• <
escort_980x120_gif_2020

42 statki wycieczkowe Carnivala wznowią rejsy

25.06.2021 13:28 Źródło: własne

Partnerzy portalu

42 statki wycieczkowe Carnivala wznowią rejsy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Carnival

Carnival Corporation ogłosiła plany wznowienia działalności rejsowej dla ośmiu swoich marek w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach i w Europie.

Rejsy obejmują powrót 42 statków do 30 listopada 2021 roku, co stanowi nieco ponad połowę całkowitej światowej floty firmy składającej się z 91 statków. Operacje zostaną wznowione przy użyciu „stopniowego podejścia”, a początkowe rejsy odbędą się z „specjalnymi protokołami zdrowotnymi opracowanymi we współpracy z władzami rządowymi i zdrowotnymi oraz ekspertami ds. zdrowia publicznego, epidemiologii i polityki”.

Powracające marki to AIDA Cruises, Carnival Cruise Line, Costa Cruises, Cunard, Holland America Line, Princess Cruises, P&O Cruises (Wielka Brytania) i Seabourn.

— W przypadku wszystkich naszych marek naszą odpowiedzialnością i najwyższymi priorytetami są zawsze zgodność, ochrona środowiska oraz zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych gości, naszych pracowników na statkach i na lądzie oraz odwiedzanych przez nas społeczności — powiedział Roger Frizzell, dyrektor ds. komunikacji w Carnival Corporation — Cieszymy się, że osiem z naszych wiodących światowych marek linii wycieczkowych żegluje już tego lata, a ponad połowa naszych zdolności przewozowych powróci do końca roku podatkowego – dodał.

Carnival Cruise Line ma wznowić działalność z ośmioma statkami, a pierwszy z nich – Mardi Gras opuści Port Canaveral na Florydzie 31 lipca. Dodatkowe rejsy z Galveston, Miami, Long Beach i Seattle (na Alaskę) będą wznowić do końca sierpnia. 

Ogłoszone w środę rejsy są następstwem powrotu AIDA Cruises i Costa Cruises do Europy odpowiednio w marcu i maju.

— Szerszy restart rejsów oznacza krytyczny krok w odbudowie naszych marek i całej branży, co ma duży wpływ na gospodarkę i wspiera miejsca pracy w wielu sektorach na całym świecie – dodał Frizzeli.

Plany firm z Ameryki Północnej

Carnival Cruise Line ogłosiło, że do końca sierpnia wznowi rejsy gościnne z ośmioma statkami, w tym z Galveston, Miami, Port Canaveral, Long Beach i Seattle (na Alaskę). W skład tej listy wchodzi Mardi Gras, najnowszy i najbardziej innowacyjny statek linii oraz pierwszy statek wycieczkowy w Ameryce Północnej zasilany ekologicznym skroplonym gazem ziemnym (LNG), z rejsami z Port Canaveral od 31 lipca.

Princess Cruises spodziewa się wznowić rejsy gościnne w lipcu z rejsami na Alaskę i serią rejsów po wodach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii, a także rejsami z Los Angeles, San Francisco i Fort Lauderdale na Karaibach, Kanału Panamskiego, Meksyku, Hawai i wybrzeży Kalifornii od września.

Holland America Line spodziewa się wznowić rejsy gościnne w lipcu z rejsami na Alaskę, a następnie z Grecji w sierpniu oraz z Włoch i Hiszpanii we wrześniu, a także rejsów do Meksyku, Hawajów, na wybrzeże Kalifornii i na Karaiby tej jesieni.

Seabourn spodziewa się wznowić rejsy gościnne w lipcu z Grecji i Barbadosu, wraz z początkiem sezonu na Antarktydzie w listopadzie.

Plany firm z Europy i Azji

Costa Cruises wznowiła w maju działalność rejsów gościnnych z rejsami do Włoch i Grecji, a teraz zaoferuje rejsy do Francji i Hiszpanii w lipcu, a następnie do Portugalii i Turcji we wrześniu.

AIDA Cruises wznowiło działalność rejsów gościnnych w marcu, żeglując na Wyspach Kanaryjskich, w maju z rejsami w Grecji i Niemczech, a teraz oferuje dodatkowe rejsy z Niemiec, a także rejsy do Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Malty od lipca oraz do Zatoki Perskiej od listopada.

P&O Cruises (Wielka Brytania) zaoferuje tego lata serię rejsów po wodach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii począwszy od czerwca, a we wrześniu rozszerzy się na wybrzeże Morza Śródziemnego i Atlantyku.

Cunard zaoferuje serię rejsów tego lata po wodach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii w lipcu, a następnie rejsy na wybrzeże iberyjskie i na Wyspy Kanaryjskie. W listopadzie Queen Mary 2 powraca do służby z połączeniami transatlantyckimi i rejsami po Karaibach.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.