• <
escort_980x120_gif_2020

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]

22.07.2021 15:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie wpłynął do Portu Gdańsk. Zobacz Europę [WIDEO, ZDJĘCIA]  - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Wycieczkowiec Europa o długości 198 metrów po raz pierwszy w tym roku zawinął do Portu Gdańsk w czwartkowy (22 lipca) poranek.

Statek został zbudowany w Helsinkach. Do Gdańska przypłynął ze szwedzkiego Ystad.

- Europa swoją dziesięciodniową podróż po Bałtyku zakończy w jednym z niemieckich - informuje Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego z Departamentu Handlowego Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Na pokładzie wycieczkowca znalazło się 120 pasażerów na 360 możliwych miejsc.

- Popłyną oni jeszcze do kilku portów bałtyckich - zdradza Stupak. - Zatrzymując się w naszym porcie zwiedzą centrum Gdańska i niedaleki Malbork. 

Dodajmy, że globalny kryzys związany z pandemią Covid- 19 wywarł ogromny wpływ na wiele branż i gałęzi gospodarki. Branża cruisowa, dzięki flocie ponad 315 jednostek wycieczkowych generuje rocznie około 20 mld dolarów. Cały światowy sektor turystyczny to około 300 mln miejsc pracy. Jednak tylko w tym roku – jak podaje Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) - straty całego sektora w tym branży cruisowej szacuje się na co najmniej 1,2 biliona dolarów.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.