• <
gryfia_70lat

Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już w niedzielę w Porcie Gdańsk

AK

06.04.2022 12:45
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już w niedzielę w Porcie Gdańsk

Partnerzy portalu

Pierwszy w tym sezonie wycieczkowiec już w niedzielę w Porcie Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Gdańsk

Luksusowy statek pasażerski Hamburg, pływający pod bahamską banderą, w najbliższą niedzielę (10.04) zacumuje przy Terminalu Promowym Westerplatte. 

Hamburg ma 144 m długości, 21,5 m szerokości, 5,5 m zanurzenia oraz 15 067 GT. Jednostka może przyjąć na swój pokład do 420 pasażerów. Statek został zbudowany w 1997 roku w stoczni MTW Schiffswerft GmbH w Wismarze jako Columbus. 

Z powodu już istniejącego w bahamskim rejestrze statku o takiej nazwie, Columbus dostał imię C. Columbus. Ale nie na długo. W 2012 r. został ponownie ochrzczony i otrzymał imię Hamburg. 

Operatorem statku jest Plantours & Partner GmbH. Pływa on pod bahamską banderą.

– Zbliżający się sezon wygląda bardzo obiecująco. Na ten rok mamy zaplanowanych ponad 100 statków. To rekordowa liczba. Jednak sytuacja jest obecnie bardzo dynamiczna. Musimy mieć na uwadze, że zarówno wojna w Ukrainie, jak również światowa pandemia, będą miały decydujący wpływ na to, ile jednostek do nas przypłynie – wyjaśnia Michał Stupak, ekspert ds. rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk. 

Na 295 pasażerów Hamburga, czekają liczne aktywności w Gdańsku i regionie pomorskim. Wśród nich m.in.: wycieczka do Starego Miasta i  atrakcje muzealne, historyczne i kulturalne a następnie przejazd do Zamku w Malborku, największej ceglanej budowli średniowiecznej Europy. 

–  Jednostka wychodzi w rejs z Hamburga do Gdańska w dniu 8 kwietnia, aby po 12 dniach zakończyć podróż w Kopenhadze. W tym czasie odwiedzi oprócz wspominanych dwóch portów jeszcze: Kłajpedę, Rygę,  Helsinki, Sztokholm i Visby, Tallin, Alesund, Wyspy Alandzkie, Bornholm – informuje Anna Drozd, rzecznik prasowa Portu Gdańsk. 

Kolejnym wycieczkowcem, który zawinie do Portu Gdańsk, będzie, awizowany na 7 maja i pływający pod brytyjską banderą, statek Spirit of Discovery, którego armatorem jest Saga Cruises.

– Mieszkańcy Trójmiasta mogą szczególnie czekać na jednostkę Marina, pod banderą Wysp Marshala, bo jest to najdłuższa jednostka, która w tym roku do nas przypłynie, liczy ponad 239 metrów długości. Spodziewamy się jej 15 czerwca – zapowiada pani rzecznik.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.