• <
escort_980x120_gif_2020

Costa prezentuje trasy na 2021 i wprowadza nowości na sezon 2022-2023

ac

21.04.2021 11:01 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Costa prezentuje trasy na 2021 i wprowadza nowości na sezon 2022-2023

Partnerzy portalu

Costa prezentuje trasy na 2021 i wprowadza nowości na sezon 2022-2023 - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Włoski armator Costa Cruises uruchomił rezerwację rejsów na sezon 2022/2023. Debiutem będzie rejs Costa Toscana po Morzu Śródziemnym. Wznowione zostaną Wielkie Rejsy po Amazonii, powrócą także rejsy do Izraela i Egiptu. Dostępne będą rejsy dalekodystansowe i luksusowa oferta wycieczek przybrzeżnych, aby odkryć piękno unikalnych tras i miejsc.

Genua, 20 kwietnia 2021 r.: Pracując nad wznowieniem rejsów od 1 maja 2021 roku, Costa Cruises równolegle planuje program wakacyjnych wycieczek w sezonie kwiecień 2022 - kwiecień 2023. W biurach podróży można już dokonywać rezerwacji na przyszły sezon, rezerwacje online dostępne będą od 22 kwietnia. 

Włoski armator, obok stałych tras, które w poprzednich latach odniosły duży sukces, wprowadził wiele nowości w dotychczasowym programie, aby przyciągnąć nowych podróżników i zaskoczyć nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto, istniejące trasy wzbogacono o nowe wycieczki, aby odkryć mało znane, ale niezwykle piękne trasy i lokalizacje.

We wszystkich portach śródziemnomorskich, do których zawijają statki Costa, będą organizowane  wycieczki do miejsc, do których trudno dotrzeć na własną rękę. W czasie samego rejsu wciąż będzie obowiązywać Protokół Bezpieczeństwa Costa. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych doświadczeń kulinarnych, próbując dań powiązanych z odwiedzanymi portami i przygotowanych przez szefa kuchni nagrodzonego gwiazdką Michelin.

W sezonie letnim 2022 oferta Costa będzie koncentrować się na kierunkach śródziemnomorskich i północnoeuropejskich. W maju 2022 roku na Morzu Śródziemnym zadebiutuje nowy flagowy statek Costa Toscana, oferujący tygodniowe rejsy do Włoch, Francji i Hiszpanii, z długim postojem na Ibizie. Siostrzany statek Costa Smeralda będzie również pływał w tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Costa Smeralda i Costa Toscana to pierwsze statki we flocie Costa zasilane skroplonym gazem ziemnym, najbardziej zaawansowaną technologią w sektorze morskim, redukujące emisję spalin. Rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego będą realizowane również przez statek Costa Pacifica, uzupełniając wachlarz tras prezentujących najpiękniejsze miejsca we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Trzy inne statki będą realizować tygodniowe rejsy we wschodniej części Morza Śródziemnego. Costa Deliziosa popłynie na greckie wyspy, z całodobowym zawinięciem do portu na Mykonos. Costa Luminosa przypłynie do greckich wysp i Chorwacji, a Costa Magica odwiedzi Grecję i Maltę.

Cztery statki Costa będą pływać po wodach Europy Północnej. Costa Fortuna zaoferuje niesamowite dwutygodniowe rejsy na Islandię lub do Irlandii, Szkocji i Anglii. Costa Favolosa i Costa Diadema wyruszą na tygodniowe rejsy po nadbałtyckich stolicach, zawijając na trzy dni do Sztokholmu i na dwa do Petersburga oraz po norweskich fiordach. Program Costa Fascinosa obejmuje12-dniowe trasy do Przylądka Północnego oraz 9 dni po Morzu Bałtyckim.

W czasie sezonu zimowego 2022/2023 wrócą rejsy Grand Cruises na pokładzie Costa Luminosa: dwa niezwykłe 50-dniowe rejsy: od Genui do Buenos Aires i od Buenos Aires do Genui, płynące Amazonką do serca Amazonii. Na miłośników dalekich podróży czeka Costa Deliziosa World Tour, czyli rejs rozpoczynający się 11 stycznia 2023 roku w Savonie, którego trasa prowadzi przez Europę, Azję, Afrykę i Amerykę.

Egzotyczne miejsca, w których można cieszyć się słońcem nawet zimą, są również częścią programu Costa Crusies. Na podróżnych czeka tygodniowa trasa po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie i Katarze oraz trzy tygodniowe wycieczki po Wyspach Karaibskich. Armator wkrótce ogłosi nowe propozycje wycieczek po Ameryce Południowej.

Costa Magica oferuje dwutygodniowe rejsy na Wyspy Kanaryjskie i Azory, a Costa Diadema– po wodach Grecji i Turcji lub do Izraela i Egiptu. Costa Smeralda będzie nadal pływać po zachodniej części Morza Śródziemnego; jesienią dołączą do niej Costa Luminosa i Costa Fortuna, oferując mini-wakacje w czasie kilkudniowego rejsu. Również jesienią Costa Fascinosa odwiedzi Portugalię i Hiszpanię, a Costa Favolosa popłynie do Maroka.


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.