• <

Największy i najbardziej ekologiczny statek zbudowany przez Fincantieri otrzymał nazwę podczas ceremonii w Nowym Jorku [WIDEO]

08.12.2022 12:54 Źródło: MSC Cruises
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Największy i najbardziej ekologiczny statek zbudowany przez Fincantieri otrzymał nazwę podczas ceremonii w Nowym Jorku [WIDEO]

Partnerzy portalu

Największy i najbardziej ekologiczny statek zbudowany przez Fincantieri otrzymał nazwę podczas ceremonii w Nowym Jorku [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
MSC Cruises

MSC Cruises, część szwajcarskiego konglomeratu MSC Group, zorganizowała ceremonię nadania nazwy swojej najbardziej zaawansowanemu technologicznie i ekologicznemu statkowi wycieczkowemu, zbudowanemu we Włoszech.

Ceremonia nadania nazwy odbyła się w Nowym Jorku 7 grudnia. Statek przybył do Nowego Jorku po 17 dniach podróży ze stoczni. Firma MSC Cruises wybrała Nowy Jork na miejsce ceremonii nadania nazwy MSC Seascape, aby uczcić rosnące zaangażowanie marki na rynku amerykańskim oraz zbliżające się uruchomienie usług z Brooklyn Cruise Terminal. Nawiązuje też do długoterminowego celu, jakim jest osiągnięcie zeroemisyjności do 2050 roku, dążąc do rozpowszechniania ekologicznych rozwiązań w turystycznej branży morskiej. Każdy nowy statek reprezentuje tu kolejny krok w kierunku tego celu, wraz z innymi inwestycjami pomagającymi przyspieszyć rozwój technologii środowiskowych nowej generacji.


MSC Seascape jest drugim statkiem klasy Seaside EVO, ewolucji klasy Seaside. Teraz dołącza do siostrzanych statków MSC Seaside i MSC Seaview, które rozpoczęły działalność odpowiednio w 2017 i 2018 roku, oraz siostrzanego statku MSC Seashore, dostarczonego w 2021 roku. Jest to również 21 wycieczkowiec który dołączył do floty MSC Cruises i czwarty zbudowany przez Fincantieri w ramach pakietu inwestycyjnego o wartości 7 mld euro dla 10 statków.

Jednostka ma 339 metrów długości, 169 400 ton wyporności i jest zdolna osiągnąć prędkość 22 węzłów. Może zabrać maksymalnie 7525 pasażerów w tym 1648 członków załogi. Na statku znajduje się 2270 kabin i apartamentów, podzielonych wedle kategorii, w zależności od rozmiaru, umiejscowienia oraz przywilejów, przysługujących ich mieszkańcom. Obok standardowego podziału na kabiny wewnętrzne, zewnętrzne i apartamenty, MSC wprowadziła dodatkowe, luksusowe typy: Aurea, Bella, Fantastica oraz najbardziej elitarny Yacht Club. W sumie jednostka ma dwadzieścia pokładów, na których znajduje się 11 restauracji, 20 barów i mniejszych lokali gastronomicznych, a także 13 basenów i innych instalacji wodnych, w tym pięć zjeżdżalni i promenada Waterfront. Do tego dochodzą też salony gier, place zabaw dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, a także sala konferencyjna, kino oraz teatr.


W swoim wyposażeniu wycieczkowiec posiada hybrydowe systemy oczyszczania spalin (EGCS) oraz selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), zainstalowane w celu osiągnięcia 98% redukcji emisji tlenków siarki (SOx) i zmniejszenia emisji tlenków azotu (NOx) o 90%. System oczyszczania ścieków został zaprojektowany zgodnie z rezolucją Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) MEPC 227(64) i osiąga standardy oczyszczania wyższe niż większość oczyszczalni ścieków na lądzie. Statek jest również wyposażony w system zarządzania ograniczającymi hasał emitowany pod wodą, co ma zmniejszyć potencjalnie szkodliwy wpływ pracy wycieczkowca na morską faunę i florę.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.