10.2023

CRIST. Powstaje sekcja gigantycznego wycieczkowca

W dniu 29 września 2023 roku przeprowadzono urzędowy przegląd pierwszej sekcji kadłuba dla statku Meyer Turku NB-1402 ICON 3.
03.10.2023

Drugi największy statek wycieczkowy na świecie zwodowany we Francji

Trwa budowa przyszłego Utopia of the Seas, który znajdzie się we flocie Royal Caribbean International. To szósta jednostka w klasie Oasis, która już w przyszłym roku ma rozpocząć działalność.
20.09.2023

Luksusowy statek pasażerski z 206 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie w rejonie arktycznym

Luksusowy statek wycieczkowy Ocean Explorer z 206 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie u wschodniego wybrzeża Grenlandii, Znajdujący się najbliżej okręt przybędzie na ratunek pasażerom nie wcześniej niż w piątek, podaje w środę dziennik "The Independent".
13.09.2023

MSC Poesia ponownie odwiedza Gdynię

Do jutrzejszego poranka można w Gdyni podziwiać jeden z większych wycieczkowców, jakie w tym sezonie odwiedzają Port Gdynia – MSC Poesia.
04.09.2023

Niecodzienne spotkanie w Arktyce: wycieczkowiec i lodołamacz

Niedaleko Bieguna Północnego luksusowy francuski wycieczkowiec Commandant Charcot spotkał się z rosyjskim nuklearnym lodołamaczem 50 Let Pobedy.
28.08.2023

Do Gdyni zawinął wycieczkowiec Mein Schiff 6

Mierzący prawie 300 metrów wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie dzisiaj o godzinie 7 rano. To już szósta - i ostatnia w tym sezonie wizyta Mein Schiff 6 w Gdyni. Wycieczkowiec można podziwiać do godziny 18:00.
24.08.2023

Innowacyjny wycieczkowiec Silver Nova wyrusza w dziewiczy rejs przez Adriatyk

Swój pierwszy rejs rozpoczął wyjątkowy statek wycieczkowy należący do Silversea Cruises. Napędzany LNG Silver Nova to pierwszy z przyszłej linii statków klasy Nova.
16.08.2023

Stocznia Fincantieri przekazuje Norwegom nowoczesny wycieczkowiec

Stocznia Fincantieri w Marghera we Włoszech dostarczyła wczoraj drugi statek wycieczkowy Norwegian Cruise Line klasy Prima, Norwegian Viva. Jest to jeden z wielu przejawów tego, że branża wycieczkowa otrząsnęła się już ze skutków pandemii, poprawiając wydajność, budując nowe jednostki i przyjmując daleko sięgające w przyszłość rezerwacje.
04.08.2023

Kolejne protesty przeciwko przybyciu rosyjskiego wycieczkowca. Są zatrzymani

W Batumi, na zachodzie Gruzji, w poniedziałek mieszkańcy ponownie wyszli na demonstrację przeciwko wpłynięciu do portu wycieczkowca z rosyjskimi turystami. Policja nie dopuszcza zebranych do przystani. Zatrzymano ok. 10 osób.
31.07.2023

Mimo protestu Gruzinów do Batumi znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami

Mimo protestu do Batumi na zachodzie Gruzji znów przypłynie wycieczkowiec z rosyjskimi turystami, pisze w piątek portal Echo Kawkaza. Na pokładzie statku będą artyści popierający rosyjską agresję przeciwko Ukrainie oraz reżim oskarżonego o zbrodnie wojenne Władimira Putina.
28.07.2023

Meyer Werft dostarcza wycieczkowiec Silver Nova zamawiającemu

Niemiecka stocznia ogłosiła, że dostarczyła nowy, zaawansowany technologicznie i przede wszystkim ekologiczny statek wycieczkowy do Silversea Cruises.
21.07.2023

Wycieczkowiec The World z wizytą w Szczecinie

Do szczecińskiego portu zawinął dzisiaj rano wycieczkowiec The World. Statek zacumował przy Nabrzeżu Bułgarskim Centrum Logistycznego GRYF Sp. z o.o., gdzie będzie stacjonował do niedzieli.
16.07.2023

"Księżniczka" w gdyńskim porcie

Sky Princess, wycieczkowiec o długości 330 metrów został oficjalnie największym cruiserem odwiedzającym Gdynię. Jednostka zawinęła do Gdyni we wtorek rano i odpłynęła po 9-godzinnym przystanku.
12.07.2023

Icon of the Seas przeszedł testy i wypłynął na otwarte wody

Icon of the Seas to największy wycieczkowiec świata, który niedługo wyruszy w swój pierwszy rejs. Biuro prasowe Royal Caribbean International poinformowało, że pomyślnie przeszedł testy i wypłynął na otwarte wody.
12.07.2023

Ponant przedstawia projekt statku wycieczkowego napędzanego wiatrem i ogniwami paliwowymi

Francuska firma Ponant przedstawiła dwie koncepcje projektowe jachtu nowej generacji, którego celem jest ograniczenie emisji CO2 i ewolucja żeglugi w kierunku neutralności klimatycznej. Przedsiębiorstwo podało, że prowadzi rozmowy z wybranymi stoczniami. Oczekuje, że statek, który połączy w sobie sześć innowacyjnych technologii dekarbonizacji, będzie gotowy do 2030 roku.
06.07.2023

Sezon wycieczkowy w pełni. Viking Jupiter zawija do Portu Gdańsk [WIDEO]

Dziś rano w Gdańsku zakołysały się fale. Przy nabrzeżu Westerplatte zacumował majestatyczny wycieczkowiec Viking Jupiter. Potężny statek przyciąga spojrzenia swoimi wyjątkowymi parametrami i luksusowym wyposażeniem.
05.07.2023

Największy na świecie wycieczkowiec przechodzi próby morskie

Icon of the Seas, największy na świecie statek wycieczkowy linii Royal Caribbean, wypłynął z dziś fińskiej stoczni Meyer Turku po raz pierwszy. Statek przejdzie tygodniowe próby morskie.
19.06.2023

MSC Cruises stawia na E-LNG i zasilanie z lądu

MSC poinformowało, że podpisało długoterminową umowę na dostawy LNG ze skandynawską firmą energetyczną Gasum, która będzie wykorzystywana na nowym statku MSC Euribia. Podpisano również list intencyjny, którego celem jest dostarczanie przez Gasum znacznych ilości kilku tysięcy ton e-LNG do obsługi rejsów wycieczkowych począwszy od 2026 roku.
16.06.2023

Niewidome kobiety usunięte z wycieczkowca P&O

Dwie niewidome kobiety z West Sussex, Pam May i Jennie Bailie, publicznie wyraziły swoje oburzenie i poczucie upokorzenia po tym, jak zostały usunięte ze statku P&O Cruises ze względów "bezpieczeństwa i higieny". Incydent, który miał miejsce w zeszłym miesiącu, wywołał debatę na temat praw osób niepełnosprawnych i odpowiedzialności usługodawców.
11.06.2023

Potrzebna pomoc na wycieczkowcu. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na pokładzie MS Hamburg nieopodal Kołobrzegu źle się poczuł jeden z pasażerów, który wymagał interwencji medycznej. Z pomocą przybył śmigłowiec Mi-14PŁ/R z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Pacjenta przekazano załodze karetki pogotowia na terenie CSSP w Koszalinie.
19.05.2023

Afera w Finlandii. Inżynier skopiował plany największego wycieczkowca świata

W sądzie w Turku rozpoczął się proces w sprawie o szpiegostwo przemysłowe. Doświadczony projektant okrętów tuż przed odejściem z pracy skopiował cenne pliki z planami największego wycieczkowca świata. Następnie nawiązał współpracę ze stocznią w Chinach.
18.05.2023

Sezon wycieczkowców w Gdyni rozpoczęty. Do portu zawijają kolejne statki

W gdyńskim porcie rozpoczął się sezon wycieczkowców. We wtorek, 2 maja przy Nabrzeżu Francuskim zacumował MSC Fantasia. Dzisiaj, 4 maja do portu zawinął już kolejny statek - Aidadiva. Można go zobaczyć do godziny 18:00.
06.05.2023

Okrutna rzeczywistość: śmierć na wycieczkowcu. Wdowa domaga się milionowego odszkodowania

Dramatyczna historia Marilyn Jones i jej zmarłego podczas rejsu męża wywołała burzę emocji i liczne kontrowersje.
24.04.2023

Hamburg na start. Port Gdańsk otworzył sezon wycieczkowy

144-metrowy wycieczkowiec Hamburg z 330 turystami na pokładzie jako pierwszy statek tego typu zawitał w tym roku do Portu Gdańsk. Tym samym sezon wycieczkowy w porcie został oficjalnie otwarty.
23.04.2023

Pierwszy wycieczkowiec w Porcie Gdańsk oznaką początku sezonu

Do Gdańska wpłynął statek wycieczkowy Hamburg, będąc pierwszym z ok. 50, jakie mają pojawić się w tamtejszym porcie w trakcie sezonu. Coraz częstsze wizyty dużych jednostek są znakiem jego rosnących możliwości w zakresie ich przyjmowania oraz obsługi.
20.04.2023

Tragedia na wycieczkowcu. Pasażerka wypadła z balkonu

Na wycieczkowcu Valiant Lady, który płynął z Portu Miami do Roatan w Hondurasie doszło do tragicznego wypadku – jeden z pasażerów wypadł z balkonu i odniósł śmiertelne obrażenia.
07.04.2023

Grupa Meyer prezentuje innowacyjne statki oraz projekt wycieczkowca przyszłości

Podczas targów rejsowych w Fort Lauderdale na Florydzie brytyjski koncern Meyer zaprezentował koncepcję futurystycznego wycieczkowca, jaki mógłby przemierzać oceny za kilka dekad. Firma wykorzystała tu doświadczenie z budowy dwóch najnowocześniejszych technologicznie jednostek pasażerskich, jakie wyszły z jej stoczni.
04.04.2023

Symphony of the Seas ustanawia rekord liczby pasażerów podczas przeprawy przez Atlantyk

Jeden z największych statków wycieczkowych na świecie, należący do Royal Caribbean International zdobywa nowe osiągnięcie w branży wycieczkowców. To już kolejny raz, gdy statek pasażerski zabiera w rejs ogromną ilość turystów oraz członków załogi, co świadczy też o przebudzeniu morskiego ruchu turystycznego.
27.03.2023

Do Japonii przypłynął pierwszy od czasu pandemii wycieczkowiec

Do portu w Japonii zawinął w środę pierwszy zagraniczny wycieczkowiec po blisko trzech latach zakazu wprowadzonego z powodu pandemii Covid-19 – podała agencja Kyodo, przypominając historię kwarantanny na statku Diamond Princess i śmierć 13 płynących nim osób.
01.03.2023

Kolejne statki wycieczkowe powracają do działalności po pandemii

Trzy lata temu świat ogarnęła panika związana z postępem choroby COVID-19, której szybkość rozprzestrzeniania i skutki zachorowania doprowadziły do wielu zgonów na całym świecie. Związane z tym obostrzenia okazały się wyzwaniem dla wielu branż, w tym turystycznej. Teraz kolejne statki wycieczkowe wracają do regularnych rejsów.
24.02.2023

Stocznia Fincantieri zwodowała kolejny ekologiczny wycieczkowiec

Włoskie przedsiębiorstwo uczyniło kolejny krok związany z budową nowego, ekologicznego wycieczkowca dla Regent Seven Seas Cruises, marki należącej do Norwegian Cruise Line Holdings. Dostawa jest zaplanowana na listopad tego roku.
03.02.2023

Ukraińscy uchodźcy opuszczą wycieczkowiec

Niemal 2,5 tys. uchodźców z Ukrainy spędziło ostatnie pół roku na pokładach 2 wycieczkowców zacumowanych w Glasgow w Szkocji. Statki zapewniły schronienie, ale od początku było wiadomo, że to rozwiązanie tymczasowe. Już wkrótce Ukraińcy zejdą na ląd – zbliża się termin wygaśnięcia porozumienia szkockiego samorządu z armatorem.
16.01.2023

Kolejne bloki wycieczkowca opuściły stocznię Crist

Gdyńska stocznia Crist ukończyła prace nad dwoma kolejnymi blokami i jedną kompletną sekcją statku pasażerskiego. Kolejne elementy opuszczą zaś stocznię w ciągu kilku dni.
13.01.2023

Czy jest możliwe mieszkać na luksusowym statku? Storylines twierdzi, że tak

Firma Storylines chce wprowadzić do swojej oferty wyjątkowy statek wycieczkowy, oferując nie tylko podróż jako pasażer, ale też jako mieszkaniec.
11.01.2023

WIDEO: wycieczkowiec ratuje Kubańczyków w małej łódce

Zupełnie nowy wycieczkowiec Celebrity Beyond natknął się podczas rejsu na niewielką łódkę, na której dryfowało 19 osób.
04.01.2023

Wycieczkowiec nie wszedł do portu przez obce organizmy przyczepione do kadłuba

Statkowi wycieczkowemu Viking Orion z setkami pasażerów na pokładzie odmówiono zgody na cumowanie w Adelajdzie ze względu na pokrywającą kadłub warstwę mikroorganizmów, roślin, alg i małych zwierząt, wśród których mogą być gatunki inwazyjne - poinformowała w poniedziałek BBC.
02.01.2023

Największy wycieczkowiec świata zwodowany w fińskiej stoczni

Należący do Royal Caribbean statek Icon of the Seas jest w trakcie budowy w stoczni Meyer Turku w Finlandii. W piątek rano dok, w którym znajduje się kadłub, został napełniony wodą, aby umożliwić rozpoczęcie kolejnych etapów realizacji projektu.
12.12.2022

Największy i najbardziej ekologiczny statek zbudowany przez Fincantieri otrzymał nazwę podczas ceremonii w Nowym Jorku [WIDEO]

MSC Cruises, część szwajcarskiego konglomeratu MSC Group, zorganizowała ceremonię nadania nazwy swojej najbardziej zaawansowanemu technologicznie i ekologicznemu statkowi wycieczkowemu, zbudowanemu we Włoszech.
08.12.2022

Pasażer wycieczkowca mówi, jak przetrwał niemal 20 godzin w zatoce pełnej rekinów

28-latek, który wypadł za burtę statku Carnival Valor i cudem przeżył prawie 20 godzin w wodzie, pożywiał się bambusem i walczył ze zwierzęciem, które prawdopodobnie mogło być rekinem, desperacko trzymając się nadziei, że zostanie uratowany.
05.12.2022

Queen Elizabeth skraca rejs z powodu zarażeń koronawirusem na pokładzie

Należący do Cunard Cruises wycieczkowiec opuścił swój port na Bali z powodu wykrycia zachorowań na Covid-19 na pokładzie. Szacuje się, że 10-15% z 3000 osób na pokładzie (2000 pasażerów i 1000 członków załogi) ma pozytywny wynik testu.
30.11.2022

Disney kupił Global Dream od upadłej stoczni MV Werften

Disney Cruise Line potwierdza, że sfinalizowano zakup nieukończonego statku wycieczkowego Global Dream, który był budowany przez MV Werften dla firmy Genting Hong Kong's Dream Cruises, kiedy stocznia, a później jej spółka macierzysta, zbankrutowała w styczniu 2022 r. Gigant rozrywkowy pozyskał statek wycieczkowy po korzystnej cenie i zgodnie z wytycznymi dotyczącymi wydatków kapitałowych korporacji dla inwestorów.
17.11.2022

Pierwszy na świecie zeroemisyjny wycieczkowiec zostanie sklasyfikowany przez DNV

Northern Xplorer, niedawno założone norweskie przedsiębiorstwo żeglugowe, wybrało DNV do sklasyfikowania swojego pierwszego statku wycieczkowego z zerową emisją.
01.11.2022

Celebrity wychodzi naprzeciw przepisom z nowymi systemami uzdatniania wody

Niemiecka firma RWO ukończyło instalacje swojego zaawansowanego systemu uzdatniania wody nowej generacji (Advanced Water Treatment System, AWTS). Został on zainstalowany na statkach klasy Solstice, do których należą Celebrity Silhouette i Celebrity Reflection.
31.10.2022

MSC Cruises odbiera największy statek wycieczkowy napędzany LNG

Stocznia Chantiers de l’Atlantique w St. Nazaire we Francji przekazała - 24 października - armatorowi MSC Cruises statek wycieczkowy MSC World Europa. Jednostka jest aktualnie największym na świecie statkiem wycieczkowym napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG).
28.10.2022

MSC odebrało największy wycieczkowiec na LNG i ogniwa paliwowe

Wycieczkowe ramię MSC, największych linii żeglugowych świata, MSC Cruises, wzmocniło właśnie swoją flotę o wyjątkową jednostkę – MSC World Europa. To pierwszy wycieczkowiec napędzany LNG i pierwszy duży cruiser linii korzystający z ogniw paliwowych.
25.10.2022

Rejs jak z bajki? Disney chce kupić wycieczkowiec Global Dream

W związku z postępującą likwidacją Genting Hong Kong gigant medialny Disney podobno zwrócił uwagę na jeden z wycieczkowców Genting, Global Dream. Budowa tej jednostki odbywała się w stoczni MV Werften, spółce zależnej Genting, zanim Genting zbankrutował na początku 2022 roku.
15.10.2022

Rosja uruchamia rejsy wycieczkowe po Morzu Czarnym

16 lipca z czarnomorskiego portu w Soczi w swój pierwszy w tym sezonie rejs wyruszy Astoria Grande. Jednostka będzie zabierała turystów w wycieczki po południowej i wschodniej części Morza Czarnego.
15.07.2022

[WIDEO] Port Gdańsk. Sea Cloud Spirit zawinął po raz pierwszy

9 lipca w terminalu Westerplatte zacumował żaglowiec Sea Cloud Spirit, wycieczkowiec linii Sea Cloud Cruises.
11.07.2022

Norweski rejs skrócony po uderzeniu wycieczkowca w górę lodową na Alasce

Wycieczkowiec Norwegian Cruise Line wraca do Seatle po tym, jak podczas rejsu na Alasce uderzył w małą bryłę lodową (glower).
02.07.2022

[WIDEO] Costa Cruises ochrzciła nowy flagowy wycieczkowiec

Nowy flagowy statek linii wycieczkowych Costa Cruises - Costa Toscana - został ochrzczony w Barcelonie.
20.06.2022

Luksusowy wycieczkowiec dla MSC zwodowany we Włoszech

Włoska grupa Fincantieri poinformowała, że z doku stoczniowego wypłynął luksusowy wycieczkowiec Explora I – pierwszy z czterech zamówionych przez wycieczkowy dział giganta żeglugowego MSC.
31.05.2022

Wycieczkowiec Royal Caribbean spowodował odwołanie startu rakiety SpaceX

Dochodzenie przeprowadzone przez amerykańską Straż Przybrzeżną wykazało, że wycieczkowiec Royal Caribbean International naruszył strefę bezpieczeństwa portu Jacksonville i tym spowodował styczniowe odwołanie startu rakiety SpaceX z Przylądka Canaveral na Florydzie.
22.05.2022

[WIDEO] Rekordowy wycieczkowiec w Porcie Gdynia

Dwa dni po rozpoczęciu sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia padł rekord – do portu zawinęła najdłuższa jednostka tego typu, jaka kiedykolwiek pojawiła się w Gdyni.
17.05.2022

Poezja w Gdyni. MSC Poesia rozpoczął sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia [WIDEO]

Wycieczkowiec MSC Poesia jako pierwszy w tym roku statek tego typu zawitał do Portu Gdynia. Jednostka zawinęła do Gdyni w niedzielę 15 maja.
15.05.2022

Japonia. Odnaleziono wrak zatopionej łodzi wycieczkowej

W piątek w Japonii zlokalizowano wrak łodzi wycieczkowej, która zatonęła na północnym wybrzeżu sześć dni wcześniej.
05.05.2022

Wysokie ceny statków. Zamieszanie na rynku wyhamowuje inwestycje żeglugowe. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 12-15/2022)

Ze względu na dobrą koniunkturę na rynku frachtowym a także spadającą już od pewnego czasu podaż tonażu, wartości statków niemal wszystkich segmentów mocno wzrastają. Uśrednione dane dla ostatnich 3 miesięcy wskazują, że zmiany wynoszą około plus 12 proc. Dodatkowo wzrosty cen stali, powszechna niepewność tego, jak zachowa się rynek, nie dają podstaw do przeprowadzania bezpiecznych i dużych zakupów, czy też zamówień bez gwarancji pokrycia kontraktowego.
21.04.2022

Hamburg otworzył sezon. Do Portu Gdańsk przypłynie ponad 100 wycieczkowców [WIDEO]

Pływający pod bahamską banderą Hamburg zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w niedzielę po godzinie 12.00. Wizyta tej luksusowej jednostki w Gdańsku otworzyła tegoroczny sezon wycieczkowców. – Na ten rok mamy zaplanowanych ponad 100 statków – mówi Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk.
11.04.2022

Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już w niedzielę w Porcie Gdańsk

Luksusowy statek pasażerski „Hamburg”, pływający pod bahamską banderą, w najbliższą niedzielę (10.04) zacumuje przy Terminalu Promowym Westerplatte.
06.04.2022

Nowy wycieczkowiec Disneya zwodowany

Pierwszy od dekady nowy wycieczkowiec Disneya został w piątek zwodowany w niemieckiej stoczni Meyer Werft.
20.02.2022

[WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie

Podczas rejsu z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku Euroferry Olimpia wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar - poinformowała w piątek grecka policja portowa.
18.02.2022

M/S Wilhelm Gustloff – 77. rocznica tragicznej katastrofy na wodach Bałtyku

Ten piąty co do wielkości w momencie wybudowania niemiecki statek pasażerski przed drugą wojną światową był flagowym statkiem wycieczkowym nazistowskiej organizacji „Kraft durch Freude”. Nazwa statku "Wilhelm Gustloff" została nadana na cześć zamordowanego członka NSDAP. Budowa wycieczkowca rozpoczęła się w 1936 roku, a zakończyła w 1938 roku. Od tego czasu do sierpnia 1939 roku jednostka wykonała aż 50 podróży wycieczkowych w różne rejony świata.
30.01.2022

Obchody 10. rocznicy katastrofy statku Costa Concordia, przybyła grupa rozbitków

Na włoskiej wyspie Giglio uczczono w czwartek 32 ofiary katastrofy statku Costa Concordia sprzed 10 lat. Na wyspę wrócili niektórzy rozbitkowie, którzy znaleźli tam wtedy schronienie i otrzymali pomoc.
13.01.2022

10 lat od katastrofy statku Costa Concordia; rozbitkom pomagał m.in. proboszcz z wyspy Giglio

- Przyszli do mnie mieszkańcy i powiedzieli, że doszło do katastrofy morskiej i na brzeg płyną do nas ludzie; poszedłem do kościoła i otworzyłem go dla rozbitków - tak w rozmowie z PAP wspomina katastrofę statku Costa Concordia przed 10 laty u brzegów włoskiej wyspy Giglio ówczesny proboszcz tamtejszej parafii ksiądz Lorenzo Pasquotti.
13.01.2022

Od świąt ponad 800 zakażonych osób na wycieczkowcach w Brazylii

Od Świąt Bożego Narodzenia do czwartku na wycieczkowcach pływających u brzegów Brazylii potwierdzonych zostało w sumie ponad 800 infekcji koronawirusem - oszacowały służby medyczne tego południowoamerykańskiego kraju.
07.01.2022

Zakażeni z uziemionego wycieczkowca AIDANova na kwarantannie w hotelach

Do poniedziałkowego wieczora służby medyczne Portugalii potwierdziły 77 przypadków zakażenia na niemieckim wycieczkowcu AIDANova, który od piątku objęty był kwarantanną w porcie w Lizbonie. Chorzy trafili do kilku hoteli w portugalskiej stolicy.
04.01.2022

Około 150 zakażonych pasażerów na pokładzie statku w Genui

Około 150 pasażerów statku wycieczkowego, który wpłynął w poniedziałek do portu w Genui we Włoszech, jest zakażonych koronawirusem - podała agencja Ansa. Większość pasażerów na pokładzie luksusowej jednostki MSC Grandiosa, która przypłynęła z Marsylii, to Włosi.
04.01.2022

Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje

Niemiecki wycieczkowiec AIDANova, który w piątek wieczorem został objęty w porcie w Lizbonie kwarantanną w związku z ogniskiem zakażenia koronawirusem, zakończył w niedzielę rejs z powodu stwierdzenia nowych infekcji. Statek udawał się na hiszpańską wyspę Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich.
02.01.2022

Kolejny klasyczny wycieczkowiec do rozbiórki

Oriental Dragon, jeden ze statków określanych mianem „pionierów” pośród cruiserów, został sprzedany na aukcji. Nabywcą jest firma, która w swojej flocie posiada inne statki przeznaczone do złomowania.
01.01.2022

Niemiecki wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie

Niemiecki wycieczkowiec został w piątek wieczorem objęty w porcie w Lizbonie kwarantanną w związku z ogniskiem zakażenia, jakie pojawiło się na tej jednostce zmierzającej na hiszpańską wyspę Lanzarote, usytuowaną na atlantyckim archipelagu Wysp Kanaryjskich.
01.01.2022

USA: CDC rekomenduje rezygnację z rejsów wycieczkowych z powodu pandemii

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleciły w czwartek obywatelom USA unikanie podróży statkami wycieczkowymi, niezależnie od poziomu zaszczepienia na Covid-19. CDC podniosły także poziom ostrzeżeń o zagrożeniach na takich jednostkach do czwartego, najwyższego stopnia.
30.12.2021

Pierwszy wycieczkowiec chińskiej produkcji już na wodzie

Prawie dziesięć lat zajęły Chińczykom prace nad urzeczywistnieniem planu zbudowania we własnych stoczniach własnego luksusowego wycieczkowca.
23.12.2021

Costa Toscana gotowa do wypłynięcia [ZDJĘCIA]

Nowy statek linii wycieczkowych Costa Cruises – Costa Toscana – został zwodowany 2 grudnia. W swój pierwszy rejs wypłynie 5 marca 2022 roku z Savony, w tygodniową trasę po zachodniej części Morza Śródziemnego.
08.12.2021

10 przypadków Covid-19 na wycieczkowcu płynącym do Nowego Orleanu

Dziesięć przypadków Covid-19 zostało zidentyfikowanych na statku Norwegian Cruise Line, który wszedł w niedzielę do portu w Nowym Orleanie.
05.12.2021

Carnival ochrzcił trzeci statek wycieczkowy z napędem LNG - Carnival Jubilee

Amerykańska firma wycieczkowa Carnival Cruise Line ujawniła nazwę swojego trzeciego statku wycieczkowego klasy Excel napędzanego LNG. Mowa o Carnival Jubilee, który wypłynie w pierwszy rejs w 2023 roku.
15.11.2021

Wycieczkowce na żyletki. Rekordowe 14 cruiserów poszło na złom w 2021

W stoczni rozbiórkowej Alang w indyjskim stanie Gudźarat w tym roku pojawiło się aż 14 wycieczkowców.
27.10.2021

Carnival Cruise Line ochrzcił najnowszy statek wycieczkowy napędzany LNG

Carnival Cruise Line, największa na świecie firma wycieczkowa, zorganizowała ceremonię chrztu swojego najnowszego statku wycieczkowego napędzanego LNG - Mardi Gras.
26.10.2021

Największy elektryczny wycieczkowiec powstaje w Chinach

Chińczycy budują największy na świecie, zasilany w pełni elektrycznie wycieczkowiec. Ma on obsługiwać rejsy po rzece Jangcy.
20.08.2021

Wycieczkowiec Artania zawinął do Portu Gdynia [foto, wideo]

We wtorek rano do Portu w Gdyni przybył 230-metrowy wycieczkowiec Artania. Statek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim. To pierwsze zawinięcie cruisera do Gdyni w tym roku.
18.08.2021

Turcja: Dwie osoby zginęły w czasie demontażu wycieczkowca Carnival Cruise

Dwóch pracowników tureckiej stoczni złomowej zginęło w wyniku wypadku podczas demontażu statku wycieczkowego Carnivala.
28.07.2021

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wycieczkowiec Europa o długości 198 metrów po raz pierwszy w tym roku zawinął do Portu Gdańsk w czwartkowy (22 lipca) poranek.
22.07.2021

Nieszczepieni pasażerowie są traktowani na morzu jak goście drugiej klasy

Wycieczkowiec Freedom of the Seas firmy Royal Caribbean wznowiło rejsy z Miami na Bahamy z dwiema klasami pasażerów na pokładzie – tymi, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, i tymi, którzy tego nie zrobili.
09.07.2021

Baleària przebudowała prom LNG Martín i Soler, aby wypłynąć

Hiszpański operator promowy Baleària odda do użytku przebudowany statek LNG 30 czerwca na trasie Barcelona-Eivissa, aby ograniczyć emisje CO2.
30.06.2021

Wycieczkowce w Porcie Gdynia

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia rozpocznie się 11 maja i potrwa do 22 października. W sumie wycieczkowce powinny zawinąć do nas aż 34 razy. Oczywiście, o ile trwająca pandemia nie pokrzyżuje tych planów.
04.05.2021

Costa prezentuje trasy na 2021 i wprowadza nowości na sezon 2022-2023

Włoski armator Costa Cruises uruchomił rezerwację rejsów na sezon 2022/2023. Debiutem będzie rejs Costa Toscana po Morzu Śródziemnym. Wznowione zostaną Wielkie Rejsy po Amazonii, powrócą także rejsy do Izraela i Egiptu. Dostępne będą rejsy dalekodystansowe i luksusowa oferta wycieczek przybrzeżnych, aby odkryć piękno unikalnych tras i miejsc.
21.04.2021

Stocznia Meyer Werft z nowym zamówieniem na statek wycieczkowy

Niemiecka stocznia specjalizująca się w budowie statków wycieczkowych Meyer Werft zdobyła kontrakt na budowę nowej jednostki. To pierwsza umowa od początku pandemii, która spowodowała globalny kryzys na rynku wycieczkowców.
01.04.2021

Włoski rząd wyprowadza wielkie wycieczkowce z laguny w Wenecji

Wieloletnie starania przeciwników wielkich statków pasażerskich w Wenecji zostały zwieńczone w dekrecie rządu Mario Draghiego. Włoska rada ministrów zdecydowała, że wycieczkowce będą mogły zacumować tylko poza laguną.
01.04.2021

W końcu dobra wiadomość dla czołowego armatora wycieczkowców. Rosną stawki oraz rezerwacje

Royal Caribbean Group zanotował wzrost w liczbie rezerwacji na swoich statkach, w momencie gdy coraz więcej rządów na całym świecie przeprowadza masowe szczepienia przeciw wirusowi COVID.
24.02.2021

Ochrzczono drugi wycieczkowiec P&O Cruises napędzany LNG

Brytyjska linia wycieczkowa P&O Cruises ochrzciła wycieczkowiec klasy Excel napędzany LNG – Arvia. Jednostka dołączy do floty armatora w grudniu 2022.
22.02.2021

Wycieczkowiec ekspedycyjny nowej generacji zakończył próby morskie

Dwa wycieczkowce klasy Infinity budowane dla SunStone Ships przez chińską stocznię China Merchants Heavy Industry pomyślnie zakończyły próby morskie.
16.02.2021

Koszmar linii wycieczkowych trwa. Kanada przedłuża zakaz dla wycieczkowców do 2022 roku

Przez kolejny rok wycieczkowce otrzymają zakaz wstępu na kanadyjskie wody w celu powstrzymania pandemii COVID-19.
10.02.2021

W stoczni Fincantieri położono stępkę pod wycieczkowiec Viking Mars

Włoska stocznia Fincantieri położyła stępkę pod Viking Mars, ósmy wycieczkowiec oceaniczny wybudowany dla armatora Viking w ich zakładzie w Ankonie.
04.02.2021

Wycieczkowiec Costa Smeralda stracił łódź ratunkową podczas nieudanego dokowania (wideo)

Flagowy wycieczkowiec Costa Cruises – Costa Smeralda – odniósł lekkie uszkodzenia w czasie dokowania we włoskim porcie Savona. Incydent został uwieczniony na wideo.
25.01.2021

Kolejny wycieczkowiec Costa Cruises zwodowany w Finlandii

Costa Toscana, wycieczkowiec zasilany LNG o tonażu 185 tys. GT budowany dla włoskiej linii Costa Cruises, został 15 stycznia zwodowany w fińskiej stoczni Meyer Turku.
19.01.2021

Fincantieri zwodowało nowy wycieczkowiec dla Silvsea Cruises

We włoskim zakładzie koncernu stoczniowego Fincantieri w Ankonie zwodowano wycieczkowiec Silver Dawn. Po zakończeniu wyposażenia statek będzie gotowy do odbioru w listopadzie 2021 roku.
15.01.2021

Carnival zanotował prawie 2 mld dolarów straty w ostatnim kwartale

Carnival Corp zanotował większą niż się spodziewano stratę w ostatnim kwartale, z powodu pandemii koronawirusa, która sparaliżowała branżę żeglugi wycieczkowej.
13.01.2021

Carnival odebrał wycieczkowiec z kolejką górską na pokładzie [wideo]

Fińska stocznia Meyer Turku przekazała Carnival Cruise Line wycieczkowiec Mardi Gras – jednostkę o tonażu 180 tys. jednostek, napędzaną LNG, z pierwszą kolejką górską na jednostce morskiej.
21.12.2020

Zwodowano giganta wśród wycieczkowców (wideo, galeria)

Niemiecka stocznia Meyer Werft zwodowała Odyssey of the Seas, drugi wycieczkowiec klasy Quantum Ultra armatora Royal Caribbean.
02.12.2020

Pierwszy od marca wycieczkowiec wpłynął na Wyspy Kanaryjskie

Wczoraj na Wyspy Kanaryjskie przybył pierwszy od połowy marca wycieczkowiec. Statek przypłynął na Gran Canarię z ponad 700 niemieckimi pasażerami.
07.11.2020

Podróż w głębiny oceanu w ramach luksusowego rejsu wycieczkowcem [wideo]

Pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem, firmy oferujące luksusowe rejsy wycieczkowe rozszerzają oferty dla gości. Najnowsze trendy oscylują m.in. wokół podróży w głąb oceanu.
16.09.2020

Kolejny megablok wycieczkowca opuścił CRIST [foto]

Wczoraj do Francji wyruszył w pełni wyposażony, 172-metrowy blok pływający, zawierający część śródokręcia wraz z częścią siłowni oraz cztery dodatkowe bloki. Zrealizowany przez CRIST projekt L34 jest elementem stałej współpracy stoczni CRIST z francuskim armatorem stoczniowym Chantiers de l'Atlantique, przy budowie w pełni wyposażonych bloków do największych statków pasażerskich świata.
15.09.2020

Europa 2: pierwszy wycieczkowiec w sezonie w Porcie Gdynia [foto, wideo]

Dzisiaj (11 września) do Portu Gdynia zawinął pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Europa 2 linii Hapag Lloyd to jeden z najbardziej widowiskowych, luksusowych wycieczkowców pływających po naszych wodach.
11.09.2020

Do Portu Gdańsk wpłynął pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie [foto, wideo]

Rankiem 10 września 2020 r. do Portu Gdańsk zawitał pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Standardowo sezon wycieczkowców w porcie trwa od kwietnia do października, a po bieżącym roku spodziewano się rekordowej liczby zawinięć. Pandemia koronawirusa jednak zmieniła nieco plany. Z planowanych 84 jednostek, dziś wpłynęła pierwsza.
10.09.2020

Costa Cruises powraca: Costa Deliziosa wyrusza dziś z Triestu na rejs z włoskimi pasażerami

Costa Deliziosa wznawia 7-dniowe rejsy zawijając tylko do włoskich portów: Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii. Będą to rejsy przeznaczone dla gości zamieszkałych we Włoszech.
08.09.2020

W Hiszpanii przyjęto pierwszy wycieczkowiec od wybuchu epidemii

Wczoraj do Hiszpanii dotarł pierwszy statek wycieczkowy od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w tym kraju. Jednostka przypłynęła z Francji w ramach rejsu wzdłuż brzegów Andaluzji.
07.09.2020

Najnowszy wycieczkowiec Silversea pomyślnie przeszedł próby morskie

Najnowszy ultraluksusowy Silversea Cruises – Silver Moon – pomyślnie przeszedł próby morskie, które odbyły się od 8 do 20 sierpnia.
28.08.2020

Innowacyjny statek o pięciu kadłubach [wideo]

Coraz bardziej rygorystyczne przepisy środowiskowe i rosnące koszty paliwa zmuszają firmy i organizacje żeglugowe do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, pozwalających na zmniejszenie kosztów zasilania statków w niezbędną energię oraz na zaspokojenie rosnących wymagań norm środowiskowych. Na całym świecie opracowywane są projekty mające na celu wykorzystanie energii wiatru. Niektórzy z projektantów przekonują, przy sprzyjających wiatrach i właściwym wykorzystaniu ich energii oszczędność paliwa może sięgnąć nawet do 50 procent.
28.08.2020

Działacze na rzecz klimatu wznieśli protest przeciw operatorowi luksusowych promów

Grupa działaczy na rzecz klimatu Ocean Rebellion, sojusznik Extinction Rebellion, rozpoczęła protest polegający na wyświetlaniu wiadomości na kadłubie luksusowego statku wycieczkowego w Falmouth w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Protest ma na celu podniesienie świadomości i podkreślenie dewastacji środowiska, spowodowanej przez branżę wycieczkową.
26.08.2020

Norwegia: 33 członków załogi wycieczkowca zakażonych jest SARS-CoV-2

Spośród 158 członków załogi wycieczkowca Roald Amundsen 33 osoby są zakażone SARS-CoV-2, a u 120 osób wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny - poinformował w sobotę norweski armator Hurtigruten.
01.08.2020

AIDAmar kończy sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

90 tysięcy turystów i 30 tysięcy członków załogi w ciągu kilku miesięcy, przy zapełnieniu statków sięgającym aż do 90% i wynoszącym średnio 2500 osób – tak w liczbach wyglądał tegoroczny sezon zawinięć do Portu Gdynia statków wycieczkowych, który zakończył się wraz z wizytą jednostki AIDAmar. Sezon 2023 był więc bardzo dobry, a kolejny zapowiada się jeszcze lepiej.
02.11.2023

Do Gdyni zawinął wycieczkowiec Mein Schiff 6

Mierzący prawie 300 metrów wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie dzisiaj o godzinie 7 rano. To już szósta - i ostatnia w tym sezonie wizyta Mein Schiff 6 w Gdyni. Wycieczkowiec można podziwiać do godziny 18:00.
24.08.2023

Sezon wycieczkowy w pełni. Viking Jupiter zawija do Portu Gdańsk

Dziś rano w Gdańsku zakołysały się fale. Przy nabrzeżu Westerplatte zacumował majestatyczny wycieczkowiec Viking Jupiter. Potężny statek przyciąga spojrzenia swoimi wyjątkowymi parametrami i luksusowym wyposażeniem.
05.07.2023

Hamburg na start. Port Gdańsk otworzył sezon wycieczkowy

144-metrowy wycieczkowiec Hamburg z 330 turystami na pokładzie jako pierwszy statek tego typu zawitał w tym roku do Portu Gdańsk. Tym samym sezon wycieczkowy w porcie został oficjalnie otwarty.
21.04.2023

Poezja w Gdyni. MSC Poesia rozpoczął sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia [WIDEO]

Wycieczkowiec MSC Poesia jako pierwszy w tym roku statek tego typu zawitał do Portu Gdynia. Jednostka zawinęła do Gdyni w niedzielę 15 maja.
16.05.2022

Spirit of Discovery wpłynął do Portu Gdańsk [WIDEO, ZDJĘCIA]

Statek Spirit of Discovery pływa pod brytyjską banderą z 495 pasażerami na pokładzie. Do Portu Gdańsk wpłynął w sobotę, 7 maja 2022. Jednostka mierzy 236,7 metra długości.
07.05.2022

Hamburg otworzył sezon. Do Portu Gdańsk przypłynie ponad 100 wycieczkowców [WIDEO]

Pływający pod bahamską banderą Hamburg zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w niedzielę po godzinie 12.00. Wizyta tej luksusowej jednostki w Gdańsku otworzyła tegoroczny sezon wycieczkowców. – Na ten rok mamy zaplanowanych ponad 100 statków – mówi Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk. 
10.04.2022

Wycieczkowiec AIDAmar zawinął do Portu Gdynia [WIDEO, ZDJĘCIA]

AIDAmar to ponad 250-metrowy wycieczkowiec. Jednostka pod włoską banderą zawinęła do Portu Gdynia przy Nabrzeżu Francuskim w środę (25 sierpnia) wczesnym rankiem. Co kryją wnętrza statku, który na pokład może zabrać ponad 2800 osób?
25.08.2021

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Wycieczkowiec Europa o długości 198 metrów po raz pierwszy w tym roku zawinął do Portu Gdańsk w czwartkowy (22 lipca) poranek.
22.07.2021

Europa 2: pierwszy wycieczkowiec w sezonie w Porcie Gdynia

Dzisiaj (11 września) do Portu Gdynia zawinął pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Europa 2 linii Hapag Lloyd to jeden z najbardziej widowiskowych, luksusowych wycieczkowców pływających po naszych wodach.
11.09.2020

Do Portu Gdańsk wpłynął pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie

Rankiem 10 września 2020 r. do Portu Gdańsk zawitał pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Standardowo sezon wycieczkowców w porcie trwa od kwietnia do października, a po bieżącym roku spodziewano się rekordowej liczby zawinięć. Pandemia koronawirusa jednak zmieniła nieco plany. Z planowanych 84 jednostek, dziś wpłynęła pierwsza.
10.09.2020

AIDAmar zakończyła sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia. W tym roku przypłynęło 118 tys. pasażerów

54 zawinięcia, w tym cztery nieplanowane, ponad 42 tysiące członków załóg statków pasażerskich i 17% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Takimi wynikami Zarząd Morskiego Portu Gdynia zamknął sezon statków pasażerskich 2019. Ostatnim wycieczkowcem, jaki w tym roku mogliśmy zobaczyć przy Nabrzeżu Francuskim, była AIDAmar. Ta ponad 250-metrowa jednostka w tym roku cumowała w Porcie Gdynia aż 16 razy.
08.10.2019

Niewielkie statki wycieczkowe szansą dla rozwoju turystyki w małych portach południowego Bałtyku. Seminarium międzynarodowego projektu JOHANN

Aktywizacja portów południowego Bałtyku pod kątem rozwoju turystyki morskiej przy wykorzystaniu niewielkich statków wycieczkowych – to główny cel międzynarodowego projektu Small Cruise Ships in South Baltic Destinations (JOHANN). Jego uczestnicy gościli w Gdańsku w dniach 26-28 czerwca na seminarium. Jednym z partnerów projektu JOHANN jest Uniwersytet Morski w Gdyni.
01.07.2019

Norwegian Getaway w Porcie Gdynia. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Ma ponad 325 m długości, zabiera na pokład prawie 4 030 pasażerów, jest luksusowy i elegancki. To Norwegian Getaway – największy wycieczkowiec tego sezonu w Porcie Gdynia i najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów. Jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Francuskim.
28.06.2019

„Uśmiechnięta” AIDAmar po raz kolejny w Porcie Gdynia

Sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia w pełni. We wtorek po raz trzeci zawinęła tam „uśmiechnięta” AIDAmar. To najbardziej popularny statek pasażerski tego roku – łącznie przypłynie do gdyńskiego portu aż 16 razy.
06.06.2019

Mein Schiff 1 w Porcie Gdynia. To jeden z najdłuższych wycieczkowców tego sezonu

Nowoczesny, elegancki i ekologiczny. Tak w kilku słowach można opisać wycieczkowiec Mein Schiff 1, który w środę zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. To drugi pod względem długości statek pasażerski tego sezonu.
30.05.2019

Norweska Perła po raz pierwszy w Porcie Gdynia

Norwegian Pearl w Porcie Gdynia. Luksusowy wycieczkowiec z charakterystycznie pomalowanym kadłubem zacumował we wtorek przy Nabrzeżu Francuskim. To jego pierwsza wizyta w Gdyni.
28.05.2019

Piękna Królowa Wiktoria w Porcie Gdynia

Piękna, elegancka i luksusowa. Tak w kilku słowach można opisać statek pasażerski Queen Victoria, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. To pierwsza wizyta tego wycieczkowca w tym sezonie. Kolejny raz zobaczymy go w Gdyni na początku września.
24.05.2019

Prawie 300-metrowa MSC Poesia rozpoczęła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia

Luksusowa, olbrzymia i piękna. Takimi słowami opisywały wycieczkowiec MSC Poesia osoby, które w środę przybyły do Gdyni, by powitać prawie 300-metrowy statek pasażerski. Jednostka około południa zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim, rozpoczynając sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia.
24.04.2019

Marco Polo zakończył sezon wycieczkowców w Porcie Gdańsk. W tym roku padł rekord

Marco Polo ostatnim wycieczkowcem tego sezonu w Gdańsku. Jednostka zacumowała przy Terminalu Promowym Westerplatte w sobotę. W tym roku w Porcie Gdańsk padł rekord – zawinęło tam 67 wycieczkowców – więcej niż rok temu i w ubiegłych latach.
22.10.2018

AIDAbella zakończyła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia. W tym roku przypłynęło ponad 100 tys. turystów

AIDAbella zamknęła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim w piątek. Do Gdyni w tym sezonie łącznie zawinęło 50 wycieczkowców.
20.10.2018

ASTOR w centrum Gdyni. Wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Pomorskim

ASTOR z wizytą w Porcie Gdynia. Wycieczkowiec zawinął tam we wtorek rano. Były to wyjątkowe odwiedziny – statek pasażerski zacumował bowiem w centrum miasta – przy Nabrzeżu Pomorskim, a nie jak dotychczas, przy Nabrzeżu Francuskim.
14.08.2018

Królowa sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia. Byliśmy na pokładzie

Luksusowa Queen Elizabeth w gdyńskim porcie. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek ok. 6 rano. W samo południe natomiast w Alei Statków Pasażerskich na Nabrzeżu Pomorskim uroczyście odsłonięto jej tablicę upamiętniającą zawinięcie do Gdyni. Z naszą kamerą odwiedziliśmy pokład wycieczkowca. Robi wrażenie.
22.06.2018

Prawie 240-metrowa Marina w Porcie Gdańsk. To najdłuższy wycieczkowiec tego sezonu

Marina w Gdańsku. Prawie 240-metrowy wycieczkowiec zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w środę. To najdłuższy statek pasażerski w tegorocznym sezonie w Porcie Gdańsk.
21.06.2018

Takiego wycieczkowca jeszcze w Szczecinie nie było

Seabourn Ovation w Szczecinie. Prawie 200-metrowa jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Polskim. To największa i najbardziej ekskluzywna jednostka, jaka kiedykolwiek cumowała w tym porcie.
15.06.2018

Norwegowie budują kolejny arktyczny wycieczkowiec. Bloki dostarczyła stocznia z Gdańska

Trwa budowa kolejnego arktycznego wycieczkowca dla Norwegów. Częściowo wyposażone bloki dostarczył Montex Shipyard z Gdańska. W sobotę wyruszyły do Norwegii.
11.06.2018

270-metrowa Aurora w Porcie Gdynia

Aurora w Porcie Gdynia. Ponad 270-metrowy statek pasażerski zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek. To jego pierwsza i jedyna wizyta w tym sezonie.
25.05.2018

Spektakularny Mein Schiff 1 w Gdyni

Przy Nabrzeżu Francuskim w poniedziałek około 6:00 zacumowała prawdziwa perła w koronie tegorocznego sezonu wycieczkowców w Porcie Gdynia. Mowa o Mein Schiff 1, który został ochrzczony zaledwie 10 dni temu!
22.05.2018

Prawie 300-metrowa MSC Orchestra rozpoczęła sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia rozpoczęty. W środę jako pierwsza zawinęła tam prawie 300-metrowa MSC Orchestra. W tym roku statki pasażerskie odwiedzą Gdynię jeszcze 53 razy. Spodziewanych jest około 100 000 turystów.
10.05.2018

Wodowanie megabloku kadłuba nowoczesnego wycieczkowca w stoczni CRIST

Część siłowniana bloku nowoczesnego wycieczkowca już na wodzie. Mowa o pierwszym statku pasażerskim klasy Meraviglia-Plus dla operatora MSC Cruises. Jednostka ma zostać przekazana do eksploatacji w październiku 2019 r. Na pokład zabierze ponad 6 300 pasażerów.
19.04.2018

Włoskie media okrzyknęły ją „statkiem śmierci”. Astoria rozpoczęła sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk

Astoria już w Gdańsku. Wycieczkowiec, zwany „statkiem śmierci”, w środę zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte i w towarzystwie orkiestry rozpoczął sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk. W tym roku statki pasażerskie przypłyną zawiną tam łącznie 74 razy.
18.04.2018

Ostatni w tym sezonie wycieczkowiec zawinął do Portu Gdańsk

Saga Sapphire w Gdańsku. Luksusowa jednostka zacumowała przy Terminalu Promowym Westerplatte w piątek. To ostatni wycieczkowiec w tym sezonie w gdańskim porcie i pierwszy, który spędził tam dwa dni.
30.12.2017

Wind Surf – kolejna gwiazda gdyńskiej Alei Statków Pasażerskich

Kolejna tablica w Alei Statków Pasażerskich w Gdyni odsłonięta. W tym roku został wyróżniony Wind Surf – największy wycieczkowiec żaglowy świata. Luksusowa jednostka zawinęła w czwartek do Gdyni po raz pierwszy w historii.
11.08.2017

Norwegian Getaway, najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów, odwiedził Gdynię

Nowoczesny, luksusowy i olbrzymi. Tak w kilku słowach można opisać wycieczkowiec Norwegian Getaway, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni. To najdłuższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.
24.06.2017

Luksusowy Mein Schiff 6 ponownie w Gdyni. Prawie 300-metrowy kolos to nowość wśród wycieczkowców

Mein Schiff 6 znów w Gdyni. Ten luksusowy i ekologiczny wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Francuskim we wtorek. Chrzest jednostki odbył się zaledwie trzy tygodnie temu w Hamburgu, a gdynianie i turyści mogli ją zobaczyć już po raz drugi.
21.06.2017

Prawie 300-metrowa Crown Princess zawinęła do Gdyni

Luksusowa Crown Princess w gdyńskim porcie. Wycieczkowiec zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w środę. To jeden z największych statków pasażerskich operatora Princess Cruises.
14.06.2017

Najstarszy na świecie wycieczkowiec zacumował w Gdańsku

Astoria w gdańskim porcie. Najstarszy na świecie wycieczkowiec zacumował we wtorek przy Terminalu Promowym Westerplatte. Jednostka ma bardzo barwną historię, a włoskie media okrzyknęły ją „statkiem śmierci”.
06.06.2017

Trzy wycieczkowce w gdańskim porcie

Viking Sky, Viking Star i National Geographic Orion. To trzy wycieczkowce, które w sobotę zawinęły do Gdańska. Mimo że nie zacumowały w porcie jednocześnie, to zestawienie gigantów należących do armatora Viking Cruises z dwa razy mniejszym statkiem pasażerskim Lindblad Expeditions, robi wrażenie.
14.05.2017

Prawie 300-metrowa MSC Magnifica rozpoczęła sezon wycieczkowy w Gdyni

Sezon wycieczkowy w Gdyni rozpoczęty. Jako pierwsza do portu wpłynęła prawie 300-metrowa MSC Magnifica. Oprócz niej, w tym roku spodziewanych jest jeszcze 41 zawinięć statków tego typu, które przywiozą łącznie około 70 000 turystów z całego świata.
14.05.2017

Do Gdańska zawinął jeden z największych wycieczkowców tego sezonu

Viking Sea w gdańskim porcie. Jeden z największych wycieczkowców tego sezonu zacumował w niedzielę przy Terminalu Promowym Westerplatte. To trzeci statek pasażerski awizowany na ten rok, który odwiedził Gdańsk.
07.05.2017

Wycieczkowiec Astor oficjalnie powitany w Gdańsku

Astor oficjalnie rozpoczął sezon wycieczkowy w gdańskim porcie. Ponad 170-metrowy statek pasażerski zacumował w czwartek przy Terminalu Promowym Westerplatte. Załogę wycieczkowca przywitał Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. W tym roku przewidziane jest jeszcze 56 zawinięć tego typu statków.
28.04.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.