• <
Baltexpo2023_duży

Zwodowano giganta wśród wycieczkowców (wideo, galeria)

PMK

02.12.2020 09:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zwodowano giganta wśród wycieczkowców (wideo, galeria)

Partnerzy portalu

Zwodowano giganta wśród wycieczkowców (wideo, galeria) - GospodarkaMorska.pl
Meyer Werft

Niemiecka stocznia Meyer Werft zwodowała Odyssey of the Seas, drugi wycieczkowiec klasy Quantum Ultra armatora Royal Caribbean.

347-metrowa jednostka opuściła 28 listopada suchy dok stoczni w Papenburgu. Pomogły w tym dwa holowniki o mocy 9 tys. mocy mechanicznych. Ten proces trwał 7 godzin.

Następnie statek zacumował przy przystani wyposażeniowej w porcie stoczni, aby odebrać maszty i komin, które zostały podniesione na statek za pomocą dźwigu. Gigantyczny statek wycieczkowy przejdzie teraz szereg testów, przygotowując się do kolejnego etapu budowy, czyli wyposażenia wnętrza statku.

Po zakończeniu prac wewnętrznych w nadchodzących miesiącach statek zostanie przetransportowany w dół rzeki Ems w celu przeprowadzenia prób morskich.

Odyssey of the Seas ma zadebiutować wiosną 2021 roku. Dołączy do jednostek Anthem i Harmony of the Seas i zadebiutuje w Rzymie w czasie otwarcia sezonu wycieczkowego w Europie.

Z tonażem brutto 169 tys. jednostek, Odyssey of the Seas będzie jednym z pięciu największych wycieczkowców na świecie. Statek jest szeroki na 41,4 metra i może pomieścić do 5 tys. pasażerów. Budowa wycieczkowca rozpoczęła się 1 lutego 2019 roku. Z powodu pandemii koronawirusa jego dostawa była kilka razy przekładana.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.