• <
BOTA_2023

Żegluga wycieczkowa powraca do USA. Royal Caribbean wyśle pierwszy statek już w czerwcu

05.06.2021 22:11 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Żegluga wycieczkowa powraca do USA. Royal Caribbean wyśle pierwszy statek już w czerwcu

Partnerzy portalu

Żegluga wycieczkowa powraca do USA. Royal Caribbean wyśle pierwszy statek już w czerwcu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jjerome78/CC BY-SA 4.0dd

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC) zatwierdziło jeden statek wycieczkowy z Royal Caribbean do wznowienia żeglugi w czerwcu, ponad rok po zawieszeniu rejsów w USA z powodu pandemii COVID-19.

Celebrity Edge odpłynie z Port Everglades w Fort Lauderdale 26 czerwca. Będzie to pierwszy rejs z USA od ponad roku z pasażerami na pokładzie.

– Rejsy z USA powracają! – ogłosił  Richard D. Fain, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Group, powiedział w oświadczeniu.

CDC powiedział, że jest zaangażowany we współpracę z branżą rejsów wycieczkowych i portami w celu wznowienia rejsów, ale etapowo.

– CDC i branża rejsów wycieczkowych zgadzają się, że branża ma to, czego potrzebuje, aby iść naprzód i nie ma żadnych dodatkowych przeszkód na drodze do wznowienia żeglugi od połowy lata – podała agencja w środę.

Statek pominie symulowaną podróż, ponieważ wymaga to szczepienia załogi i pasażerów, powiedział CDC.

Royal Caribbean powiedział, że wszystkie rejsy odbędą się ze zaszczepioną załogą, a wszyscy powyżej 16 roku życia muszą przedstawić dowód szczepienia przeciwko COVID-19. Od 1 sierpnia wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi muszą przedstawić dowód szczepienia.

Inauguracyjny rejs

Wydarzenie przygotowuje grunt pod ogłoszenie przez Royal Caribbean Group dodatkowych tras.

Stan Floryda, do którego później dołączyła Alaska, pozwał administrację prezydenta Joe Bidena w sądzie federalnym w kwietniu, starając się obalić decyzję CDC, aby uniemożliwić amerykańskiemu przemysłowi wycieczkowemu natychmiastowe wznowienie działalności. Sędzia federalny skierował ten pozew do mediacji w zeszłym tygodniu.


Dziękujemy za wysłane grafiki.