• <

[WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie

jm

18.02.2022 08:48
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo [WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie

Partnerzy portalu

[WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Podczas rejsu z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku Euroferry Olimpia wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar - poinformowała w piątek grecka policja portowa.

Statek, na którym doszło do pożaru pływał pod włoską banderą. Na pokładzie znajdowało się 237 pasażerów i 51 członków załogi.

Nikt nie ucierpiał - wynika ze wstępnych doniesień. Kapitan poprosił pasażerów o opuszczenie statku. Wszyscy zostali ewakuowani. "Trzy łodzie patrolowe i trzy holowniki straży przybrzeżnej zostały wysłane na miejsce zdarzenia" - dowiedziała się agencja AFP od naocznych świadków. Na miejscu pojawił się także włoski okręt patrolowy Monte Sperone, który przebywał na okolicznych wodach, ponieważ holował inną jednostkę. Kostas Katsafados, grecki minister odpowiedzialny za flotę handlową, potwierdził na antenie radia Skai, że wszyscy pasażerowie i załoga zostali bezpiecznie ewakuowani na Korfu.

Incydent miał miejsce u północnych wybrzeży greckiej wyspy Korfu, pomiędzy Grecją a Albanią. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, a śledztwo zostało wszczęte - podała grecka straż przybrzeżna.

Według wstępnych informacji pożar wybuchł w jednej z ładowni, w której znajdowały się głównie ciężarówki i kierowcy. Linie Grimaldi, w barwach których pływał statek, opracowują plan odzyskania wraku.

Grecka straż przybrzeżna poinformowała, że jedenaście osób uznaje się za zaginione. 

Dane statku:

Euroferry Olympia – statek typu ro-ro/pasażerski
rok budowy 1995; IMO: 9010175
nośność 33588 ton;
jednostka może pomieścić 560 osób;
zanurzenie 7,1 m., długość całkowita 183,08 m., szerokość 28,7 metrów.


Źródło: PAP

, jm

Dziękujemy za wysłane grafiki.