• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Koszmar linii wycieczkowych trwa. Kanada przedłuża zakaz dla wycieczkowców do 2022 roku

PMK

10.02.2021 21:27
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Koszmar linii wycieczkowych trwa. Kanada przedłuża zakaz dla wycieczkowców do 2022 roku

Partnerzy portalu

Koszmar linii wycieczkowych trwa. Kanada przedłuża zakaz dla wycieczkowców do 2022 roku - GospodarkaMorska.pl
Halifax

Przez kolejny rok wycieczkowce otrzymają zakaz wstępu na kanadyjskie wody w celu powstrzymania pandemii COVID-19. Zakaz został przedłużony do 28 lutego 2022 roku i dotyczy wszystkich wycieczkowców komercyjnych przewożących więcej niż 100 pasażerów a także rekreacyjnych jednostek pływających działających w Arktyce, z wyjątkiem tych używanych przez mieszkańców regionu.

Poprzednio, wprowadzony w marcu 2000 roku, zakaz dotyczył statków przewożących więcej niż 500 pasażerów.

Kanadyjski minister transportu, Omar Alghabra, powiedział, że zakaz jest konieczny, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nowej mutacji koronawirusa i jego odmian, aby chronić narażone społeczności.

Mówi, że pozwoli to organom zdrowia publicznego skupić się na pilnych kwestiach, takich jak wprowadzenie szczepionki COVID-19.

Lane Farguson z Halifax Port Authority mówi, że jego zespół był przygotowany na tę wiadomość.

- Zakaz nie będzie miał bezpośredniego wpływu na pracowników władz portowych, ponieważ obejmą oni inne stanowiska w trakcie zawieszenia rejsu. Udało nam się przenieść pracowników do innych obszarów, więc nie widzieliśmy utraty miejsc pracy - powiedział Farguson.

Średnio 175 statków wycieczkowych wpływających do Atlantyku Kanady przez Halifax. Około 300 000 pasażerów statków wycieczkowych odwiedza Halifax każdego roku.

Rynek statków wycieczkowych jest jednym z głównych czynników ekonomicznych na wschodnim wybrzeżu. Turyści, którzy często wjeżdżają do Kanady przez Halifax, odwiedzą również wiejskie części Maritimes, takie jak Peggy’s Cove, Cape Breton i P.E.I.

Przemysł wycieczkowy w Kolumbii Brytyjskiej to branża warta wiele miliardów dolarów. Według portu w Vancouver branża wycieczkowa ma kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego regionu.

- Branża wycieczkowa w Vancouver ma kluczowy wpływ na lokalną gospodarkę, generując 2,2 miliarda dolarów całkowitego wpływu gospodarczego - czytamy w komunikacie prasowym.

Farguson twierdzi, że biorąc pod uwagę restauracje, hotele i atrakcje turystyczne, statki wycieczkowe generują miliony dolarów na wschodnim wybrzeżu.

- Ponieważ żaden statek nie jest wzywany drugi rok z rzędu, pozostawi to znaczną lukę finansową w prowincji - powiedział Farguson.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.