• <

Queen Elizabeth skraca rejs z powodu zarażeń koronawirusem na pokładzie

rk

30.11.2022 15:04
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Queen Elizabeth skraca rejs z powodu zarażeń koronawirusem na pokładzie

Partnerzy portalu

Queen Elizabeth skraca rejs z powodu zarażeń koronawirusem na pokładzie - GospodarkaMorska.pl
Cunard Cruises

Należący do Cunard Cruises wycieczkowiec opuścił swój port na Bali z powodu wykrycia zachorowań na Covid-19 na pokładzie. Szacuje się, że 10-15% z 3000 osób na pokładzie (2000 pasażerów i 1000 członków załogi) ma pozytywny wynik testu.


MS Queen Elizabeth wypłynęła z Sydney 7 listopada na 17-dniowy rejs. Statek miał zawinąć na Bali 28 listopada, ale plany zostały zmienione po pojawieniu się na pokładzie ognisk koronawirusa. Zgodnie z lokalnymi restrykcjami obowiązującymi na Bali i po rozmowach z indonezyjskimi władzami, statek ominął ten port. Zamiast tego został skierowany do portu Fremantle w Australii, który miał być końcowym punktem jego podróży. Planowo dotrze tam 2 grudnia. Wcześniej statek zawijał do Airlie Beach, Cairns, Port Douglas i Darwin. Bali było ostatnim miejscem przed powrotem w planie podróży statku.


Pasażerowie, którzy przeszli pozytywny test na pokładzie MS Queen Elizabeth, są zobowiązani do poddania się izolacji przez 5 dni. Aby zwolnić pasażerów z izolacji należy wykonać negatywny szybki test antygenowy. Darmowe testy zostały udostępnione pasażerom i ich bliskim kontaktom. Załoga statku stara się zapewnić właściwe środki bezpieczeństwa, stosując się do przyjętych zasad bezpieczeństwa, starając się nie dopuścić do rozprzestrzeniania choroby. O sytuacji zostały powiadomione służby portowe oraz miejskie. Jak dotąd nie wydano oświadczenia dotyczącego ewentualnych odszkodowań dla pasażerów za skrócenie podróży.


MS Queen Elizabeth to wycieczkowiec klasy Vista, zwodowany w 2010 roku. Ma 294 metry długości, 32 metry szerokości i waży ponad 90 tys. ton. Osiąg prędkość do 24 węzłów. Ma 12 pokładów, na których znajduje się 1046 kabin, a także przestrzenie rekreacyjne i wypoczynkowe, w tym baseny, boisko sportowe, sklepy, restauracje i salony gier.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.